Reklama. Chcete ji také?
Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!
Reklama. Chcete ji také?

Valašské Meziříčí patřilo folklornímu Babímu létu

Začátek září patřil ve Valašském Meziříčí a okolí folkloru. Na Valašsko se sjely soubory prakticky z celého světa, aby se zde představily v rámci Mezinárodního folklorního festivalu Babí léto.
Přidat na Facebook
Také letošní devátý ročník byl součástí oslav Dnů města a proběhl ve dnech 8. – 12. září.
Babí léto letos, stejně jako v posledních několika letech, zavítalo kromě Valašského Meziříčí také do Hustopečí nad Bečvou a Kelče. O průběh festivalu, který se koná každé dva roky, se starala zhruba dvacítka organizátorů. Podle hlavního dramaturga Ctirada Bryola proběhl letošní ročník bez závažnějších problémů. „Příjemně mne překvapily reakce publika ve všech třech místech, kde se programy odehrávaly a utvrdily mne v přesvědčení, že folklorní akce mají své nezastupitelné místo v kulturním dění ve Valašském Meziříčí a jeho okolí,“ nechal se slyšet Bryol, ale připustil také mírné rozčarování: „Zklamal mě jen srbský soubor Abraševič, který v neděli ráno, bez rozloučení a jakékoli omluvy, festival opustil, ačkoli jej čekaly v rámci programu ještě tři akce.“

Vzhledem k dešti, který ještě několik dní před akcí panoval, mohou být organizátoři s počasím vcelku spokojeni. Déšť poznamenal především sobotní celodenní program, z něhož musel být vypuštěn průvod městem. Také proto byla divácká účast nižší než na posledním ročníku. To podle Bryola mohla rovněž zapříčinit skutečnost, že po mnoha letech probíhaly programy nikoli v centru města, ale v zámeckém areálu. Dalším důvodem mohlo být podle něj zavedení vstupného. „Návštěvnost programů v Kelči i Hustopečích byla na standardní úrovni,“ doplnil dramaturg festivalu.

Příprava na jubilejní desátý ročník, který se uskuteční v roce 2012, začala již v těchto dnech. „V průběhu celého festivalu jsem se setkával s množstvím lidí – ze zúčastněných souborů, ale i návštěvníků festivalu – kteří velmi kladně hodnotili výběr souborů, jejich programy, ale i areál, ve kterém se festival ve Valašském Meziříčí odehrával. To samozřejmě potěší a přidá elánu pro přípravu dalšího ročníku Babího léta. A na druhé straně také zavazuje,“ uzavřel Bryol.
winslayer
(Lukáš Plaček)
čtvrtek 16. 9. 2010 08:00
Plaček, Lukáš. 2010. Valašské Meziříčí patřilo folklornímu Babímu létu. Vychytané.cz. [Online] 16. 9. 2010. [Citace: 16. 4. 2024.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=3711. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Valasske-Mezirici-patrilo-folklornimu-Babimu-letu
Reklama. Chcete ji také?
Reklama. Chcete ji také?
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.102s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2024
Vaše IP: 3.233.242.67
Serverový čas: úterý 16. dubna 2024 18:19