Reklama. Chcete ji také?
Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!
Reklama. Chcete ji také?

Američané Hawthorne Heights si spolu se skvělými hosty podmaní Futurum

Na nadprůměrný hudební zážitek se můžete těšit již toto pondělí, 8. listopadu, od 20 hodin v pražském klubu Futurum.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Koncert Hawthorne Heights
pondělí 8. listopadu 2010 20:00
(konec +- úterý 9. listopadu 2010 03:00)
Futurum Club
Praha (CZ)
Pro pražskou agenturu Conspiracy je kromě dalších žánrů typická rovněž orientace na import zahraničních interpretů, produkujících hybrid melancholického rocku s pop-punkem či hardcorem, již od konce osmdesátých let obecně známý jako "emo" (pozor, nezaměňovat s mylně pojmenovaným, mediálně vytvořeným life-stylem, vycházejícího z dezinterpretace goth-image a pseudo-depresivních tendencí).

Po klasicích již několika dekád historie tohoto hudebního směru, jakými byli v průběhu let např. Samiam, Lifetime, The Get-Up Kids, Texas Is The Reason, The Promise Ring, Boy Sets Fire, At The Drive-In, Grade, Jimmy Eat World, Elliott, Hot Water Music, Midtown, Further Seems Forever, From Autumn To Ashes, Funeral For A Friend či Silverstein, se tentokrát Conspiracy podařilo pozvat ve srovnání s výše vyjmenovanými neméně kultovní soubor - HAWTHORNE HEIGHTS z Daytonu ve státě Ohio.

Kapela započala svou existenci v roce 2001, do značné míry na tehdejší vlně popularity nových a nevídaně úspěšných interpretů, hlásících se k "emotional hardcore", jakými byli Thursday, Finch, Matchbook Romance, The Used, Brand New nebo Taking Back Sunday. Hned její první demo nahrávky zaujaly A&R agenty vydavatelství Victory Records, které v té době houfně podepisovalo nové emo kapely, vznikající jako houby po dešti. Výsledkem vzájemné spolupráce kapely s labelem byl v roce 2004 s nadšením přijatý debut "The Silence In Black And White", následovaný o dva roky později albem "If Only You Were Lonely", které způsobilo naprostou senzaci a dosáhlo neuvěřitelného třetího místa na americké albové hitparádě Bilboardu.

Jenže uplynulo jen něco málo přes rok a kapela se dostala hned do dvojnásobných potíží - tou první byl vyhrocený soudní spor s jejím nenasytným vydavatelstvím, tou druhou pak náhlá smrt jejího stěžejního člena - kytaristy Caseyho Calverta - který byl 24. 11. 2007 nalezen v tour busu kapely bez známek života, po nadměrném a nepřípustném zkombinování medikamentů.

Zbylí členové se po počátečním šoku spontánně rozhodli pokračovat v činnosti, přičemž budoucí osud jejich hudební tvorby nezvratně zasáhlo a ovlivnilo těžké vyrovnávání se s Calvertovým odchodem. Z obou dalších alb, "Fragile Future" z roku 2008, i letošního "Skeletons" dýchá ještě melancholičtější nádech než kdykoliv předtím, a celá řada nových songů je prokazatelně ovlivněna myšlenkami na Calverta. Nejen, ale určitě i díky tomu, má současná podoba produkce Hawthorne Heights úžasný a nezaměnitelný náboj, o čemž se nyní bude moci přesvědčit i publikum v pražském Futuru.

Ani další dvě kapely pondělního večera, obě pocházející z britských ostrovů, ale nebudou v ničem zaostávat - WE ARE THE OCEAN z Essexu potěší zejména příznivce např. Alexisonfire, ale i Dance Gavin Dance nebo The Blackout, a pokusí se dokázat, proč jsou v poslední době ve své vlasti natolik populární, že jim např. Američané Our Last Night dělali předkapelu na vyprodaném turné po sálech přesahujících tisícovou kapacitu. YASHIN z Glasgowa jsou dle mnohých časovanou bombou - jejich nápaditá a našlapaná muzika nadchne fanoušky všeho od Lostprophets po Anberlin, a vyvolá dojem uhašení žízně po něčem, co na rockovém poli překvapivě dlouho chybělo.

Na nadprůměrný hudební zážitek se můžete těšit již toto pondělí, 8. listopadu, od 20 hodin v pražském klubu Futurum. Vstupenky jsou v předprodeji v síti Ticketportal za mimořádně příznivých 278,- Kč, na místě pak za neméně sympatických 330,-.
winslayer
(Lukáš Plaček)
neděle 7. 11. 2010 08:00
Plaček, Lukáš. 2010. Američané Hawthorne Heights si spolu se skvělými hosty podmaní Futurum. Vychytané.cz. [Online] 7. 11. 2010. [Citace: 30. 6. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=3906. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Americane-Hawthorne-Heights-si-spolu-se-skvelymi-hosty-podmani-Futurum
Reklama. Chcete ji také?
Reklama. Chcete ji také?
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Všechno nejlepší!!
Dnes slaví narozeniny člen redakce! Redakce Blahopřeje! ;) 
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.083s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 34.239.167.149
Serverový čas: čtvrtek 30. června 2022 19:06