Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

TRANSMISSION presents: Rozhovor se Sanderem van Doornem!!!

Sander van Doorn je další obrovskou hvězdou, která již tuto sobotu 6. listopadu roztančí pražskou O2 Arenu v rámci úžasné akce Transmission.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Transmission - Future Cities
sobota 6. listopadu 2010 22:00
(konec +- neděle 7. listopadu 2010 06:00)
O2 Arena
Praha (CZ)
Sandera jsme zastihli s naším telefonátem právě v okamžik, kdy ve studiu dodělával jeden ze svých nových tracků, které na Transmission exkluzivně představí. Kromě témat týkajících se právě této velkolepé akce, došlo během rozhovoru i na jeho aktuální kompilaci nebo výsledky letošního ročníku DJ Mag 100.Sandere, co se Ti vybaví, když se řekne pojem Transmission?
V souvislosti s Transmission mě napadají jen velmi krásné vzpomínky. V Praze jsem hrál na Transmission již minulý rok, pokud si dobře pamatuji, byl jsem poslední v pořadí a musím říct, že jsem byl úplně unešený z celé atmosféry. I přesto, že bylo už dost k ránu, byla hala úplně natřískaná a publikum bylo naprosto fantastický.

Máš už v hlavě, čím na letošní Transmission překvapíš? Máš něco speciálního v rukávu?
Poslední týdny jsem zavřený hlavně ve studiu, kde dávám dohromady nové tracky na další autorské album, takže rozhodně se na Transmission dočkáte několika naprostých novinek z mé dílny…

Jak se Ti vůbec celý ten koncept k Transmission líbí? Je to trošku něco jiného než třeba Sensation, na které také pravidelně hraješ…
Určitě je v těchto dvou akcích velký rozdíl. Sensation je trošku víc hozená do house, Transmission je zase o rychlejší muzice, já osobně se ve svých setech pohybuju tak někde mezi. Ale Transmission je mi trošku bližší, neb do setů mohu zařadit více svého vlastního materiálu. Navíc tyhle akce je hodně o energie, která je předávána hudbou, na Sensation je to spíše o té celé show…

Proberme krátce co je u Tebe nového? Nové autorské album je zatím v nedohlednu, ale alespoň si nás potěšil novou kompilací “Dusk Till Doorn“. Je tam hodně Tvého vlastního nového materiálu, ale samozřejmě i tracky kolegů. Z kolika tracků jsi vybíral?
To bylo hodně složité. Pro první selekci jsem měl asi osmdesát písní, stále jsem ubíral a ubíral a hlavně jsem se soustředil nato, aby tam byly ty tracky, které hodně bodovaly na mých rezidentních akcích Dusk Till Doorn. Zároveň jsem tam ale zařadil i skladby, o kterých si myslím, že do konceptů Dusk Till Doorn rozhodně patří. Ta selekce byla opravdu hodně složitá, dokonce jsem si říkal, že dvě CD jsou málo, ale nakonec jsem s výsledkem opravdu velmi spokojený!

To, že jsou kompilace namíchané jako dj set, není nic nového, ale vnímám, že i většina autorských alb od djů je v poslední době vydávána jako dj set. Myslíš si, že to bude nová móda?
Já si myslím, že lidi mají prostě mixovanou hudbu raději. Je dost nudné, když se ti něco líbí a v okamžik, kdy se do toho pořádně zaposloucháš, přijde krátké, ale i tak trapné ticho rozdělující jednotlivé písně. Mixovaná CD jsou prostě dynamičtější…

No a kdy Ty nám vlastně nabídneš další autorské album. Nové singly chrlíš téměř každé dva měsíce…
Nové album je věc, na které pracuji intenzivně právě teď. Aby na mě fanoušci nezapomněli, tak vydávám nepravidelně nové songy, ale velká část těch, které jsem letos vydal, na novém autorském albu ani nebude. Předběžně nové album plánuju na první polovinu příštího roku.

Už má ta deska nějaký koncept či potvrzené hosty, nebo je to tajné?
Prozatím je to ještě hodně tajné, jediné co mohu prozradit, je společný track se Sidney Samsonem. To bude trošku pomalejší houseový track se silným beatem a bude to fakt bomba. Je to tak trochu experiment, neb mícháme více různých stylů, ale myslím, že se bude hodně líbit!

My jsme spolu dělali rozhovor zhruba před rokem, a to bylo zrovna čerstvě vydaných několik Tvých nových remixů pro jiné interprety. V poslední době jsem ale nic podobného nezaznamenal…
Poptávka po mých remixech je stále velká, či snad možná ještě větší a upřímně musím podotknout, že moc mě těší, že ty poptávky přichází z mnoha různých hudebních žánrů. Ale pravdou je, že raději ve studiu začínám úplně od nuly, než když mám předepsaný základ. Tak či onak, jeden remix jsem za poslední měsíce udělal, a to pro nový singl Swedish House Mafia. Pak čas od času dělám sám pro sebe nějaké bootlegy…

Jak si vůbec prožil letošní léto. Měl jsi čas si alespoň chvíli odpočinout?
Musím říct, že letošní léto bylo opravdu bláznivé. Tak často jako letos jsem v minulém roce rozhodně nehrál. Úžasné byly vystoupení v Budapešti, kde jsem hrál s Marcem V a taky letošní show v Polsku byla hodně speciální. No a samozřejmě i letošní ročník Global Gathering, tenhle festival je už osvědčený…

Za poslední rok se vyprofilovalo mnoho nových a opravdu hodně mladých djů, máš mezi nimi nějaké oblíbence? Komu Ty předpovídáš velkou budoucnost?
Za poslední rok je nadaných djů opravdu hodně, ale bez nějakého delšího přemýšlení mě napadají dva - Nicky Romero, který dělá výtečné remixy a pak určitě i Avicii, který za poslední rok odvedl taky obrovský kus práce a vydal báječné tracky.

Jako každý rok bylo několik měsíců opět možné hlasovat do letošního ročníku DJ Mag 100. Jak moc vážně bereš výsledky Ty sám?
Je určitě fajn, že takovéhle ankety jsou, vnímám to jako ocenění celoroční práce, ale osobně tuhle věc a svoji pozici moc neřeším. Když se výsledky zveřejní, tak je samozřejmé, že se na listinu první stovky djů podívám, ale mnohem důležitější pro mě je, aby se lidi bavili tam, kde právě hraju…

Takže malé zhoršení proti minulému roku nebereš nějak těžce?
Vůbec ne, víš, já sebe neberu ani tolik jako umělce, ale spíše jako producenta. Minulý rok jsem se dostal do první desítky, což bylo doposud mé nejlepší umístění, a že letos tu pozici neobhájím a pohorším si, beru jako naprosto přirozenou věc!

Dobrá, myslím, že už jsme Tě zdrželi dost. Máš na závěr ještě nějaký speciální vzkaz pro ty, kteří na Transmission míří, nebo o tom minimálně přemýšlí?
Musím říct, že minulá Transmission byla opravdu hodně povedená a já na ni i po roce strašně rád vzpomínám. Tahle akce má jedinečnou atmosféru a myslím, že letošní ročník to jen potvrdí. Proto by tam nikdo neměl chybět…

Tak to rozhodně. Díky moc za Tvůj čas a těšíme se na Tebe za pár dní v Praze.
Já taky děkuju a těším se na setkání…Pro United Music připravil Jaromír Koc

Zdroj: United Music
Mirci
(Miroslav Slovák)
čtvrtek 4. 11. 2010 09:00
Slovák, Miroslav. 2010. TRANSMISSION presents: Rozhovor se Sanderem van Doornem!!!. Vychytané.cz. [Online] 4. 11. 2010. [Citace: 29. 11. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=3894. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/TRANSMISSION-presents:-Rozhovor-se-Sanderem-van-Doornem!!!
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.087s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 18.206.48.243
Serverový čas: středa 29. listopadu 2023 09:52