Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Poslední závod WBS v Luhačovicích rozhodne o celkových vítězích série

Závody v lázeňských Luhačovicích budou závěrečným závodem série Wood Bike Series 2010, a to znamená, že se bude rozhodovat o prvních třech vítězích v pěti kategoriích v rámci série vypsaných. To vše v kombinaci s popíjením Vincentky slibuje napínavou podívanou. Tedy nic pro slabé nátury. Již tuto neděli - 10. října v Luhačovicích!
Přidat na Facebook
Luhačovické tratě jsou již léta prověřovány stovkami bikerů, a tak s jistotou můžeme deklarovat jasný úspěch u jezdců všech kategorií, a to jak u těch nejmenších, tak i u borců na pevných rámech. Kdo se z návštěvníků kolonády bude chtít nechat šokovat nervy drásajícími sportovními výkony, bude tak moci učinit na tratích situovaných necelých 500m od centra města Luhačovic.

Centrem a záchytným bodem, jak už to na závodech WBS bývá zvykem, je místní hřbitov, přímo před kterým bude parkoviště a celé zázemí závodu. Diváci se tak budou moci dostat suchou nožkou přímo do centra dění rovnou z hlavní silnice.

Co se vlastně bude dít?
V 10 hodin odstartují první ostré jízdy. Bikeři to pohrnou z kopce dolů rovnou ve čtyřech průjezdech na dvou tratích (dvakrát jedna a pak dvakrát druhá) - mají stejný start a stejný cíl - jen se rozdělí po startu a spojí těsně před cílem.

Vyladěné tratě
Dejte si pozor! Tratě jsou dynamické a rychlé i za mokra. Připravené pasáže jsou vyloženě divácké a některé z nich až moc, neboť blízkost stromů je dech beroucí. Na takových místech musí být jezdec i fotograf ve střehu. Oko diváka s povděkem spočine na klopenky, dvojáky, klády, kořeny, propady do velkých děr a výjezdy přes horizonty, prostě na všechno, o co běžně na kolonádě nezakopnete. Pády jsou tak časté, jako oběd mezi dvanáctou a jednou.

Sypačka v chumlu
Jako doplňková disciplína se pojede hromadný sjezd, a to odděleně v jednotlivých kategoriích - muži, junioři, střelci, ženy a hardtail. Každá kategorie se postaví na start ve svůj stanovený čas. Položí kola na zem do řady, poodběhnou nějaký ten metřík od kol a po zaznění startovního výstřelu budou muset co nejdříve nasednout a vyrazit směrem do lesa. Tam už závodníci nebudou mít čas přemýšlet, kolik stojí párek ve stánku. Průjezd lesem je totiž uzoučký a dovolit si předjíždět můžou jen ti, kterým chybí pud sebezáchovy.

Vyhlášení vítězů
Pro bilancování vykonané práce dvou desítek organizátorů a sbírání sil na celkové vyhlášení seriálu budou mít pořadatelé dost času. Ocenění těch celkově nejlepších účastníku WBS totiž proběhne samostatně až po skončení sezóny, a to za hudebního doprovodu a v uvolněné atmosféře.

Zákulisní informace naleznete na BikeGeneration.cz

Zdroj: TZ BikeGeneration.cz
Lakina
(Lada Váňová)
sobota 9. 10. 2010 16:50
Váňová, Lada. 2010. Poslední závod WBS v Luhačovicích rozhodne o celkových vítězích série. Vychytané.cz. [Online] 9. 10. 2010. [Citace: 2. 6. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=3818. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Posledni-zavod-WBS-v-Luhacovicich-rozhodne-o-celkovych-vitezich-serie
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.086s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 44.200.145.223
Serverový čas: pátek 2. června 2023 17:36