Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Festival poezie nabídne také Zuby Nehty a Boršč

Nejlepší čeští a slovenští recitátoři se sjedou do Valašského Meziříčí
Přidat na Facebook
Stane se tak na 46. Mezinárodním festivalu poezie, který se uskuteční ve dnech 11. – 13. listopadu. Amatérští recitátoři budou soutěžit v dopoledních a odpoledních hodinách, večery zaplní doprovodné programy.
Soutěže se každoročně účastní nejlepší čeští a slovenští recitátoři, jejichž výkony posuzuje smíšená česko-slovenská porota. „České recitátory zastupují ti nejlepší z festivalu Wolkerův Prostějov, slovenskou obdobou této soutěže je Hviezdoslavův Kubín. Umístění z Dolního Kubína pak soutěží s českými recitátory právě ve Valašském Meziříčí,“ prozradila dramaturgyně S-klubu Hana Marková.
Soutěž je rozdělena do dvou kategorií podle věku soutěžících, vítězové obdrží štít města. „Kromě absolutního vítěze jsou dále mezi soutěžící rozděleny: Cena Jiřího Brolla za osobitý dramaturgický výběr a odpovídající interpretaci soutěžícímu ve věku do 19 let, Cena Jiřího Demla za totéž pro soutěžící ve věku nad 20 let, Cena 17. listopadu za přínosný přednes textu českého nebo slovenského autora soutěžícímu do 19 let a Cenu starosty města Valašské Meziříčí obdrží za totéž recitátor nad 20 let,“ doplnila Marková.
O čtvrteční doprovodný program se postará Boršč autorské dvojice Eva Čechová a Hana Malaníková. „Boršč je název našeho autorského představení na pokračování, které hrajeme už od roku 2004 a které je pokaždé na trochu jiné téma. Podle toho, čím zrovna žijeme, co nás zajímá. Atmosféra Boršče je inspirovaná světem A.P. Čechova - vystupují tu dvě sestry, které nás provokují i okouzlují svou neschopností přestat snít a začít žít,” přiblížila Hana Malaníková.
V pátek se v M-klubu představí legendy českého ženského punku Zuby Nehty. Členky kapely začínaly v osmdesátých letech v punkovém Plynu, později v novovlnném Dybbuku. „Jako Zuby Nehty začaly hrát na počátku devadesátých let a svoji post-punkovou éru obohatily o svůj osobitý styl. Po dlouhé pauze se v roce 2006 objevují stále častěji opět na scéně a údajně připravují také nové věci,“ řekl David Schwager, produkční M-klubu o kapele, která se neomezuje pouze na Českou republiku, ale má své fanoušky například také v USA, kde odehrála společnou šňůru s legendami Už Jsme Doma.
Před samotným závěrečným večerem, které představí vítěze jednotlivých kategorií, v kapli na zadním nádvoří zámku Žerotínů zahraje trio Oldřich Janota, Růžena Děcká a Dalibor Pimek. Půjde o setkání na hranici minimalistické a meditativní hudby.
winslayer
(Lukáš Plaček)
sobota 6. 11. 2010 08:00
Plaček, Lukáš. 2010. Festival poezie nabídne také Zuby Nehty a Boršč. Vychytané.cz. [Online] 6. 11. 2010. [Citace: 28. 1. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=3904. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Festival-poezie-nabidne-take-Zuby-Nehty-a-Borsc
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.093s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 3.235.25.27
Serverový čas: sobota 28. ledna 2023 13:49