Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Do Zlína se vrací výstava dinosaurů!

Zlín i jeho obyvatele čeká exkluzivní cesta do pravěku! Již za pár dní se přímo v centru města setkají tváří v tvář s obřími dinosaury. V rámci výstavy nazvané Návrat dinosaurů obsadí modely pravěkých monster OZC Zlaté jablko. Expozice volně navazuje na veleúspěšnou „dinosauří“ výstavu z loňského roku. Tentokrát však bude ještě mnohem větší! Celkem bude k vidění 19 modelů dinosaurů v životní velikosti! Navíc se budou nově i pohybovat a dokonce vydávat zvuky!
Přidat na Facebook
Světoznámý stegosaurus. Dvojice mamenchisaurů dlouhých úctyhodných 10 metrů. Podivuhodný parasaurolophus s mláďaty. To je jen krátký výčet z množství modelů, které se objeví v OZC Zlaté jablko. Jejich expozice nazvaná Návrat dinosaurů začíná 8. října 2010. „Loňská výstava dinosaurů slavila u návštěvníků našeho obchodního centra obrovský úspěch. Sjížděli se k nám lidé nejen ze Zlínského, ale i Olomouckého a Jihomoravského kraje a dokonce i ze Slovenska. Zájem prohlédnout si zblízka pravěké obry byl enormní hlavně u dětí. Proto jsme se rozhodli naše návštěvníky znovu potěšit a výstavu opakujeme. Je však mnohem rozsáhlejší než v loňském roce,“ říká ředitel OZC Zlaté jablko Jiří Kratochvíl.

Celkem bude vystaveno 19 modelů. Žádný z nich ve Zlíně doposud k vidění nebyl! OZC Zlaté jablko si je zapůjčilo z Dinoparků z celé České republiky. Do Zlína dorazí dinosauři 7. října v noci. Pak začne jejich stěhování do obchodního centra. Rozhodně to nebude nic jednoduchého! „Sami jsme zvědaví, jak instalování modelů dopadne. Do galerie Zlatého jablka chceme nastěhovat dvojici deset metrů dlouhých mamechisaurů! Naštěstí jsou poměrně štíhlí, takže dveřmi by projít měli. S mnohem robustnějším stegosaurem už šanci nemáme. Proto bude stát u vstupu do centra - přímo na náměstí Míru,“ doplňuje Jiří Kratochvíl.

Organizátorům se podařilo zajistit modely, z nichž mnohé jsou plně funkční! Dinosauři se tak budou na rozdíl od loňska nejen hýbat, ale i vydávat roztodivné zvuky. Interiéry OZC Zlaté jablko navíc budou naaranžovány do působivých dekorací pravěkého lesa. Iluze druhohor tak bude dokonalá.

Součástí výstavy dinosaurů v OZC Zlaté jablko bude také fotostěna a tzv. „fotosaurus“ – hlava dravého dinosaura, ve které se mohou návštěvníci výstavy nechat vyfotografovat. Chybět nebude ani výtvarná soutěž pro nejmenší. Děti, které namalují nejhezčí obrázek dinosaura, se mohou dostat mezi 50 finalistů, kteří budou odměněni drobným dárkem. Deset vůbec nejkrásnějších obrázků pak vyhrává volný vstup do Dinoparku pro celou rodinu.

Výstava dinosaurů v OZC Zlaté jablko bude probíhat od 8. října do 29. října 2010. Vstup je zdarma.

Zdroj: TZ OZC Zlaté jablko
Lakina
(Lada Váňová)
neděle 10. 10. 2010 08:00
Váňová, Lada. 2010. Do Zlína se vrací výstava dinosaurů!. Vychytané.cz. [Online] 10. 10. 2010. [Citace: 1. 6. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=3814. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Do-Zlina-se-vraci-vystava-dinosauru!
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.038s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 18.207.240.77
Serverový čas: čtvrtek 1. června 2023 04:17