Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Nové divadlo Dopadlo zkouší Propadlo

Mimořádný divadelní projekt se v těchto dnech připravuje ve Valašském Meziříčí
Přidat na Facebook
V místním sále Kulturního zařízení na zámku Žerotínů 5. listopadu proběhne světová premiéra divadelní hry s názvem Propadlo, kterou zinscenoval nově založený divadelní spolek Dopadlo. Pod tímto divadelním kusem je podepsán držitel Českého lva Robert Geisler.

Propadlo by mělo být potencionálním trhákem. Autorem textu je držitel Českého lva za nejlepší filmový scénář roku 2009, spoluscénárista filmu Protektor Robert Geisler, další držitel Českého lva za režii Marej Najbrt se podílel na dramaturgii textu. Režie se ujal filmový producent (mj. rovněž Protektor) a valašskomeziříčský rodák Milan Kuchynka. „Poté, co se mi dostal do rukou Geislerův text, poslal jsem jej Miroslavu Krobotovi, uměleckému řediteli Dejvického divadla, a Zdraveemu, řediteli ještě neexistujícího divadla Dopadlo. Zatímco Dejvické spekulovalo, zda a kdy hru nazkoušet, my už měli jasno a obsazovali role. Kdo nám však dlouho chyběl, byl režisér, což asi není úplně zanedbatelná funkce,“ popsal porodní bolesti projektu Kuchynka a doplnil: „Jednou ráno jsem se probudil a zavolal Zdraveemu nejblbější nápad mého života… Že to zrežíruju sám. On se toho, bohužel, chytil.“

Tragikomický děj hry se odehrává pod jevištěm malého, neúspěšného, na dotacích závislého divadla. Hlavními postavami jsou cholerický režisér, nepříliš úspěšný herec, herečka, která se do obou zamiluje, a inspicientka, která u mužů úspěchy zrovna neslaví. Šanci změnit své osudy dostanou ve chvíli, kdy na scénu propadlem vpadne tajemný muž v hubertusu, který, ačkoli v divadle nikdy předtím nebyl, zřejmě ovládá jeho prastarou magii.
V Geislerově hře hraje smíšený pražsko-valašskomeziříčský herecký ansámbl. Diváci se mohou těšit na skutečné funkční propadlo, kterým budou herci „přicházet“ na jeviště z výšky 2,20 metru. „A aby toho vzrušení na jevišti - a potažmo v hledišti - nebylo málo, k postavám s předem daným textem jsme přidali jednoho zkušeného herce-improvizátora, který bude v nečekaných chvílích vstupovat do děje a improvizovat s postavami příběhu,” uzavřel režisér.
winslayer
(Lukáš Plaček)
pátek 8. 10. 2010 08:00
Plaček, Lukáš. 2010. Nové divadlo Dopadlo zkouší Propadlo. Vychytané.cz. [Online] 8. 10. 2010. [Citace: 30. 5. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=3797. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Nove-divadlo-Dopadlo-zkousi-Propadlo
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.071s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 3.233.219.103
Serverový čas: úterý 30. května 2023 13:51