Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

The Inspector Cluzo udělí Praze lekci francouzského šarmu

Místo půvabných francouzských frází oprašte před koncertem živelného dua The Inspector Cluzo nefalšovaný anglický argot. To aby vám neuniklo, o čem bude na pódiu řeč. Bubeník Phil a kytarista a zpěvák v jedné osobě Malcolm si totiž v nejmenším neberou servítky a je jen dobře, že většina jejich koncertu proběhne po 22té hodině.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
The Inspector Cluzo live!
středa 17. listopadu 2010 21:00
(konec +- čtvrtek 18. listopadu 2010 04:00)
Lucerna - Music Bar
Praha (CZ)
„Rock nemůže být mainstream, potřebuje být vulgární. Musí být potížista. Není to marketing. Vůči něčemu se vymezuje, my jsme proti konzumní společnosti. A jsme pyšní na to, že hrajeme hodně nahlas a dělá nám radost, že to lidi ruší,“ svěřili se Malcolm s Philem jednomu japonskému serveru se svou neotřelou filosofií. Jak hlasití umí být, předvedou The Inspector Cluzo již 17. listopadu v pražském Lucerna Music Baru. Úloha dostat publikum do varu připadla japonské garáž-rockové kapele Detroit 7, která si své schopnosti prověřila už dříve při předskakování kapelám jako Manic Street Preachers, Reef nebo i domácí Vypsané Fixe.

Koncert uprostřed podzimu připomene i letní atmosféru festivalu Rock for People, kde The Inspector Cluzo podvakrát exceloval. Francouzská dvojice, která svou nakopnutou směsici rock’n‘rollu s čerstvým funkovým groovem nazývá fuck’n’roll (a na koncertě záhy pochopíte proč), svou energií zadupe do země kdejakou početnější partu. Kromě fantastického hudebního zážitku přináší i cenné poučení, že kvalita vůbec nesouvisí s kvantitou. To koneckonců potvrzuje i na první pohled křehká tokijská trojice. Charismatická zpěvačka a kytaristka Tomomi Nabana, bubenice Miyoko Yamaguchi doprovázené baskytaristou Nobuakim Kotajim, dokáží na pódiu rozpoutat pořádnou hudební smršť.

Vstupenky jsou v předprodejích na www.ticketsforpeople.cz v ceně 250 CZK, na místě za 300 CZK. Vše další na www.rockforpeople.cz

Francouzští bastardi, napsal o nich australský tisk po několika obzvláště divokých koncertech a bitkách s techniky. Jelikož kromě nezměrné energie, hudební kreativity a dalších v zásadě kladných vlastností je těmhle dvěma chlapíkům, kteří nemají rádi baskytaristy a vystupují ve vyžehlených oblecích, vlastní i smysl pro sebereflexi, složili obratem na toto téma písničku. Své druhé studiové album, které vyšlo na začátku letošního roku, totiž nazvali The French Bastards.

Stejně jako první eponymní desku z roku 2008, i svou druhou kolekci nahráli ve „vysoce prestižním“ prostředí Studia Kitchen (tedy u Malcolma v kuchyni) mezi lahví vína a dobrým jídlem. Místo nahrávání se nelišilo, obě alba produkoval Stephan Kraemer, složení kapely je skálopevně stálé. Zásadní rozdíl tu ovšem byl. Mezi vznikem prvního a druhého alba se kapela na rozsáhlém turné osobně představila celému světu, hrála na nejprestižnějších světových festivalech (mezi jinými i na japonském Fuji Rocku, kde měla obzvlášť velký úspěch) a pevně zakotvila v nejednom srdci hudebního fanouška. Prvního alba se prodalo přes 20 tisíc kusů a The Inspector Cluzo se stali na světové hudební scéně, či alespoň na jeho části, pojmem. Svá alba vydávají na vlastním nezávislém labelu Ter a Terre.

Jak ale jejich originální a v kontextu mnohdy stagnující hudební scény svěží příběh začal? „Fuck the Bassplayer,“ řekli si v roce 2008 dva naštvaní členové kapely Wulfkind. Když jejich basák opakovaně nechodil na zkoušky, rozhodli se Laurent Lacrouts a Mathieu Jourdain (později po celém světě známí jako Phil a Malcom z The Inspector Cluzo), že ho nepotřebují a samotným jim bude líp. Věčnou vzpomínkou na tento moment jim je jedna z prvních skladeb nově vzniklé kapely, mezi fanoušky nesmírně oblíbená Fuck the Bassplayer. A dál už to šlo jak po másle: natočili první desku, sjezdili celý svět, rok po svém vzniku se objevili na českém festivalu Rock for People, letos i podruhé, na koncertech pravidelně působí pozdvižení a… opět přijíždějí do České republiky.

„Zamilovali jsme si je stejně jako publikum. I proto jsme je coby náš objev viděli na Rock for People v roce 2009 i letos. Ti, kdo je neměli v Hradci Králové možnost spatřit naživo, po první druhé písničce pochopí, čím si nás omotali kolem prstu,“ dodává Michal Thomes z agentury Ameba Production, která Rock for People každoročně pořádá a stojí i za koncertem The Inspector Cluzo.

Zdroj: TZ Smart Communication s.r.o.
Lakina
(Lada Váňová)
pondělí 8. 11. 2010 08:00
Váňová, Lada. 2010. The Inspector Cluzo udělí Praze lekci francouzského šarmu. Vychytané.cz. [Online] 8. 11. 2010. [Citace: 5. 2. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=3911. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/The-Inspector-Cluzo-udeli-Praze-lekci-francouzskeho-sarmu
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.088s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 3.236.70.233
Serverový čas: neděle 5. února 2023 01:31