Reklama. Chcete ji také?
Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!
Reklama. Chcete ji také?

DJ Pascal Kleiman & VJ Kyle Lyons: Audio vizuální fúze

Dvojice umělců má za sebou 26 let zkušeností v práci se zvukem a obrazem, posílených vystupováním v devíti různých zemích. Jaká je jejich vize a co od nich lze očekávat na party Apokalypsa – The Bells?
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Apokalypsa The Bells
pátek 19. listopadu 2010 19:00
(konec +- sobota 20. listopadu 2010 07:00)
BVV
Brno (CZ)
Pascal a Kyle se potkali v roce 1999 v record shopu Love Sonico ve španělské Valencii. Brzy na to začali vystupovat po celé Valencii a sbírali první lokální úspěchy. Otevřeli si tak cestu ke hraní v nejpopulárnějších klubech po celé Evropě. Brzy poté budou následovat vystoupení ve Spojených státech, Kanadě, Itálii, Portugalsku, Izraeli, Švédsku a Nizozemí. Nechte se také vy unést propojením obrazu a zvuku, jak to dokáží Kyle a Pascal.

Pascal Kleiman se narodil v Toulouse v roce 1968. Do světa hudby se ponořil během 80. let, v době, kdy ve Francii začala vysílat nezávislá rádia. V této době se rodí Pascalův radiový pořad Virus, ve kterém autor představuje nezávislou undergroundovou produkci v punkovém i funky stylu. Posluchači Pascalova pořadu poznávají například projekty ESG, Liquid Liquid a rané elektronické beaty formací Split Second či Front 242.Kolem roku 1989 přichází do Evropy revoluce jménem acid house. Pascal Kleiman v sobě nalézá opravdové nadšení pro novou hudební vlnu a ocitá se v centru dění prvních divokých rave parties ve Francii. O tři roky později získává svou první rezidenturu v legendárním klubu Attica ve španělském Madridu. Pascal se brzy přesouvá do Valencie, kde v roce 1993 získává další stabilní angažmá v klubu NOD po boku Kike Jaen.V roce 1996 zakládá Pascal hudební vydavatelství UV, aby podpořil produkci nezávislých umělců elektronické hudební scény ve Valencii. Stává se široce známým jako „Úžasný Pascal - DJ, který hraje nohama“ a potvrzuje tak svůj talent hýbat s tanečním parketem stejně jako vytvářet inspirující hudební představení.

Kyle Lyons se narodil v roce 1977 v Buffalo ve státě New York. K vizuálnímu umění se dostal jako fotograf školních novin a ročenek na střední a vyšší škole. Brzy na to zdokumentoval místní hardcore hudební scénu analogovou kamerou svých rodičů. V době kdy se elektronická rave scéna stávala známější a známější, jste mohli Kylea vždy najít v pozadí parties, jak dokumentuje dění a vyzpovídá DJe.

Inspirován videi chicagských OVT, Kyle nalézá svůj pravý svět za video mixem. V roce 1999 tak startuje kariéru jako VJ DMT a hraje na parties v USA, Kanadě a Španělsku. Tam se také jeho život dostává k dramatické změně, když v krámku s deskami potkává Pascala. Stávají se nejlepšími přáteli a propojují svůj talent, aby vytvořili unikátní audiovizuální zážitky, které hýbou tanečním parketem.Pascalův zvuk je možné charakterizovat jako originální groove rozličné undergroundové hudby. Jeho taška s deskami je plná techna, progressive ale i ambientu či dubu a jiné psychedelické elektronické hudby umělců z Evropy, Jižní Afriky, Ameriky i Asie. Nevyhýbá se ani posledním trendům z oblasti electro-house či minimalu.

VJ Kyle pracuje s vizualizacemi, které hypnotizují publikum od malých underground rave parties až po festivaly s desetitisíci lidmi. Zatímco z reproduktorů duní hudba, Kyle projektuje kombinaci živě snímaného videa promíchaného s animacemi a vytváří tak oku lahodící koláže, které připoutávají oči tanečníků i posluchačů. Za použití nejmodernějších technologií dokáže Kyle stříhat, scratchovat a mixovat video do rytmu živě mixované muziky. V jeho tvorbě naleznete především prvky města, abstrakcí, psychedelických obrazů a také jeho vlastní materiál natočený kamerou a počítačově upravený.Budete uchváceni brilantní a nevídanou technikou ovládání gramofonů a mixpultu, kterou předvádí bezruký DJ Pascal Kleiman jako vzor pro všechny, kteří nevzdávají boj s vlastním osudem. Od této dvojice neočekávejte nic menšího než poctivou audiovizuální smršť, která vás dokonale uhrane.


Zdroj: TZ Apokalypsa, s. r. o.
Missquire
(Michaela Chovancová)
čtvrtek 16. 9. 2010 08:00
Chovancová, Michaela. 2010. DJ Pascal Kleiman & VJ Kyle Lyons: Audio vizuální fúze . Vychytané.cz. [Online] 16. 9. 2010. [Citace: 16. 4. 2024.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=3698. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/DJ-Pascal-Kleiman-&-VJ-Kyle-Lyons:-Audio-vizualni-fuze-
Reklama. Chcete ji také?
Reklama. Chcete ji také?
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.107s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2024
Vaše IP: 3.233.242.67
Serverový čas: úterý 16. dubna 2024 19:18