Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

White Lies vydávají své druhé album, v Praze se s ním objeví v březnu

Hodně novinářů tvrdí, že se roku 2008 objevila na scéně výjimečně výrazná kapela, která je podobná několika jiným, kultovním partám – Joy Division, Echo and the Bunnymen, Duran Duran a Ultravox. Je to londýnská kapela White Lies, která svým debutem ihned obsadila první místa hudebních hitparád.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
White Lies
pondělí 7. března 2011 19:00
(konec +- pondělí 7. března 2011 23:00)
Lucerna - Music Bar
Praha (CZ)
White Lies jako by byli ve své naléhavosti a třpytu budoucností rocku. Jako teenageři založili skupinu s názvem Fear Of Flying. Znají se snad od svých dětských plenek ze Západního Londýna a poprvé spolu vystoupili ve školním představení, kde basový kytarista Charles Cave a bubeník Jack Brown bušili do prkénka a trianglu. Jen o pár let později, když jim bylo patnáct, založili svou první pořádnou skupinu se zpěvákem jménem Harry McVeigh. Jack dostal první bicí doslova čtrnáct dní před založením skupiny.

Během prvních sobotních koncertů, kdy jim šoféry dělaly maminky, začala jejich hudba krystalizovat a všichni tři hudebníci získávali hráčskou i autorskou jistotu. Každý z členů White Lies ma jiný hudební vkus, přesto se jim podařilo shodnout se na úžasné atmosferické hudbě. Minulý rok v říjnu složili první skladbu Unfinished Business. Tehdy skončili entuziasté Fear Of Flying a vznikli mistři popu White Lies.

“Hned nám došlo, že tohle je posun někam mnohem dál,”říká Charles. “Měli jsme najednou písničky, které zněly úplně jinak, tak jsme se rozhodli začít s čistým štítem.”


White Lies, www.whitelies.com


White Lies vydali své debutové album To Lose My Life, na kterém představili publiku temnou vyzrálou hudbu, jako například skladbu Unfinished Business s klávesami kostelních varhan, sekanou kytarou a textem o krvi na rukou. Jako by zpěvák Harry McVeigh kázal ve stylu Juliana Copea za zvuků melodičtějších Interpol. Potemněla i jejich pódiová prezentace a oblečení. Koncerty White Lies se staly intenzivní, emotivní záležitostí se slzami v očích mnoha fanoušků. Zrodil se kult.

Tvůrcem výjimečných textů je Charles – míchá Nicka Cavea se Shakespearem, vypráví o vraždě, šílenství, pomstě, ztrátě a lásce až za hrob.Jeden z jeho příběhů je o dívce, která své rodiče tak nenávidí, že jí do své závěti vloží odstavec o aktu, kterým ji chtějí potrestat. Musí je nechat po jejich smrti oba vycpat a zavěsit si je v pokoji, aby jí byli na očích každý den...A tenhle text je jeden z těch veselejších.

Zda a jakým směrem se vydají White Lies na své nové nahrávce se dozvíme již 17.ledna, kdy má album v produkci Alana Mouldera ( Placebo, The Killers nebo Depeche Mode) spatřit světlo světa. Podle prvních informací má deska fanouškům přinést o něco pestřejší zvuk, baskytarista kapely Charles Cave tvrdí, že to není snaha oslovit mainstreamové publikum.

Na podporu alba vyrazí White Lies také na turné, v jehož rámci vystoupí 7.března 2011 na podiu pražského Lucerna Music Baru.

Vstupenky bude možné zakoupit od 19.11. v sítích Ticketpro, Ticketstream a Ticketportal za 450,- Kč + poplatky, na místě pak za 550,- Kč.

Zdroj: TZ DSmackU Promotion
.Štěpán
(Štěpán Prachař)
středa 17. 11. 2010 08:00
Prachař, Štěpán. 2010. White Lies vydávají své druhé album, v Praze se s ním objeví v březnu. Vychytané.cz. [Online] 17. 11. 2010. [Citace: 8. 2. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=3936. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/White-Lies-vydavaji-sve-druhe-album,-v-Praze-se-s-nim-objevi-v-breznu
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.095s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 18.232.31.206
Serverový čas: středa 8. února 2023 12:30