Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

X. ročník Dnů NATO v Ostravě navštívilo 185 tisíc lidí

Největší atrakcí letošního ročníku se stal těžký strategický bombardovací letoun B-52 H
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Dny NATO 2010
středa 15. září 2010 15:00
(konec +- neděle 19. září 2010 11:00)
Ostrava
Ostrava (CZ)
Druhý den největší letecko-armádně-bezpečnostní akce ve střední Evropě potvrdil úspěšnost této akce návštěvností 80.000 osob. Dohromady navštívilo víkendové show neuvěřitelných 185.000 osob a patří tak mezi nejnavštěvovanější akce v České republice. V nedělním programu hrály opět prim dynamické ukázky letecké a pozemní ukázky techniky složek integrovaného záchranného systému a dalších útvarů ozbrojených sil z České republiky a ze zahraničí, které prezentovaly veřejnosti širokou škálu prostředků, kterými disponuje Česká republika a její spojenci na poli zajišťování bezpečnosti. Největší atrakcí letošního ročníku i neděle se, nejen svým rozměrem, stala účast těžkého strategického bombardovacího letounu B-52 H U.S. Air Force společně s nedělním mezinárodním průletem letounů Hurricane, Gripen a Mig-29 v britsko-česko-slovenském složení.

Nedělní program Dnů NATO navštívila řada zajímavých osobností včetně mistryně světa v hodu oštěpem a nadporučíka Armády ČR Báry Špotákové. V rámci krátkého a nabitého program kromě autogramiády ve stanu Dukly, stihla navštívit největší hvězdu letošních Dnů NATO v Ostravě, bombardér B-52: “Ohromilo mě, jaký je to kolos. To rozpětí je opravdu ohromné. Na druhou stranu mě překvapilo, jak málo místa v tak ohromném letadle je. No a samozřejmě obdivuju kluky piloty, co předváděli s Gripeny bylo opravdu úžasné,” říká Bára Špotáková.
Z reakcí a rozhovory naprosté většiny účastníků je zřejmé, že byli spokojeni se vším, co na dnech NATO viděli a zažili. Současně také chápou, že při takovém množství osob již možnosti organizátorů zlepšit situaci v dopravě končí.

V obdobném duchu se vyjadřuje i předseda Sdružení Jagello 2000, Zbyněk Pavlačík“ Zásadní zlepšení situace v dopravě na akci a zpět už není v moci pořadatelů. Vše je dáno současnou dopravní logistikou a propustností silnic. Naše akce je největší a nejdůležitější svého druhu ve střední Evropě a i v době ekonomické krize její úroveň nestagnuje, ale stoupá. Je např. i důležitým příspěvkem k rozvoji turistiky v Moravskoslezském kraji i jiných oblastí, ale rozvoj dopravní potřebné dopravní infrastruktury není v naší kompetenci. Chápeme současné priority rozvoje kraje, ale uvítali bychom jasnější pohled na dopravní logistiku ve střednědobém horizontu. Bez toho se naše akce nemůže rozvíjet ke spokojenosti návštěvníků, partnerů i organizátorů“.
„Těší mne, že se Dny NATO a Dny Vzdušných sil Armády České republiky návštěvníkům líbily. Chci poděkovat divákům za jejich přízeň a všem organizačním složkám za úsilí, které akci věnovali, současně děkuji partnerům, že akci podpořili“, dodává Z. Pavlačík.
winslayer
(Lukáš Plaček)
pondělí 20. 9. 2010 08:00
Plaček, Lukáš. 2010. X. ročník Dnů NATO v Ostravě navštívilo 185 tisíc lidí. Vychytané.cz. [Online] 20. 9. 2010. [Citace: 30. 11. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=3731. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/X.-rocnik-Dnu-NATO-v-Ostrave-navstivilo-185-tisic-lidi
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.073s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 18.232.127.73
Serverový čas: středa 30. listopadu 2022 15:47