Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

The Futureheads způsobí chaos v MeetFactory!

Roku 2004 vstoupili Futureheads na rockovou scénu svým prvním bezejmenným albem a nutno přiznat, že se jim už od počátku dařilo. Rychlé songy na pomezí punku a popu, písničky o vraždách, sexu a hlouposti zpívané tvrdým severoanglickým přízvukem.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Koncert The Futureheads
neděle 7. listopadu 2010 21:00
(konec +- pondělí 8. listopadu 2010 04:00)
Meet Factory
Praha 5 (CZ)
Dostali se na turné časopisu NME, začali jezdit po celé Británii a podívali se i do světa. Na druhé nahrávce News and Tributes kapela podlehla ambicím a tlaku velké nahrávací společnosti a začala skládat rozmáchlé epické kusy. Něco takového z pera punk-rockové party nemohlo fungovat, skončilo to ukončením smlouvy a přechodem k nezávislému labelu.

Na trojce nazvané This is not the World začínali zase znovu. Nejdřív přišly obavy, pak opojení ze svobody. Naše čtveřice se musela opět trochu opřít do pedálů, ovšem snaha se vyplatila. Jakmile začal první program BBC jako o život hrát hitovku The Beginning Of The Twist, kapela se dočkala ještě větší odezvy než předtím. Dočkali se velkých pódií, početného publika a společných koncertů s Pixies, Pearl Jam a Foo Fighters.

Čtvrtá deska The Chaos vyšla letos, plná rozkošných post-punkových vyhrávek. Texty se mohou jevit odvázané i pesimistické zároveň a vaše nohy se neubrání tanci. Už titulní věc The Chaos vás čapne za pačesy a vrhne vás na parket rychlostí světla. “5-4-3-2-1, Let’s Go!” odpočítávají Futureheads a vy budete počítat s nimi. Další věcí, která se letos stala ozdobou jejich koncertů, je Struck Dumb – naléhavý, přímý, nabroušený riff vás požene do akce, ovšem s úsměvem na tváři, jak jinak. Nové album je tu v produkci Youthe a Davida Brevise ze skupiny Field Music a přináší plno nového materiálu k tanci.

Futureheads se však přece jen nejlépe poslouchají naživo, to vám jistě potvrdí jak návštěvníci jejich minulého koncertu v Praze, tak lidé, kteří je viděli minulé léto na trenčínském festivalu Pohoda. S novou deskou se sunderlandská čtveřice vrátí do Prahy, nové písně předvedou v neděli 7. listopadu v MeetFactory.

Vstupenky za 350 CZK v předprodeji, za 400 CZK na místě.

Více info na: www.thefutureheads.co.uk, www.myspace.com/thefutureheads, www.meetfactory.cz, www.dsmacku.com, www.myspace.com/dsmackupromotion

Zdroj: TZ D Smack U Promotion a MeetFactory
Lakina
(Lada Váňová)
sobota 6. 11. 2010 14:10
Váňová, Lada. 2010. The Futureheads způsobí chaos v MeetFactory!. Vychytané.cz. [Online] 6. 11. 2010. [Citace: 3. 2. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=3907. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/The-Futureheads-zpusobi-chaos-v-MeetFactory!
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.109s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 44.212.99.248
Serverový čas: pátek 3. února 2023 11:21