Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Michael Burian je antikomunista!

Už tuto sobotu 9.10. se rozjede další top taneční párty v Metru Zlín!
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
METRO - Michael Burian
sobota 9. října 2010 22:00
(konec +- neděle 10. října 2010 06:00)
Metro
Zlín (CZ)
Tato Sobota 9.10. MICHAEL BURIAN! premiérově Metro Zlín!

Je to tak! Česká djská jednička se premiérově představí v exklusivním klubovém prostředí, v němž vám fanouškům bude opravdu blízko mezi vámi … až na dotek!
Sami se přesvědčíte, jak blízko bude Michael přímo mezi vámi!

Michael začal svou kariéru dýdžeje již v 15 letech, kdyľ poprvé vystoupil na školní párty. Velice záhy na to se Michael nadchnul pro elektronickou hudbu a rozhodl se, že většinu svého času bude věnovat hudbě. Své první kroky v hudebním oboru neuskutečnil pouze jako DJ, ale rovněž jako producent a také pořadatel tanečních akcí, čímž si otevřel dveře do hudební branľe. Následně, již pod jménem Elektromajk, vydal několik úspěšných CD mixů (například Nextera CD, Evolution Beat a CD Trancing - jedno z nejúspěąnějąích CD časopisu TRIPMAG, předchůdce magazínu XMAG).Pod uměleckým pseudonymem „Electromajk“ koncertoval Michael úspěšně do roku 2001 a stal se dýdžejem roku 2001 v rámci Czech Dance Music Awards. Stal se neodmyslitelnou součástí největších akcí české moderní hudební scény. I mimo jeho rodnou zemi je Michael velice dobře znám, vystupuje na nejvýznamnějąích eventech v Anglii, Německu, Polsku, Maďarsku a na Slovensku.

Od roku 2001 vystupuje „Electromajk“ jiľ pod svým rodným jménem Michael Burian. Michaelovi nikdy nestačilo být „pouze“ dýdžejem. Od samého začátku se zabýval i vlastní produkcí. První úspěch s vlastní tvorbou slavil se skladbou Orgasmiczech, poté následoval single Blow Me / Hotmale. Poslední jmenovaná deska se stala klubovým hitem a byla v rámci Czech Dance Awards 2002 zvolená singlem roku. Single docílil celosvětového úspěchu a Michael získal nejen od tisku, ale i od svých kolegů pozitivní ohlasy.

Rok 2002 Michaela katapultoval do mezinárodní ligy moderní hudební scény, když byl pozván na největąí elektronický festival „Creamfields“ v Anglii a také v České republice. Jeho sety jsou tak nabyté energii a vášní, že mu tato skutečnost zajistila booking v rámci „Creamfields“ na roky dopředu. I světoznámá mecca klubů „Amnesia“ na Ibize hostila Michaela na Cream párty.

V roce 2003 vydal Michael své album Tender Young Flesh, které bylo celosvětově distribuováno na značce Intergroove.

Německá divize Universal Music zveřejnila Hotmale formou V.A. kompilace.

Michaela také velice potěąil zájem organizátorů hudebních cen ANDĚL o jeho účast v porotě, jejimľ členem je již celých 6 let.

Rok 2004 otevřel Michaelovi novou kapitolu jeho kariéry. Započal nový projekt pod názvem „Visage“ (od 01.01.04). Michael nebyl pouze rezidentím Djem, ale podílel se i na koncepci celé noci včetně výběru zahraničních hostů, vizuálního stylu dekorací a propagace. „Visage“ se stala tak úspěšným projektem, že se tento koncept začal prezentovat i v jiných klubech (například v klubu Fabric v Ostravě anebo v legendárním klubu Capitol v indickém New Delhi).

V roce 2005 vzbuzuje Michael stále větší zájem svých kolegů a promoterů, coľ přispívá k častějším Michaelovým vystoupením na top eventech v celé Evropě. Obdrží i nabídku od vydavatelství Circle Music z Mnichova, aby u nich nahrál EP. Toto EP spatří světlo světa v červnu 2005 a jsou na něm tracky „Praha“, „River“ a „Metro“. Německý hudební magazín Raveline ohodnotil EP „Praha“ nejvyšším počtem bodů. Tato skutečnost povzbudila Michaela k tomu, aby k tracku „Praha“ natočil videoklip, který se pak následně vysílal na české hudební televizní stanici Óčko, na polské hudební stanici Viva, na české Primě, na MTV India, RTL Luxemburg a MTV v Jiľní Americe.

Jeho mezinárodní výstoupeni a společné tři koncerty s jeho kolegy v pražské T-Mobile aréně před publikem čítajícím 40.000 lidí, vzbudilo zájem široké hudební scény.

Dokonce i módní branže se nechala inspirovat Michaelovou hudbou. Mezinárodní návrhářská společnost „Diesel“, zastoupená svým českým výhradním distributorem, pověřila Michaela produkcí hudby pro své módní show v České a Slovenské republice. Michaelovy sety se českému distributorovi Dieselu líbily natolik, že prodlouľil spolupráci na módních show i pro následující roky.

V roce 2005 obdržel Michael několik ocenění za svou úspěšnou tvorbu. Získal již podruhé ocenění Dance Awards jako nejlepší DJ roku v České republice.

Další kategorii obsadil jako residentní DJ nejlepšího hudebního rádiového programu „Dance Extravaganza“ na české stanici Radio Evropa 2. Michaelova úspěšná řada večírku „Visage“ v legendárním pražském klubu Roxy mu přinesla další ocenění Dance Awards v kategorii „nejlepší klub event“.

Na základě tohoto mnohonásobného úspěchu se začal Michael hrát v různých světových destinacích, jako například ve Střední Americe, Indii a v celé Evropě. V listopadu roku 2005 pak Michael absolvoval vystoupeni v rámci velkého Východoevropského turné se svým kolegou Tiëstem.

Významný byl pro Michaelovu kariéru i rok 2006. V květnu upořádal v praľské T-Mobile aréně
obrovskou megaparty pod názvem „Michael Burian and Friends“. Po Michaelovém boku vystoupila světová hvězda a současná jednička taneční hudby Paul van Dyk, jakož i další přední umělci.

Michaelovy rezidentní noci se rozrostly o dvě nové párty. Zaprvé to byla „Bohemian Night“ v nejslavnějším pražském klubu Duplex a zadruhé, po dvouleté pauze a na základě veliké poptávky, se Michael vrátil jako rezidentní DJ do Roxy v rámci večírků s názvem „Zen“.

Do populárního českého hudebního magazínu „XMAG“ přispívá Michael od roku 2006 svou pravidelnou rubrikou.

Jako jedna z hlavních hvězd vystoupil Michael na festivalech Mácháč 2006, Creamfields - Polsko, Loveparade - Berlin, Energy - Zürich a Streetparade Zürich, SpaceParade - Slovensko, Summer of Love CZ, Time Warp Praha atd.

Rok 2007 se nesl nejen ve znamení rozvoje DJské kariéry, ale zejména budování vlastního vydavatelství Bohemian Recordings. Zde jiľ na sklonku roku 2006 vydal jako osmý počin značky singl Wacker Drive, který uvedl ve světové premiéře v indickém New Delhi. Již krátce po vydání skladba obsadila přední příčky prodejních hitparád na serverech jako Junodownload.com či Trackitdown.com a tranceový guru Paul van Dyk si ji oblíbil natolik, že ji sám několikrát představil ve svých rozhlasových pořadech.

V květnu 2007 pak spatřil světlo světa singl From Berlin 2 Prague, opět na značce Bohemian Recordings. Jak jiľ název napovídá, skladba reflektuje současné dění na berlínské scéně a do
Michaelova typického progresivního zvuku vnáší prvky electra.

V červnu 2007 se pak do prodeje dostalo i vůbec první DVD Michaela Buriana, shrunující jeho dosavadní kariéru a vizuální prezentaci, včetně části jeho vystoupení.

Pro lepší komunikaci se svými fanoušky souhlasí Michael s nabídkou na start vlastní rozhlasové show na internetovém Dance Rádiu. Během jediné sezony si pořad Sound Terminal získává pevnou posluchačskou základnu a Michaelovi ja nabídnut zcela nový pořad Bohemian Session na rádiu VONYC, kde vysílá např. i Paul van Dyk či Judge Jules.

Kromě další a další práce ale Michael i sklízel úspěchy za své snažení. Jako první český DJ získal na začátku roku 2008 pozvání na Winter Music Conference v Miami. Ta je považována za nejzásadnější událost roku na taneční scéně a připodobňována třeba k festivalu v Cannes ve filmové branľi, právě zde se rozhoduje o trendech pro celý příští rok. Michael zde na popud společnosti Stanton představil nové zařízení SCS 1m, jehoľ je tváří. O významu účasti na konferenci a následného turné po USA svědčí i to, že byl Michael osloven zástupci Českého centra v USA s nabídkou na další spolupráci.

Zároveň, mimo tradičních nominací v domácích anketách, získal hned dvě nominace v anketě SeeMe, tedy South-East European Music Event. Mezi několik nejlepších se dostal v kategorii nejlepší houseový DJ a mezi nejlepší skladby se pak probojoval jeho singl Freakin.

K Michaelovým mimohudebním aktivitám patří například kampaň proti komunistum v Čechách. Na této kampani se podílejí důleľité osobnosti české kulturní scény. Formou webové stránky www.antikomunismus.cz se aktivně zasazují pro více demokracie ve své zemi a vyzívají své krajany k masivní volební účasti, coľ má sníľit volební šance komunistů.

Top Metro klubovka ve Free Fly edici je tu pro opravdové fandy elektronické taneční muziky!

DJs:
Michael Burian (michaelburian.com - bohemia recordings)
Sasha Vee & Pietri
Marcus Cooper (djmarcuscooper.com - fs music records)
Mirci

Vstupné: 100,-
Vstup od 18ti let!
UPOZORŇUJEME NA OMEZENOU KAPACITU KLUBU!

FACEBOOK INFO - POTVRĎ SI SVOJI ÚČAST!

Váš Metro Team


Marcus
(Marcus Cooper)
čtvrtek 7. 10. 2010 08:30
Cooper, Marcus. 2010. Michael Burian je antikomunista!. Vychytané.cz. [Online] 7. 10. 2010. [Citace: 3. 6. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=3800. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Michael-Burian-je-antikomunista!
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.106s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 3.237.16.173
Serverový čas: sobota 3. června 2023 01:04