Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Rybičky 48: „Český slavík? Děkujeme, nemáme zájem!“

Kutnohorská pop-punková kapela Rybičky 48 se opětovně objevila v nominaci v kategorii Hudební skupina v tradiční české hudební anketě Český Slavík Mattoni.
Přidat na Facebook
Ale zatímco ostatní kapely prosí své fanoušky, aby pro ně hlasovali, Rybičky mají k anketě naprosto opačný postoj.

Kluci se dali dohromady koncem roku 2002, od té doby vydali celkem tři studiová alba, Adios Embryos! (2006), Amores Perros, Voe! (2008) a poslední Viva la Revolución (2009), které pokřtili loni na podzim v rámci festivalu Viva la Fest v pražském Abatonu.

Český slavík má o něco delší tradici. Vzešel ze Zlatého slavíka, ankety, jejíž zrod sahá do počátků 60. let minulého století. Samotný Český slavík si pak odbyl premiéru v roce 1996 a fakt, že je prezentován jako vyhlášená česká hudební soutěž, pokládají Rybičky 48 za smutné.
„Spousta kolegů žadoní o hlasy do Slavíka,“ oznámila skupina na svém oficiálním webu. „Tahle anketa nemá žádnou váhu a vypovídající hodnotu, jde jen o to, prodat reklamní čas a provařit nějaký prachy od sponzorů. Peníze, který byste za nás cpali do sms, si pošetřete, dorazte na koncert a radši nás za ně pozvěte na panáka anebo na pivko. Tím nám uděláte větší radost ;-) Díky R48.“
Tento postoj kapela zaujímá už několik let. „Nemůžeme nikomu zabránit, aby pro nás hlasoval, a jsou ankety, které smysl mají. Český slavík mezi ně rozhodně nepatří,“ říká frontman Kuba Ryba a dodává: „Proto každoročně, když se objeví snaha fanoušků o hlasování do Slavíka, říkáme pouze: ‚Český slavík? Děkujeme za vaši podporu, ale nemáme zájem se podobné frašky účastnit!‘“

Manager skupiny Martin Řehoř k tématu říká: „Sám jsem svého času s jistou recesistickou skupinou skončil na 22. místě v Českém slavíkovi a o titul Skokan roku nás připravila až dodatečná změna pravidel této ankety. Umístění v popředí této pseudosoutěže není ničím složitým, ale nemyslím si, že by kapela Rybičky 48 něco podobného potřebovala. Pro nás jsou důležité především koncerty, tam získáváme dostatečnou zpětnou vazbu o tom, zda to, co děláme, má nějaký smysl.“ Za pravdu mu dává několik beznadějně vyprodaných koncertů z podzimní NEBEPEKLO TOUR, kterou momentálně Rybičky 48 absolvují s plzeňskými Mandrage.

„V našich začátcích se skokanem roku stala jedna kapela, která byla tehdy na podobné úrovni jako my. Rodiče chlapcům zakoupili spoustu telefonních karet a prohlasovali své synáčky na post Skokana roku. Jelikož tuto anketu bere vážně jen málokdo, kapele samotné to nepomohlo a ani nevím, zda ještě vůbec vystupují,“ zakončuje diskuzi kytarista Petr Lebeda.
winslayer
(Lukáš Plaček)
sobota 20. 11. 2010 08:00
Plaček, Lukáš. 2010. Rybičky 48: „Český slavík? Děkujeme, nemáme zájem!“. Vychytané.cz. [Online] 20. 11. 2010. [Citace: 6. 7. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=3960. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Rybicky-48:-„Cesky-slavik?-Dekujeme,-nemame-zajem!“
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.127s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 44.201.94.72
Serverový čas: středa 6. července 2022 05:48