Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Režiséři odkryjí taje spolupráce s divadelními řemeslníky

Dvě významné osobnosti českého a slovenského divadelnictví, které nyní pracují na nových inscenacích Městského divadla Zlín, usednou ve čtvrtek 18. listopadu do křesel zlínského studia Českého rozhlasu Brno. Posluchači se mohou těšit na režiséry Pavla Kheka a Jakuba Nvotu, kteří budou hovořit o své práci v živém vysílání jedenáctého dílu seriálu Divadelní řemeslníci. Pořad Rendez-vous, v jehož rámci seriál probíhá, moderuje Věra Hotařová a začíná v 15 hodin.
Přidat na Facebook
Pavel Khek nyní ve zlínském divadle připravuje hru Jeffreyho Hatchera Krása na scéně, která bude mít premiéru 11. prosince. Na zlínské scéně už ale letos připravil i Ženitbu Nikolaje Vasiljeviče Gogola a loni hru Larse von Triera Kdo je tady ředitel?, kterou diváci zvolili v anketě Aplaus inscenací sezony a herecký výkon Gustava Řezníčka v ní označili jako nejlepší mužský výkon za celou loňskou sezonu. Jakub Nvota nastudoval pro zlínské divadlo divácký hit Sluha dvou pánů. Mimo něj režíroval loni i komorní inscenaci v Divadélku v klubu Srdce krásné slivovice plné! V současné době zkouší se zlínským souborem interaktivní detektivní komedii pro Studio Z s názvem Splašené nůžky. Její premiéra se uskuteční 4. prosince. Hostující režiséři Městského divadla Zlín však nebudou jen představovat chystané novinky, ale posluchačům přiblíží i spolupráci s jednotlivými technickými a uměleckými pracovníky zlínské scény během vývoje inscenace.

Netradiční pohled na divadelní tvorbu, povídání o tom, co všechno je potřeba udělat, než se zrodí nové představení a zajímaví hosté – to je seriál rozhovorů pod názvem Divadelní řemeslníci živě ve studiu Českého rozhlasu Brno v pořadu Rendez-vous. Jeho cílem je představit lidem nejrůznější profese v Městském divadle Zlín, které se podílejí na vzniku inscenace. Originální projekt odstartoval v lednu s dvojrozhovorem se scénografkou Hanou Knotkovou a dramaturgem Vladimírem Fekarem, únorový díl byl zase věnován malírně a stolárně, o nichž promluvili vedoucí výroby dekorací Josef Holec a umělecký malíř Radek Pluhař, v březnu odhalili taje krejčoven jejich vedoucí František Kuchař a dámská krejčová Jana Večeřová, v dubnu navštívily rozhlasové studio umělecká čalounice Ester Škáchová a modistka Petra Kašpárková, v květnu inspicienti Marie Petříková a Tomáš Komínek, v červnu jevištní technici František Slavík a Vít Stacke, v červenci vedoucí garderoby Blažena Trojanová, v srpnu nápovědky Šárka Machová a Marie Drobilíková, v září osvětlovači Ladislav Mrlík a Lubomír Kočenda a v říjnu zvukaři Kamil Brázdil a Martin Hartig. Seriál trvá po celý rok 2010. Rozhovory jsou naplánovány jedenkrát za měsíc, celkem jich tedy bude dvanáct a nyní se projekt blíží ke svému závěru. Posluchači se mohou v posledním prosincovém dílu těšit ještě na povídání o práci maskérek a vlásenkářek.

Zdroj: TZ MDZ
.Štěpán
(Štěpán Prachař)
středa 17. 11. 2010 08:00
Prachař, Štěpán. 2010. Režiséři odkryjí taje spolupráce s divadelními řemeslníky. Vychytané.cz. [Online] 17. 11. 2010. [Citace: 1. 2. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=3935. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Reziseri-odkryji-taje-spoluprace-s-divadelnimi-remeslniky
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Všechno nejlepší!!
Dnes slaví narozeniny člen redakce! Redakce Blahopřeje! ;) 
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.097s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 3.239.119.61
Serverový čas: středa 1. února 2023 09:31