Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Výherci Evropské ceny Border Breakers 2011 oznámeni

Vítězové cen European Border Breakers (EBBA) nových talentů v evropské pop, rock a taneční hudbě byli pro rok 2011 dnes oznámeni
Přidat na Facebook
Vyhlásila je Androulla Vassiliou, evropská komisařka pro vzdělávání, kulturu, mnohojazyčnost a mládež, a evropská hudební konference a prezentace festivalů Eurosonic Noorderslag. Vítězové obdrží ceny v ceremonii pořádané televizní osobností a hudebníkem Joolsem Hollandem na Eurosonic Noorderslag v Groningenu v Nizozemsku, 12. ledna 2011.

Ceny European Border Breakers představují pro nové nebo nově vznikající evropské umělce a skupiny úspěch při dosahování úspěchu mimo svou vlastní zemi s jejich prvním mezinárodním albem. Cílem ceny je pomoci zvýšit jejich prodej a zviditelnit je v celé Evropě.

Vítězové cen European Border Breakers 2011 jsou:
Saint Lu (Austria)
Stromae (Belgium)
Aura Dione (Denmark)
ZAZ (France)
The Baseballs (Germany)
Caro Emerald (Netherlands)
Donkeyboy (Norway)
Inna (Romania)
Miike Snow (Sweden)
Mumford & Sons (UK)


Komisařka Vassiliou uvedla:. "Hudba nezná hranic, a doufám, že toto ocenění pomůže podpořit nejen vítěze, ale také další rozvíjející se kapely na jejich domácích trzích, k dosažení mezinárodního úspěchu z prodeje, cestování a hudby, bez ohledu na žánr a ukazuje šíři našich talentů v Evropě. Jsem potěšena, že komise podporuje tyto ocenění. "

Bývalí vítězové, kteří byli oceněni, patří mezi známé umělce jako Katie Melua, KT Tunstall, Carla Bruni, Dolores O'Riordan, Alphabeat, The Ting Tings, Tokio Hotel, Damien Rice, Adele, Corinne Bailey Rae, Gabriel Rios, Sliimy, Milow a mnoho dalších.

Veřejnost byla vyzvána, aby hlasovala na internetu od 1. prosince. Vyberte vítěze Choice Award. Webové stránky na hlasování: http://www.europeanborderbreakersawards.eu

Slavnostní předávání cen - včetně vystoupení většiny z vítězných umělců a kapel bude zaznamenáno a vysíláno nizozemskou národní televizí (NOS / NTR) a vysílání bude také pokryto prostřednictvím televizních kanálů a rozhlasových stanic v souvislosti s European Broadcasting Union (EBU).

Ocenění, nyní osmý ročník, jsou financovány z programu EU Kultura a Eurosonic Noorderslag, ve spolupráci s hudebním průmyslem v Evropě a Evropské vysílací unií.
winslayer
(Lukáš Plaček)
čtvrtek 2. 12. 2010 08:00
Plaček, Lukáš. 2010. Výherci Evropské ceny Border Breakers 2011 oznámeni. Vychytané.cz. [Online] 2. 12. 2010. [Citace: 30. 5. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=4001. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Vyherci-Evropske-ceny-Border-Breakers-2011-oznameni
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.103s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 3.227.251.94
Serverový čas: úterý 30. května 2023 06:49