Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

M-klub zažije indie večer

Kapely Photolab a LU zahrají v sobotu 9. října od 20.00 hodin ve valašskomeziříčském M-klubu. Obě vycházejí z indie a obě patří mezi nejzajímavější klubové kapely posledních několika let.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Koncert Photolab / LU
sobota 9. října 2010 20:00
(konec +- neděle 10. října 2010 03:00)
M-Klub
Valašské Meziříčí (CZ)
Photolab pocházejí z Prahy a původně se dali dohromady jen jako hudební program k výstavě filmové fotografie. Své účinkování si prodloužili a natočili tři skladby demosnímek, které jsou pro svou „filmovou“ atmosféru využívány právě ve filmech. Photolab tak zaznívají na soundtracku k filmům Pusinky či Dvojka. Ústřední postavou formace je éterická zpěvačka Magdalena Šalamounová, která se v roce 2005 objevila v soutěži Česko hledá superstar a nazpívala píseň pro film Rafťáci. Proslavila se také spoluprací s Hanou Hegerovou či Mekym Žbirkou.

„Pro jejich hudbu je typická hravost, nebojí se popového experimentu. Inspirace filmovou hudbou se projevuje v podmanivých melodiích,“ uvedl produkční M-klubu David Schwager. Zajímavostí je, že Magda Šalamounová dokáže zpívat anglicky, francouzsky a samozřejmě česky.
Kopřivnická kapela LU vznikla v roce 2002, krátce na to vydali první EP. Jejich druhá deska Owes & Vows vyšla až loni na podzim a kapela za ni obdržela nominaci na cenu Anděl v kategorii alternativní hudba. Z první desky dýchal spíše rockový zvuk, ke kterému patří kytara, basa, bicí.

Na nové desce se k těmto nástrojům přidalo cello a klávesy, které celou hudbu zjemňují a vzdalují od klasických kytarovek. I o nové desce platí, že je těžko zařaditelná. „Naše muzika lépe vyznívá v menším a uzavřenějším prostoru – alespoň my máme ze sebe ten dojem. Nehrajeme moc festivalové hopsačky, dáváme přednost imaginaci a experimentu před osvědčenými recepty. Na druhou stranu se dokážeme přizpůsobit okolnostem, a tak jsme už se stejným repertoárem odehráli folkovější, rockovější i punkovější koncerty. Zkrátka: rádi hrajeme všude, kde o nás mají lidi zájem,“ říká Zbyněk Machetanz, frontman zakládající člen kapely.
winslayer
(Lukáš Plaček)
sobota 4. 9. 2010 10:00
Plaček, Lukáš. 2010. M-klub zažije indie večer. Vychytané.cz. [Online] 4. 9. 2010. [Citace: 7. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=3772. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/M-klub-zazije-indie-vecer
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.085s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 44.210.85.190
Serverový čas: středa 7. prosince 2022 13:47