Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Ředitel se Sitkem a Řezníčkem znovu na scéně

Pražská hvězda Dušan Sitek zavítá příští týden do Zlína. Ne nastálo, ale jako host. S ním se po letní odmlce vrací na jeviště Městského divadla Zlín i skvělá komedie Larse von Triera v režii Pavla Kheka Kdo je tady ředitel?, kterou zlínští diváci zvolili v divácké anketě Aplaus jako inscenaci sezony.
Přidat na Facebook
Navíc v ní exceluje herec Gustav Řezníček, který získal cenu Aplaus za roli Kristoffera, nejlepší mužský herecký výkon. Diváci tak mají tři pádné důvody, proč navštívit jediné říjnové představení Kdo je tady ředitel? v úterý 19. října v 19 hodin.

Dušan Sitek, který s koncem sezony uzavřel i své téměř pětadvacetileté angažmá ve zlínském divadle, působí nyní v pražském Divadle pod Palmovkou. „V Praze, ale určitě i ve Zlíně, teď probíhá babí léto, takže chodím na procházky se psem, obdivuji památky a vyhýbám se turistům. Mám po premiéře Mefista, který dopadl skvěle a byl bych moc rád, kdyby právě toto představení představilo Divadlo pod Palmovkou ve Zlíně na festivalu Setkání - Stretnutie. Nejen výkon Jiřího Langmajera, ale všech, stojí určitě za to. I já jsem si to užíval, ředitel hamburského divadla - Magnus Gottschalk není role rozsahem velká, ale krásná. Jsem rád, že jsem se při alternaci této role potkal s legendou divadla Janem Skopečkem. Myslím, že jsem do nového kolektivu zapadl a protože se při práci na Mefistovi potkal celý soubor, tykám si se všemi. Nejvíce se lidé poznají při práci a i v mém případě to platí,“ říká populární herec.
Do Zlína se však stále rád vrací: „Každá návštěva Zlína je pro mne radostná a jsem rád, že mi Strýček Váňa a Kdo je tady ředitel? zůstali. Ředitele hrají i kolegové ve Švandově divadle a je to neustále vyprodané. Tak doufám, že ani zlínští diváci si nenechají tuto skvělou inscenaci s excelentním výkonem Gustava Řezníčka ujít,“ chválí představitel Finnura, který mluví výhradně islandsky, svého kolegu.
A co Dušana Sitka v nejbližší době čeká? „V sobotu reprízujeme Mefista a vydáváme se na turné se Cyranem z Bergeracu. Čekají nás představení v Olomouci a Kroměříži. Těším se, až kolegy ze Zlína přivítám v Praze na dvoudenním festivalu Náraz. Zvu všechny kolegy, aby viděli na vlastní oči, jak skvělé divadlo se ve Zlíně dělá. A čeká mě zkoušení ve Svaté Janě, kde si rád zahraju Hraběte z Worwicku. Premiéra bude v lednu,“ dodává nová pražská hvězda.

TZ Městské divadlo Zlín
Verushka
(Veronika Jarešová)
čtvrtek 14. 10. 2010 08:00
Jarešová, Veronika. 2010. Ředitel se Sitkem a Řezníčkem znovu na scéně. Vychytané.cz. [Online] 14. 10. 2010. [Citace: 1. 6. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=3825. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Ředitel-se-Sitkem-a-Řeznickem-znovu-na-scene
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.096s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 18.207.240.77
Serverový čas: čtvrtek 1. června 2023 04:39