Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

DJ Murphy: Brazilci mají rytmus v krvi!

Apokalypsa The Bells přivítá na Brněnském výstavišti kromě dalších hvězd také hosta až z brazilského Sao Paula – energického ďábla za gramofony, kterým je DJ Murphy.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Apokalypsa The Bells
pátek 19. listopadu 2010 19:00
(konec +- sobota 20. listopadu 2010 07:00)
BVV
Brno (CZ)
Tento exhibicionista proslul svou show, během které například promění gramofon v kytaru nebo předvádí excelentní mixy zády k DJskému pultu. Poznejte z rozhovoru, s kým budete mít tu čest.

Ahoj Murphy, jak se daří a co právě děláš?

Ahoj, daří se skvěle, díky! Právě teď mi nejvíc času zabírá producentská práce ve studiu. Trávím v něm teď tolik času, že beru každé hraní jako vítanou změnu. Zatím ale nemůžu prozradit nic víc, než že to bude opravdu pecka! Sledujte můj MySpace :-).Jsi už mnoho let profesionálním DJem, jak to vše u tebe začalo?

Haha, tak to už bude pomalu problém si vzpomenout! Myslím, že to bylo hned na začátku devadesátých let, to u nás začínal frčet acid house. Zároveň jsem vyrůstal na hip-hopu. Vím, že někde byly tyhle scény dost oddělené, ale já to bral jako jedno. Vinylové desky a na nich beat, jednou rychlejší, jednou pomalejší. Právě to “sahání na rytmus” mi asi učarovalo nejvíc.

Apokalypsu berou lidé v Česku jako svátek techno music. Proč sis vybral právě techno?

Říká se, že Brazilci mají rytmus v krvi a myslím, že je na tom hodně pravdy. V mém případě byl od house už jen malý krůček k technu. Tento styl přesně vyjadřuje, jak to cítím: Musí to být divoké a musí v tom být energie, prostě pořádná porce šťávy. Tak to mám rád, proč tomu tak je, po tom nepátrám. Asi že jsem z Brazílie? ;-).

V Česku jsi už hrál, lidé tě znají z Apokalypsy ještě s Christianem Fischerem. Plánujete ještě další spolupráci?

Éra mé spolupráce s Christianem a naše duo Deckmonsters už jsou minulostí. Užili jsme si pěkných pár mejdanů a vyřádili se dosyta – tam samozřejmě patří i event Apokalypsa, který si ještě teď pořád matně vybavuju, i když už je to pár let. Oba jsme postupem času přišli na to, že chceme každý směřovat jinam a rozhodně jsme dál kamarádi. Já osobně mám rád změnu, takže i tohle jsem přivítal.Pak se nemůžu nezeptat, co od tebe můžeme čekat ve tvém sólovém setu?

Nadupaný beat a pořádně energické a funky basy. Tohle se u mě nikdy nezmění. Myslím, že vím, jak to u vás máte rádi!

Jsi znám tím, že svá vystoupení měníš v šílenou show, kde bereš inspiraci pro své vyhlášené kreace?

Haha, vidím, že tohle jde pořád se mnou. Když jsem v polovině devadesátých let hrával hip-hop, patřily podobné finty k základní výbavě DJs. Držet beat a mixovat pecky je jen polovina umění, jak udržet publikum ve varu. Lidi dostává, když DJ nemá žádný respekt z techniky před sebou a předvádí ty nejšílenější kousky, aby pobavil. Vzájemně jsme se hecovali, kdo vymyslí větší kravinu a už mi to asi zůstalo. Když vidím, že je atmosféra, neudržím se!Chris Liebing o Tobě jednou prohlásil, že bys mohl učit většinu DJs hrát...

Ano, Chris je veselá kopa, nevím co víc bych k tomu mohl dodat!

A jak se s odstupem času díváš na všechna ta klání, ve kterých jsi zvítězil nebo se dobře umístil, pomohly ti v kariéře?

Jsem jednoduše vděčný. Zároveň to beru jako závazek, nezklamat příště, být ještě lepší. Před pěti lety mě zvolili nejlepším DJem Brazílie – tohle jsem tehdy bral s rezervou a i teď si říkám, že štěstí v podobných soutěžích hraje dost velkou roli. Naše země má plno dalších výborných reprezentantů. A já si vážím všech lidí, které dokážu pobavit.

Díky za rozhovor!

Já taktéž děkuji, těšte se!
Zdroj: TZ Apokalypsa, s. r. o.
Missquire
(Michaela Chovancová)
středa 10. 11. 2010 08:00
Chovancová, Michaela. 2010. DJ Murphy: Brazilci mají rytmus v krvi!. Vychytané.cz. [Online] 10. 11. 2010. [Citace: 3. 2. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=3916. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/DJ-Murphy:-Brazilci-maji-rytmus-v-krvi!
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.108s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 44.212.99.248
Serverový čas: pátek 3. února 2023 10:33