Reklama. Chcete ji také?
Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

M-klub se zasvětí metalu

Velkou událostí proto bude vystoupení silného metalového kvarteta Silent Stream of Godless Elergy, Endless, Euthanasia a Doomas.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Metal Session
pátek 22. října 2010 20:00
(konec +- sobota 23. října 2010 03:00)
M-Klub
Valašské Meziříčí (CZ)
Charakteristické tóny kytar a smyčců se o slovo přihlásí v pátek 22. října ve 20.00 hodin.
Zkušenými matadory na metalové scéně jsou Silent Stream of Godless Elegy (SSOG). Debtutové album vydali už v roce 1996, které sklidilo velmi pozitivní ohlasy. Očekávání kritiků i fandů se naplnilo o dva roky později, kdy spatřila světlo světa druhá deska, která znamenala vstupenku mezi českou elitu. Za třetí řadovku obdrželi SSOG žánrovou cenu Akademie populární hudby. „Zásadní pro kapelu byla letitá spolupráce s Tomášem Kočkem, která vyústila v album Relic Dances, které zajímavě spojuje doometalový smutek a smutek moravských lidových balad,“ uvedl produkční David Schwager o albu, které bylo oceněno Akademií populární hudby jako nejlepší tuzemské hard’n’heavy album roku 2004. SSOG koncertovali téměř po celé Evropě a předskakovali kapelám světového formátu typu Anathema či Cradle of Filth. Prozatím poslední album skupiny je naplánováno na leden 2011, které by francouzské vydavatelství Season of Mist mělo vydat celosvětově.

Laureáti Anděla jsou také Endless. Společná je i zkušenost s britskou kapelou Anathema. Endless pochází z Ostravy a dohromady se dali v roce 1994. „Sošku Anděla si Endless vysloužili za svá alba hned dvakrát, a to v letech 2001 a 2004,“ doplnil Schwager. Poslední řadovku vydala kapela v roce 2008. Spark ve své recenzi alba napsal: „Endless nevyměkli. Navzdory hojnému používání smyček a efektů je jejich projev možná nejdrsnější a nejsyrovější (ale také nejpestřejší a nejkontrastnější) z posledních tří alb. Přesto dělají radost jejich promakané a invenční drnkačky, linky, kde využívají vkusné efekty, nějakou tu kytarovou ekvilibristiku, rytmickou rafinovanost a podobně.“

Do poloviny devadesátých let spadají také kořeny kapely Euthanasia. Po třech demech přichází v roce 1999 první album. Experimentováním se vyznačuje třetí album kapely, na kterém se za pomoci houslisty snaží propojit hudební melancholii metalu a folkloru. „Kapela měla výbornou letošní koncertní sezonu. Za vrchol se dá asi považovat jejich vystoupení na Masters of Rock, koncert v M-klubu je zase jejich poslední koncertní štací pro letošek,“ sdělil Schwager.
Zahraničí zastupuje slovenské seskupení Doomas, které se dalo dohromady v roce 2006. „Měl jsem pár napadů, a tak jsem poprosil kluky ze skupin Anima a Sapiens, jestli by to se mnou nenazkoušeli. A tak vznikla i první sestava Doomas,“ popsal frontman kapely Peter Beťko. Doomas už se v M-klubu objevili zhruba před rokem jako support kapely Törr. „Také tentokrát Doomas celý minifestival zhruba v osm hodin odstartují,“ uzavřel Schwager.
winslayer
(Lukáš Plaček)
úterý 19. 10. 2010 08:00
Plaček, Lukáš. 2010. M-klub se zasvětí metalu. Vychytané.cz. [Online] 19. 10. 2010. [Citace: 23. 2. 2024.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=3850. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/M-klub-se-zasveti-metalu
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.16s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2024
Vaše IP: 44.192.20.240
Serverový čas: pátek 23. února 2024 12:24