Reklama. Chcete ji také?
Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!
Reklama. Chcete ji také?

Fast as a shark attack!

Drink beer, be free!
Přidat na Facebook
Když si vzpomenu, jak jsme kolem roku 1988 získali do Hradce první oficiální LP WEHRMACHT - Shark Attack, bylo to pozdvižení srovnatelný snad jen s poslechem prvních D.R.I. Jedna z prvních skutečně crossover kapel, spojující nekompromisní hardcore s thrashmetalem. Oni sami svoji hudbu nazývají speedcore. Kulometný bicí, kytary, co se zařezávájí až do mozku a klasickej zpěv Tita, to je podle mě jedna z mála opravdových thrashcore kapel na světě - WEHRMACHT.

Jak příznačné jméno - už jen jeho vyslovení za dob bolševika hrozilo průserem. Pamatuju si, jak si jeden místní borec nechal asi kolem 88. roku udělat nášivku přes celý záda. Jenže rudý komanč neměl ale pro hardcore nějak pochopení a evidentně ani v úmyslu stát se členem fanclubu WEHRMACHT. Tehdá ten hoch unikl jistýmu kriminálu jen tím, když doložil, že se jedná o kapelu z Portlandu, z hnusných USA.

Pak jsme vysedávali v restaurantu U Sokola, na jednom z mála míst, kde se v Hradci nalejvalo mladistvým, a donekonečna si pouštěli skladbu „United Shoebrothers", která začíná tim klasickým blitím jednoho z členů kapely. Kráááása!!

Kapela vydala asi pět demáčů, než v roce 1987 získala první smlouvu právě na nahrávku Shark Attack. Pak následovalo, podle mě, ještě lepší LP Biermacht s klasickýma hitama jako „You Broke my Heart", "Drink Beer be Free" a hlavně „Suck my Dick" – text pojednávající o tom, jak zpěváka asi dost naštvala učitelka ve škole a co by jí tak doporučoval...
Peklužel v kapele proběhla krize a roku 1990 se přejmenovává na MACHT, natočí jen jedno demo a tím definitivně končí.

Není nezajímavé, že např. bubeník Brian působil ještě i v legendárních CRYPTIC SLAUGHTER.
Jo a předchůdcem WEHRMACHTu byli skvělí SPAZZTIC BLURR, kde předtím působila vetšina členů.

V roce 1991 je ale "totální" konec a kapela i všechny její odnože končí.

Ovšem čert nikdy nespí a tak žraloci v roce 2008 opět vyplavali za kořistí, aby nás roztrhali na kaši a dokázali a hlavně připomněli, že opravdovej crossover rozhodně nejsou vyblitiny s napomádovanýma vlasama, ani dost drsně se tvářící plešatý kapely, hrající tak pomalu, že by jim natrhl prdel i kdejakej strejc od dechovky.

Zkrátka nasadíme bejsky, vytáhneme zaprášený skejty z pod postelí, do ruky nějakej ten plechovkáč a 18.11.2010 valíme do pekla v pražských Klánovicích, kde se strhne ta pravá mosh thrashcore party.

A když WEHRMACHTu budou ještě sekundovat skvělí a nadějní EXORCIZPHOBIA z Trutnova a parádní RADIOLOKATOR (projekt týpků z GRIDE&LAHAR), kapely sice o generaci mladší, ale minimálně stejně dobré, pak si dovoluju tvrdit, že to bude Koncert roku.

Věřte mi, že kdo tam nebude, do konce svýho mizernýho života bude litovat a Biermacht si ho pak stejně nakonec najde.

SPEEDCORE RULES !!!!!!!!Více info na: http://www.obscene.cz/e-cards/wehrmacht/
Missquire
(Michaela Chovancová)
středa 20. 10. 2010 08:00
Chovancová, Michaela. 2010. Fast as a shark attack!. Vychytané.cz. [Online] 20. 10. 2010. [Citace: 22. 5. 2024.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=3847. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Fast-as-a-shark-attack!
Reklama. Chcete ji také?
Reklama. Chcete ji také?
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.115s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2024
Vaše IP: 3.239.95.36
Serverový čas: středa 22. května 2024 14:37