Reklama. Chcete ji také?
Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Z čeho bude hrát Jeff Mills na Apokalypse?

Jeff Mills se za desítky let na výsluní taneční scény stal doslova definicí techna, sám pak techno popisuje jako kontinuální prvek, který se neustále rozvíjí, modernizuje a využívá nejaktuálnější technologie, které může doba nabídnout.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Apokalypsa The Bells
pátek 19. listopadu 2010 19:00
(konec +- sobota 20. listopadu 2010 07:00)
BVV
Brno (CZ)
Zároveň však nezapomíná i na technologie starší, které mistrně kombinuje s těmi novými. Krásným příkladem budiž například jeho syntéza s Montpelier Philharmonic Orchestra, kde spojil prvky klasické hudby s technem. Tuto fůzi jsme nedávno detailně popsali, přesto nás napadají podobná přirovnání, když vidíme podrobný audio setup, který Jeff Mills vyžaduje pro své dokonalé vystoupení na Apokalypse… pojďme se podívat, z čeho konkrétně bude mistr hrát!

Technics je základ!

Jeff Mills si přeje nachystat 2x Technics SL1200 MK2, čili legendární gramofony, které naleznete v klubech po celém světě. Vyrábí se v nezměněné podobě již 32 let a díky své dokonalé konstrukci, robustnosti, odolnosti a přesnosti, se staly doslova pilířem Djingu!
Na světě neexistuje spolehlivější a časem prověřenější gramofon. Samozřejmostí budou nově namontované přenosky a jehly, aby byl zvuk vinylu co nejpřesnější.

Ostatně rovnou tři Technicsy roztočil Jeff Mills zaráz ve své show Purpose Maker Mix, kterou můžete zhlédnout zde:Svatý grál na pódiu Apokalypsy – ROLAND TR-909

Roland TR-909 je automatický bubeník, který vtiskl technu jeho tvář!
Začal se vyrábět v roce 1983 a jedná se o plně programovatelný 16ti stopý sekvencer a drum kit, který používali a dodnes používají jména jako jsou právě Jeff Mills, Richie Hawtin, Moby, Fatboy Slim, Underworld, Chemical Brothers, Daft Punk a mnozí další! Jeho unikátnost podtrhuje i fakt, že bylo vyrobeno pouhých 10 000 kusů!

Právě tento legendární sekvencer bude na Apokalypse v neustálé péči Millsových rukou, takže budete mít na živo možnost slyšet nástroj, který definoval pojem techno!

Chcete si na vlastní uši vyzkoušet jak funguje Roland TR-909?
Vzhůru do toho na adrese: http://lab.andre-michelle.com/fl-909Je libo Pioneer, pane Mills? Ano, třikrát, prosím…

Vedle Rolandu a dvou gramofonů si Jeff Mills přeje na pódium nachystat i 3 CD playery Pioneer CDJ-1000, čili jeden z nejvyšších modelů od této prestižní firmy. Právě „tisícovky“ začaly před několika lety masivně vytěsňovat gramofony z pomyslného DJského trůnu a to především díky své snadné ovladatelnosti a pohodlnosti práce se skladbou na CD.

Pionýři na Apokalypse

Premiérově se na DJ pultu Apokalypsy objeví i další model firmy Pioneer – mixážní pult Pioneer DJM-1000. Ti pozornější a znalejší z vás jistě zaznamenali, že Jeff Mills bude dohromady ovládat 6 mašin, proto by mu nestačil standardně používaný 4 kanálový mixák. Z toho důvodu si vybral právě Pioneer DJM-1000, který svou výslednou kvalitou zvuku i pohodlností a přesností ovládání, patří mezi top mixážní pulty na světě, které používají opravdoví profesionálové.Už jste někdy viděli na vlastní oči hrát někoho z tak rozsáhlého ansámblu?
Už se těšíte, až uvidíte jednoho z otců techna hrát na živo na legendární Roland TR-909?
Už se těšíte, až zazní první tóny The Bells?
My ano!


Takhle nějak by setup na Apokalypse měl vypadat:
Zdroj: TZ Apokalypsa, s. r. o.


Missquire
(Michaela Chovancová)
pondělí 25. 10. 2010 09:00
Chovancová, Michaela. 2010. Z čeho bude hrát Jeff Mills na Apokalypse?. Vychytané.cz. [Online] 25. 10. 2010. [Citace: 26. 2. 2024.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=3869. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Z-ceho-bude-hrat-Jeff-Mills-na-Apokalypse?
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.085s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2024
Vaše IP: 44.222.218.145
Serverový čas: pondělí 26. února 2024 21:37