Reklama. Chcete ji také?
Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Tajemství úspěchu Cristiana Varely a videopozvánka: Steve Rachmad!

Na Ibize ho předloni poosmé v řadě vyhlásili nejlepším techno DJem na světě. Za svou kariéru nasbíral už tři desítky podobných světových ocenění. Vrací se na Apokalypsu, aby znovu potvrdil, jak je i v Česku oblíbený. V čem tkví tajemství úspěchu tohoto energického Španěla?
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Apokalypsa The Bells
pátek 19. listopadu 2010 19:00
(konec +- sobota 20. listopadu 2010 07:00)
BVV
Brno (CZ)
Začátek odpovědi na tuto otázku hledejme nejspíše v jeho původu. Ne každý má hudební nadání a kreativního ducha a ne každý se může narodit v umělecké rodině. U Cristiana Varely se nejprve zdálo, že jeho cesta povede už od dětství směrem ke klasické hudbě. Rodiče jej vedli ke klavíru a pěstovali v něm i lásku k divadlu. Když mu bylo jedenáct, skládal scénickou klavírní hudbu pro divadlo a později se jeho díla objevovala i v televizních spotech. V jistou chvíli se však v mladém umělci něco zlomilo...Svůj zájem obrátil naplno k elektronické scéně. V roce 1992 se stává rezidentním DJem klubu Porche a jako DJ, který hrává EBM a electro vyhrává první žebříčky popularity. Bylo mu sotva sedmnáct a už zabodoval prvním hitem. Jednalo se o úspěšnou znělku pro Classical Dance Festival. První maxisingl na sebe nenechal dlouho čekat - v roce 1994 vychází jeho El Cigarrito na nezávislé značce D.I.D. Španělská pobočka hudebního koncernu Sony Music mu nabídla smlouvu téměř přesně o rok později.

Říká se, že pro úspěch je třeba pět procent talentu a zbytek je dřina. A Varela je toho důkazem, stále vylepšuje svou techniku mixu a v dnešní době již hrává běžně na tři a často i na čtyři gramofony. Kromě toho se podobně jako jiné hvězdy svého oboru nebojí experimentovat a například jeho show se třemi bubeníky se stala vyhlášenou, stejně jako řada televizních exhibičních vystoupení. Podobně jako Jeff Mills i Varela experimentuje na poli propojování elektronické a klasické scény - do svých show zapojuje klavír, symfonický orchestr či balet! Kromě techna se Varela věnuje také house music a klidnějším stylům. Pro tuto svoji polohu si zvolil pseudonym Carlos Duran.Seznam jeho vydaných děl včetně remixů čítá na dvě stovky, patří mu dva labely (Donkeyhead rec. a Black Codes) a jeden spoluvlastní - řeč je o super úspěšném Pornographic recordings, kde jeho parťákem není nikdo jiný než Marco Bailey. Varela však neusíná na vavřínech, jeho turné po celém světě je prakticky nekonečné.

Co na svůj úspěch říká on sám? Tvrdí, že jeho sound má svou sílu, protože je elegantní a od srdce. Varela si podle svých slov nejvíce cení energie, kterou si předává s lidmi a považuje to za hlavní důvod, který ho žene znovu a znovu za DJský pult. A že skutečně je co sledovat - jeho set se nedá nazvat jinak než jízda!

A teď už zdravice dje Steva Rachmada:


Zdroj: TZ Apokalypsa, s. r. o.Missquire
(Michaela Chovancová)
úterý 19. 10. 2010 08:00
Chovancová, Michaela. 2010. Tajemství úspěchu Cristiana Varely a videopozvánka: Steve Rachmad!. Vychytané.cz. [Online] 19. 10. 2010. [Citace: 26. 2. 2024.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=3843. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Tajemstvi-uspechu-Cristiana-Varely-a-videopozvanka:-Steve-Rachmad!
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.04s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2024
Vaše IP: 44.222.218.145
Serverový čas: pondělí 26. února 2024 22:54