Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

ROZHOVOR S FREEMASONS – párty v naší režii? Vokály, vokály !

15. říjen se nezadržitelně blíží a my máme možnost vám přinést rozhovor, který byl pořízen ve spolupráci se serverem dirtymusic.cz. Na otázky Jana Zelenky odpovídala jedna polovina Freemasons Russel Small.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
:: DECADANCE Black a White
pátek 15. října 2010 21:00
(konec +- sobota 16. října 2010 04:00)
SaSaZu
Praha 6 (CZ)
Soutěžilo se o 5 vstupů na kultovní party DECADANCE, která proběhne 15.října v superklubu SaSaZu.Zahrají zde legendy taneční hudby FREEMASONS ! jsi ready na tuhle soutěž. Chcete vědět, kdo získal ceny? Zobrazit výherce
Ahoj, Russell Small a James Wiltshire je silná dvojce na poli house music. Můžete našim čtenářům přiblížit kdy a jak jste se poznali?
Bylo to na jedné oslavě přibližně před deseti lety, tehdy nás seznámil jeden náš společný přítel.

Jak vznikl váš název Freemasons, má nějaký hlubší význam? Jak jste přišli na toto jméno?
Protože jsme chodili na pivo do nedaleké hospody, která se jmenovala Freemasons a nám se ten název opravdu líbil, tak jsme se prostě rozhodli, že se prostě pojmenujeme podle ní.

Během uplynulých šesti let jste vydali opravdu velké množství skvělé tvorby i mnoho remixů, pod kterými jste podepsáni, ale v roce 2010 jste poněkud zvolnili a vytvořili jste zatím jen 4 skladby (Wonderful Life - Hurts, Believer - Wynter Gordon, Strong - Bailey Tzuke a Bittersweet - Sophie Ellis Bextor) u všech jste uvedeni jako producenti a vyšly k nim i Freemasons remixy, ale oproti předchozím rokům - nezapomínáte tak trochu na svojí vlastní inscenaci?)
Opravdu je to tak, ale důvod je ten, a myslím, že to můžeme prozradit, že v současnosti usilovně pracujeme na našem novém autorském album, které bychom chtěli vydat už v příštím roce.A kde se vidíte za dalších šest let, jak vlastně vypadá váš hudební Olymp?
Za dalších 6 let… Možná Grammy, porotci v soutěži Xfactor, naše vlastní show v celonárodním rádiu a samozřejmě první platinová deska. Kdo ví, všichni máme nějaké zy sny, kterých bychom chtěli dosáhnout.

Dříve jste produkovali pod několika dalšími projekty jmenovitě Alibi, Walken, Funk Fanatics a také vím, že Rusell Small je polovina dua Phatt & Small, ale čím jste se zabývali před tím, než jste založili Freemasons?
Já jsem byl DJ a jak si zmínil, tak jsem hrál pod projektem Phatt & Small s Jasonem Phettem a James dříve pracoval v ateliérech jednoho Londýnského studia, kde se zdokonaloval ve svém řemesle.

A jaká by byla vaše profese, kdybyste se neživili hudbou?
Já bych pravděpodobně vlastnil jednu z těch agentur na seznamování lidí a James by byl majitelem nějaké luxusní restaurace, která by se pyšnila Michelinovými hvězdičkami.

Při pohledu na vaší biografii se dá zjistit, že jste remixovali spoustu známých jmen hudebního průmyslu (Beyonce, Shakira, Jamiroquai, Kelly Rowland, Eurythmics, Kylie Minogue, Moby, Sophie Ellis-Bextor…), podle čeho vybíráte jména a skladby, které remixujete?
Dnes to máme tak, že nás s nápady na remixy kontaktují přímo nahravací společnosti, nebo jejich management a my se následně rozhodnem, zda chceme, nebo nechceme pro tu či onu skladbu remix vytvořit.Také jste vydali již 3 alba, dvě mixované kompilace Shakedown 1 a 2 a autorské album Unmixed jaké byly odezvy a s kterým z nich jste nejvíce spokojeni?
Jsme šťastni, že se mužeme ohlednout za naší tvorbou a říci si, že jsme to udělali a to, ale kdybychom skutečně nebyli přesvědčeni, že to je opravdu dobré, tak bychom to nikdy nevydali a proto se nedá říct, že bychom byli s některým z nich spokojeni více, nebo méně.

Z hudby, kterou reprezentujete je patrné, že máte velmi rádi disco house music. Jaké jsou vaše hudební vlivy?
Při své tvorbě se snažíme příjímat vlivy ze všech hudebních odnoží, jelikož vám to umožňuje rozvyvíjet se jako originální umělci a snáze se pak můžeme přesouvat z jednoho hudebního stylu do druhého.

A jakou další hudbu rádi posloucháte, co vaši oblíbení interpreti?
Skutečně nejsme hudebně vyhraněni, takže posloucháme opravdu všechno možné od Beyonce, až po Shirley Bassey.

Kdybych se vás zeptal na vašeho oblíbeného producenta taneční hudby (odkudkoliv) o kterém zatím nebylo moc slyšet, koho byste jmenovali?
Brett Allen, což je místní DJ a producent, který zrovna remixoval náš nový singl Believer.

Zmínili jste, že připravujete nové album, ale můžete nám prozradit, na čem dalším v současnosti pracujete?
Právě dokončujeme náš nový remix ke skladbě Shakira - Loca feat Dizzee Rascal, který by měl vyjít už velmi brzy.


Poslední otázka: Jaká bude párty kterou budou režírovat Freemsons?
Vokály, vokály a kdyby jich náhodou bylo málo málo, tak ještě jedny vokály!Více informací na www.decadance.cz a http://www.facebook.com/decadanceparty
Vstup pouze od 18ti let.

Vstupenky v předprodeji u Ticketstream.cz a Ticketportal.cz od 15.7.2010 . Akce – prvních 300 kusů vstupenek za 390,00 Kč + poplatky, dále 450,00 Kč + poplatky, na místě 590,00 Kč. GOLDEN VIP vstupenky v předprodeji 990,00 Kč + poplatky, na místě 1190,00 Kč, DIAMOND VIP vstupenky (s neomezenou konzumací) 2200,- Kč.

Official after party – STUDIO 54, Hybernská 38, Praha 1
Hondzix
(Jan Přikryl)
čtvrtek 7. 10. 2010 10:00
Přikryl, Jan . 2010. ROZHOVOR S FREEMASONS – párty v naší režii? Vokály, vokály !. Vychytané.cz. [Online] 7. 10. 2010. [Citace: 30. 5. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=3792. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/ROZHOVOR-S-FREEMASONS-–-party-v-nasi-rezii?-Vokaly,-vokaly-!
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.08s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 3.233.219.103
Serverový čas: úterý 30. května 2023 13:59