Reklama. Chcete ji také?
Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!
Reklama. Chcete ji také?

Tři výjimeční pianisté zahrají ve Valašském Meziříčí

Zástupci slovenské klavírní školy se předvedou ve středu 24. listopadu ve velkém sále zámku Žerotínů ve Valašském Meziříčí.
Přidat na Facebook
Sdružení mladých etablovaných klavíristů ve složení Ondrej Krajňák, Klaudius Kováč a Ľubomír Šrámek rozezní klaviatury svých pian od 19.30 hodin.
„V průběhu večera zazní skladby z celé řady historických období. Diváci uslyší jak hudbu z doby baroka, tak moderní jazz. Celá akce se koná na počest Frédérica Chopina,“ sdělila Hana Marková, dramaturgyně S-klubu. Trio Krajňák – Šrámek – Kováč se poprvé představilo v roce 2006 na Bratislavských jazzových dnech v projektu Three Pianos.

Ondrej Krajňák začal se studiem klasického klavíru, později mu učaroval jazz, který studoval na Jazzové akademii v Budapešti. Obě polohy zvládá s bravurou. Jeho tvorba je ovlivněna J. S. Bachem, Chopinem a Prokofjevem na straně jedné, a jazzmany Chickem Coreou či Oscarem Petersonem na straně druhé. Ve Valašském Meziříčí už se mladý muzikant předvedl, naposledy v sextetu Radoslava Tarišky. Spolupracuje také s celou řadou dalších umělců. „Krajňák je považován za jednoho z vůbec nejlepších klavíristů nejen na slovenské, ale také české scéně,“ doplnila Marková.

Na státní konzervatoři v Bratislavě vystudoval hru na klavír Luboš Šrámek. Ve studiu pokračoval na Jazzové akademii v rakouském Grazu. Je členem několika jazzových formací. Podobně jako Krajňák se každoročně účastní řady jazzových festivalů.
Trojlístek uzavírá Klaudius Kováč. Ten se narodil do hudební rodiny, což do jisté míry ovlivnilo jeho životní směřování. Není bez zajímavosti, že je Krajňákovým bratrancem. Klavír studoval na konzervatořích v Žilině a Banské Bystrici. Jeho herní projev v minulosti zaujal amerického jazzového zpěváka Lee Andrew Davisona natolik, že s Kováčem odehrál půlroční šňůru po střední a jižní Americe.
„Všechny tři muzikanty spojuje kromě orientace na překračování často dogmaticky vymezených hudebních hranic také dlouholeté přátelství,“ uzavřela Marková.
winslayer
(Lukáš Plaček)
sobota 20. 11. 2010 08:00
Plaček, Lukáš. 2010. Tři výjimeční pianisté zahrají ve Valašském Meziříčí. Vychytané.cz. [Online] 20. 11. 2010. [Citace: 3. 7. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=3957. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Tri-vyjimecni-pianiste-zahraji-ve-Valasskem-Mezirici
Reklama. Chcete ji také?
Reklama. Chcete ji také?
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.112s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 44.201.96.43
Serverový čas: neděle 3. července 2022 10:33