Reklama. Chcete ji také?
Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!
Reklama. Chcete ji také?

Úspěchy a vize Jeffa Millse

Pojďme se společně podívat na to, co všechno tento detroitský rodák dokázal. Rozhodně toho není málo.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Apokalypsa The Bells
pátek 19. listopadu 2010 19:00
(konec +- sobota 20. listopadu 2010 07:00)
BVV
Brno (CZ)
Začátek jeho velkého příběhu můžeme najít už v osmdesátých letech minulého století. Jeff měl tehdy něco přes 20 let a jako The Wizard už ovlivňoval svou tvorbou i technikou hraní další nadšence a objevoval se v playlistech okolních radiostanic. Ve druhé polovině 80. let zachytil nástup nového hudebního stylu techno. Za jeho zakladatele se považuje trojice z Detroitu, která se potkala na stejné škole - Juan Atkins, Kevin Saunderson a Derrick May.

Mills se velmi brzy stal synonymem pro specifický nový druh elektronické hudby, která brala inspiraci v housu, elektru, produkci kapel jako Kraftwerk, ale i funku a jazzu, a zároveň byla nasáklá temnou industriální atmosférou Detroitu. Nejdřív spolupracuje s Anthony Shrockem na projektu Final Cut, ze kterého později odchází a s Mikem Banksem zakládá uskupení Underground Resistance.

Přidává se ještě Robert Hood, vydávají experimentální releasy. Místo toho, aby se cpali do mainstreamu, vystupují v lyžařských maskách a černých bojových oblecích, tvoří hudbu se sociálním a politickým kontextem. Jeff později odchází jako DJ do New Yorku, chvíli je v Berlíně a následně se přesune do Chicaga. Spolupráce s ostatními členy už není tak častá, UR však existuje dodnes.
Kromě hraní v klubech vydává roku 1992 desku Waveform Transmissions - vol.1. a posléze ještě její pokračování. Dnes je jasné, že z automatického bubeníka Roland TR-909 a dalších mašinek dostal dílo, které definovalo a ovlivnilo žánr techna. Mills se ale nezastavuje a kromě vydávání u německého Tresoru zakládá další labely.Dnes je majitelem labelů Axis, Purpose Maker, Tomorrow a 6277. Vydává spoustu vinylů a EP, jak svých, tak dalších producentů z celého světa. V novém tisíciletí také vydává vlastní soundtrack k filmu Metropolis z roku 1927, který také naživo odehraje na několika představeních po celém světě. Dále pod jeho mistrovskýma rukama vzniká DVD Exhibitionist se skvělými mixovanými sety.Eklektický Mills stíhá spolupráci s velkým orchestrem, který hraje jeho dílo na klasické nástroje. Stále jezdí po světě, míchá skladby, včetně nezapomenutelné The Bells. Záznamy setů z minulosti ukazují jeho kvality i novátorství. Na CD “Live at the Liquid Room, Tokyo” míchá celkem přes 35 skladeb a bylo vydáno ve dvou stopách, na jedné je samotný mix, na druhé pak včetně reakcí publika. Na otázku, co ho uspokojuje více, zda produkce nebo DJing, odpověděl: "Sledovat lidi, jak dosahují vyššího stupně vědomí. Vidět jejich ustálení. Na chvíli vyniknou, ztratí se ve vší fantazii. Jako DJ se snažím lidem tuto možnost nabídnout."Diskografie Jeffa Millse čítá stovky položek, několik soundtracků, je aktivní více než 25 let a byl u zrodu nové kultury a životního stylu spousty mladých lidí. Málokterý DJ se dnes může pochlubit tak kvalitní produkcí kombinovanou s čistou technikou mixu a to klidně ze čtyř desek zároveň. Svou vizí výrazně nasměroval vývoj elektronické hudby a nezapomenutelně se zapsal do jejích dějin. Nyní máte možnost vidět a hlavně slyšet jej osobně. Přijďte si společně s námi vychutnat vystoupení této legendy 19.11. na Apokalypsu.

Zdroj: TZ Apokalypsa, s. r. o.

Missquire
(Michaela Chovancová)
neděle 26. 9. 2010 08:00
Chovancová, Michaela. 2010. Úspěchy a vize Jeffa Millse. Vychytané.cz. [Online] 26. 9. 2010. [Citace: 18. 4. 2024.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=3759. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Uspechy-a-vize-Jeffa-Millse
Reklama. Chcete ji také?
Reklama. Chcete ji také?
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.077s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2024
Vaše IP: 3.230.143.213
Serverový čas: čtvrtek 18. dubna 2024 04:02