Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

The Frames s Glenem Hansardem 6. prosince v Praze!

Pamatujete ještě na film Once, za kterou dostala Markéta Irglová Oscara? The Frames s Glenem Hansardem oslaví dvacetileté výročí také v Praze - 6 . prosince v Divadle Archa.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
The Frames - Twentieth Anniversary Tour
pondělí 6. prosince 2010 20:00
(konec +- úterý 7. prosince 2010 03:00)
Divadlo Archa
Praha (CZ)
Praha – 10. září – 6. prosince zažije pražské Divadlo Archa velkou oslavu. Na turné ke dvacetiletému výročí vzniku se zde zastaví irská kapela The Frames s frontmanem Glenem Hansardem. „Je to jediný koncert ve střední Evropě a Divadlo Archa bylo zvoleno na Glenovo výslovné přání,“ říká Jiří Hejl, jeden z pořadatelů vystoupení. Turné, které začíná ve Spojených státech 19. listopadu, následuje vzápětí poté, co Hansard v říjnu zakončí dvouleté celosvětové koncertní putování s Markétou Irglovou a Swell Season. V USA kapela odehraje osm koncertů. Odtud se přesune do Evropy – Velké Británie, Holandska, Belgie, Německa a České republiky.

V polovině prosince pak zahraje irskému publiku na pouhých třech koncertech v Dublinu a Belfastu (11. - 13. prosince 2010). „Pražský koncert je pro Glena Hansarda stejně důležitý jako ty v Dublinu. Velice si váží našich fanoušků a velmi se na Prahu těší,“ dodává Jiří Hejl. Pražský koncert je pouze na stání a lístky v ceně 790 Kč budou v prodeji v Divadle Archa od 10. září 2010, v dalších předprodejích (s obvyklým poplatkem) budou k dispozici od pondělí 13. září.
Více informací na www.divadloarcha.cz

The Frames se po téměř tříleté pauze, způsobené událostmi kolem Oscara a následně celosvětovým úspěchem a zájmem o duo Hansard-Irglová, úspěšně vrátili na pódium počátkem září na legendárním irském open-air festivalu Electric Picnic. Hansardův návrat k rockové sestavě neznamená ale konec projektu Swell Season. Jeho spolupráce s Markétou Irglovou zaznamenala celosvětovou odezvu, během posledních dvou let odehráli více než 150 koncertů na pěti kontinentech, vystupovali na vyprodaných prestižních scénách světového významu, včetně opery v Sydney, Royal Albert Hall v Londýně nebo Radio Music Hall v New Yorku. „Po dvou letech spíše klidnější muziky s Markétou nastal čas znovu se opřít do elektrické kytary a zakřičet si do mikrofonu. Uvidíme, jaké to bude. Co bude dál? To ukáže čas. Markéta si možná natočí vlastní desku nebo uděláme společnou se Swell Season. Spolupracuje se mi s ní výborně, je skvělá interpretka i skladatelka, definitivní konec naší spolupráce určitě nehrozí“, prohlásil Handard v jednom z interview.

www.theframes.ie
www.myspace.com/theframesofficial
The Frames - Dream Awake: http://www.youtube.com/watch?v=lK3dQqwHgJY
The Frames - Star Star: http://www.youtube.com/watch?v=eMccPJqyg0o
The Frames - Fake (Live): http://www.youtube.com/watch?v=fh34ecxHWQM

Zdroj: TZ ArtsMarketing
.Štěpán
(Štěpán Prachař)
úterý 16. 11. 2010 08:00
Prachař, Štěpán. 2010. The Frames s Glenem Hansardem 6. prosince v Praze!. Vychytané.cz. [Online] 16. 11. 2010. [Citace: 4. 2. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=3930. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/The-Frames-s-Glenem-Hansardem-6.-prosince-v-Praze!
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.095s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 3.236.138.35
Serverový čas: sobota 4. února 2023 06:11