Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Lenka Filipová chystá kosmopolitní večer

Lenka Filipová , jedna z neuznávanějších českých zpěvaček a kytaristek, připravila pro své příznivce v předvánočním čase velice zajímavý dárek. V Hudebním divadle v Karlíně odehraje 29. listopadu speciální a velice pestrý koncert.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Koncert Lenky Filipové
pondělí 29. listopadu 2010 19:30
(konec +- úterý 30. listopadu 2010 02:30)
Hudební divadlo Karlín
Praha 8 (CZ)
V první části večera vystoupí Lenka Filipová společně s kytaristou a zpěvákem Mirkem Linhartem a s hráčem na irskou harfu, akordeon, klávesy a také zpěvákem Seanem Barrym. „Hrajeme v této sestavě již pátým rokem a společně jsme natočili i živé DVD a CD,“ říká zpěvačka. „Seana jsem potkala při natáčení desky se skupinou Irish Dew, která se na keltskou muziku zaměřila a od té doby spolu hrajeme. Keltská hudba má dvě polohy. Jednu taneční, s velmi temperamentními aranžemi a pak krásné duchovní pomalé balady. Obě polohy se mi velmi líbí, ale přilnula jsem k baladám, kterých mám v repertoáru již několik.“

Na vánočním večeru v Karlínském divadle zazní také premiérově ukázky z nového alba Concertino III, které právě teď vychází u Supraphonu. Absolventku pražské konzervatoře a pařížské Mezinárodní hudební akademie na něm v některých skladbách doprovází brněnský violoncellista Štěpán Švestka, který bude také hostem večera.

Ve druhé části koncertu Lenku Filipovou doprovodí orchestr Bon Art Pop Orchestra. „Budu zpívat jak své písničky, tak představím v originálních aranžích pro kytaru a orchestr některé ze skladeb z nového CD Concertino III,“ vysvětluje Lenka Filipová. Speciální aranže přiravil pro orchestr Martin Hybler. „Na to, že si s orchestrem Bon Art Pop Orchestra zahraji se velmi těším, byl to vždy můj velký sen si s orchestrem zazpívat a zahrát na společném koncertě. Když jsem od nich dostala nabídku na spolupráci, neváhala jsem ani chvíli,“ říká zpěvačka a dodává: „Celý večer bude laděn velmi kosmopolitně, zazní písničky jak ve francouzštině, v angličtině, v češtině, tak i v keltských jazycích. V češtině jsem udělala speciální výběr krásných textů od Zdeňka Rytíře.“

Návštěvníci večera, který začíná v 19:30 hod, se tak mohou v předvánočním čase těšit na několik hudebních tváří všestranné kytaristky a zpěvačky. Během večera uslyší nejen skladby od Vivaldiho nebo Bacha, ale i známe Lenčiny hity jako jsou např. Částečné zatmění srdce, Dobrý bůh to ví, Prý se tomu říká láska, Mosty … a mnoho dalších.

Více info na: http://www.bonart.cz/filipova/
Předprodej vstupenek : www.ticket-art.cz (cena od 300 CZK)

Zdroj: TZ Kristina Horáčková
Lakina
(Lada Váňová)
čtvrtek 11. 11. 2010 08:00
Váňová, Lada. 2010. Lenka Filipová chystá kosmopolitní večer. Vychytané.cz. [Online] 11. 11. 2010. [Citace: 3. 2. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=3908. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Lenka-Filipova-chysta-kosmopolitni-vecer
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.1s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 44.212.99.248
Serverový čas: pátek 3. února 2023 10:54