Reklama. Chcete ji také?
Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!
Reklama. Chcete ji také?

Brazilský export – Fernanda Martins

Fernanda Martins se narodila v roce 1982 v brazilském městě Medianeira. Odmalička milovala hudbu a dodnes má doma širokou sbírku alb z 80. a 90. let.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Apokalypsa The Bells
pátek 19. listopadu 2010 19:00
(konec +- sobota 20. listopadu 2010 07:00)
BVV
Brno (CZ)
Oblíbila si především skupiny, které používaly elektronické nástroje a synthy, jako např. Depeche Mode, David Bowie, Pet Shop Boys, Ace of Base, a další.

Díky internetu se postupem času dozvěděla o zásadních jménech techna, jako jsou Carl Cox, Jeff Mills, Laurent Garnier, Dave Clarke, Mauro Piccoto. Vliv na její pozdější sound měli i Dave The Drummer, Glenn Wilson a Adam Beyer.V roce 2002 se Fernanda přestěhovala do města Curitiba, kde začala navštěvovat kluby, ve kterých se hrály britské odnože techna a housu. Tyto večírky jí ovlivnily natolik, že si v roce 2002 pořizuje první gramofony a učí se mixovat.

Fernanda je perfekcionistka, proto denně stojí za gramofony několik hodin a snaží se svůj styl míchání co nejlépe vytříbit. Ostatně to je snad úděl všech brazilských DJs a to nejen v technu, ale v drum n bassu.Učí se na deskách, které by se daly zaškatulkovat jako funky, groove, acid techno. Obliba takového soundu jí neopustila ani v dnešní době, a proto jí občas můžeme slyšet čistě v techno setu.

Velký zlom v jejím osobním i profesním životě však přichází, když potkává DJe Lukase. Fernandě se Lukas zalíbil trošku víc než jen jako hardtechno DJ a sama dnes přiznává, že to byla láska na první pohled. Od této chvíle začíná Fernanda nakupovat tvrdší a rychlejší desky a do podvědomí lidí se začíná zapisovat jako hardtechno DJka.Od roku 2007, kdy začíná s Lukasem bydlet ve španělské Barceloně, společně rozjíždí sérii speciálních setů na 4 gramofony a později i label AudioCode Records. Jejich charisma, při hraní ze 4 gramofonů, mnoho fanoušků přirovnává k setům dvojice Pet Duo.

Sám Lukas o ní říká:
„S Fernandou se cítím během hraní jistěji (pozn. než s Obim nebo Lexisem) a sety jsou hudebně rozmanitější. Fernanda má skvěle zvládnutou techniku mixování a navzájem známe svůj hudební výběr... stačí jen mrknout a oba víme, kam chceme najednou vývoj setu směřovat. Kolikrát už se nám stalo, že jsme set začali normálním technem a končili až extrémním hardtechnem!“Fernanda však hraje i s další brazilskou kočkou, kterou jsme již na Apokalypse měli šanci slyšet – Candy Cox! Společně začátkem tohoto roku rozjely label Pink About It, na kterém podporují především nadějné a talentované producentky a DJky, kterým chtějí pomoci ke zviditelnění. Samy na něm vydávají pod pseudonymem Pink Noise. Ostatně Fernanda se vždy snažila podporovat své kolegyně – za zmínku stojí i projekt Domina DJs, pod jehož hlavičkou se uskutečnilo několik parties s čistě ženským line-upem.

Fernanda je v současné době považována za jednoho z nejlepších nováčků brazilské techno scény a mnoho lidí o ní mluví po celém světě mluví jako o vycházející hardtechno hvězdě.Svůj talent již mohla představit v zemích jakou např: Argentina, Belgie, Kolumbie, Francie, Německo, Itálie, Nizozemsko, Slovensko, Slovinsko, Španělsko, Portugalsko, Ukrajina, Venezuela.

Mezi zásadní akce v její kariéře patří: Defqon. 1 Festival, Aquasella, Monegros deser fetival, Awakenings, Q-base festival, City parade, Ruhr in Love, XPerience Festival, City Parade a hraní v klubech: Tresor, Florida 135, Fabrik, La Cova a další.

Odkazy:
www.djfernandamartins.com
http://www.myspace.com/djfernandam
www.facebook.com/djfernandamartinsfanspage

Sety:
Dj Lukas & Fernanda Martins @ AQUASELLA FESTIVAL 2010 - Asturias, SPAIN stahuj zde:
http://www.djfernandamartins.com/down/Dj_Lukas+Fernanda_Martins_4decks_Aquasella_Festival_SPN_07_08_2010.mp3

Pink Noise (Fernanda Martins & Candy Cox) @ Fuel Techno & Descontrol - Sao Paulo, Brasil (Nov. 2009) stahuj zde: http://www.djfernandamartins.com/down/Pink_Noise_Live%40Fuel_Techno_Sao_Paulo_BRA_2009.mp3Zdroj: TZ Apokalypsa, s. r. o.

Missquire
(Michaela Chovancová)
úterý 21. 9. 2010 08:00
Chovancová, Michaela. 2010. Brazilský export – Fernanda Martins. Vychytané.cz. [Online] 21. 9. 2010. [Citace: 16. 4. 2024.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=3732. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Brazilsky-export-–-Fernanda-Martins
Reklama. Chcete ji také?
Reklama. Chcete ji také?
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.125s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2024
Vaše IP: 3.233.242.67
Serverový čas: úterý 16. dubna 2024 19:20