Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

XAVIER BAUMAXA A HNĚDÉ SMYČCE naposledy v tomto roce!

MeetFactory vás dne 12. 11. od 20:00 srdečně zve na poslední evropský koncert Xaviera Baumaxy a Hnědých smyčců v tomto roce. Udělat si občas z něčeho legraci není vůbec špatný nápad. No, ale když takovou legraci uděláte v podstatě ze všeho, k tomu přidáte chuť otírat se o společensky palčivá témata a vše opepříte ingrediencí zvanou Xavier Baumaxa a Hnědé smyčce, dostanete příchuť písničkářství současnosti. Aspoň viděno očima Xaviera Baumaxy, písničkáře z Litvínova.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Koncert XAVIER BAUMAXA A HNĚDÉ SMYČCE
pátek 12. listopadu 2010 20:00
(konec +- sobota 13. listopadu 2010 03:00)
Meet Factory
Praha 5 (CZ)
Rozhovor s Xavierem Baumaxou o chystaném koncertu:

V MeetFactory budete hrát s Hnědými smyčci a představíte svojí poslední desku Coveranto. Na co se můžou návštěvníci těšit?
Návštěvníci se mohou těšit na Josefa Bláhu, Josefa Dvořáka, Antonína Dvořáka (to je něco jako Smetana), Jiřího Datla Novotného a Dádu Patrasovou. Od nich od všech budeme hrát amarounové verze původních akustických hitů. Každý si z toho želé může vytáhnout, co mu chutná, třeba chutney...

Chystáte na koncert nějaké specielní překvapení?
Specielním překvapením by mělo být, že vystoupím relativně střízlivý, jelikož za kolegy cítím zodpovědnost, což se ale v průběhu večera může změnit. Střízlivý ale určitě vystoupí pan beatboxer Nasty, s nímž chystáme takovou vsuvku pro pražské hiphopery, kteří nosí čepice s kšiltem jako prkýnko na krájení turisťáku.

Jak se Vám s Hnědými smyčci nahrávalo?
Tuhle odpověď ocení nejvíce asi muzikanti: Hnědé smyčce nahrály, potažmo, nahráli 15 tracků za jeden a půl dne, tj. za 12 hodin čistého studiového času, přičemž většina z nich notovou aranž viděla poprvé, takže v čase jsou započítány i čtené zkoušky a pauzy na cigáro...

Je to Váš poslední koncert s Hnědými smyčci v tomto roce. Co chystáte na příští rok?
Na příští rok bych chtěl s kontrabasistou Hnědých smyčců, panem Martinem Zelenkou, natočit u pana Ondřeje Ježka hudební rozhlasovou hru dle knižní předlohy Patricka Süskinda - Kontrabas. V neposlední řadě také uvažuji o založení rap-metalové kapely s Em Rudenkem a dalšími hochy z Litvínova a Mostu. Klasické složení - kytara-basa-bicí a 3 až 4 frontmani.

Xavier o sobě píše, že je „buránek regionálního charakteru, který své písně skládá v kuchyni, v autě a na záchodě, který je však spojen s koupelnou, takže je to sporné”. Už z téhle porce sebeironie je jasné, že podobně bude nahlížet i na všechno ostatní. Xavi začal hrát v 11 letech na kytaru v LŠU, ovšem první folkrockovou kapelu zakládá o tři roky později během studia na střední škole.

Xavier Baumaxa a Hnědé smyčce vydali 13. 4. 2010 společné album Coveranto obsahující 15 tracků, kde najdete 10 skladeb, které již vyšly na předchozích Xaviho řadových albech a 5 skladeb zbrusu nových.

Všechny skladby mají nová smyčcová aranžmá, která napsali členové Hnědých smyčců, houslista Jan Valta a violista Filip Kimel. Z již ověřených hitů se zde objeví např. Ozajstný hip-hop, Romale rap, Lidé z malých vesniček, Muž, který prohrál, Špulka a já či Pažitka.

Přijďte se proto pobavit nad důmyslnými texty a poslechnout si toto neobyčejně důmyslné hudební spojení k nám do MeetFactory!!!

Předprodej v sítích Ticketpro, Ticketportal a Ticketstream.
Vstupenky: 190 CZK předprodej, 250 CZK na místě.

Zdroj: TZ MeetFactory, o. p. s.
Lakina
(Lada Váňová)
čtvrtek 11. 11. 2010 18:35
Váňová, Lada. 2010. XAVIER BAUMAXA A HNĚDÉ SMYČCE naposledy v tomto roce!. Vychytané.cz. [Online] 11. 11. 2010. [Citace: 2. 2. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=3922. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/XAVIER-BAUMAXA-A-HNĚDÉ-SMYCCE-naposledy-v-tomto-roce!
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.109s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 3.237.29.69
Serverový čas: čtvrtek 2. února 2023 02:41