Reklama. Chcete ji také?
Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!
Reklama. Chcete ji také?

Viper XXL: Hrávám do 160 BPM, ale umím i rychleji!

Většina hudebníků si radši povídá o své hudbě, kterou chtějí světu něco sdělit, ale u Manuela Orfa alias Vipera XXL jakoby platil opak.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Apokalypsa The Bells
pátek 19. listopadu 2010 19:00
(konec +- sobota 20. listopadu 2010 07:00)
BVV
Brno (CZ)
Není pro něj problém rozpovídat se o svém osobním životě na několik odstavců, proto si po přečtení následujícího rozhovoru můžete udělat poměrně slušný obrázek o tom, jaký Viper XXL ve skutečnosti je, jak tráví všední den a co říká na své kolegy, kteří hrají hardtechno na maximální možný výkon gramofonů...Ahoj Manueli, jak sis užil léto?

Miluju léto! Rád si vyjedu k jezeru, kde popíjím s kamarády, opalujeme se, grilujeme a samozřejmě nejvíc si vždycky užívám festivaly! Parádní bylo letošní hraní na Nature one, kde bylo výborné publikum.
Akorát byla škoda, že v červnu a červenci jsme měli vedro a v srpnu se počasí dost podělalo.

Jak vypadá tvůj typický den?

Vstávám mezi 9 až 12 (záleží na tom, co a jak dlouho jsem dělal noc předtím) a hned mířím k PC, kde rychle zkontroluju maily, pokecám s kolegy, kouknu na nová dema, zaktualizuju profil na facebooku, soundcloudu, atd. Poslední dobou taky hodně hraju poker online a musím skromně přiznat, že v tom nejsem vůbec špatnej ;) Jakmile přijde domů moje přítelkyně, začnu se konečně hýbat – vaříme společně, chodíme plavat a aby té aktivity nebylo moc, většinou koukneme na nějaký ten film. Skládání hudby se věnuju až ve večerních / nočních hodinách. Jsem víc kreativní, když je tma, klid a nic mě neruší.

Pořád jsi ještě blázen do PC her a do Simpsonů? :)

Jasně, PC hry a konzole jsou pořád mou velkou vášní (mám XBOX 360, PS3 a samozřejmě Wii). Právě hraju Battlefield Bad Company 2, takže jestli taky hrajete a uvidíte nick „ViperXXL“ online, budu to pravděpodobně já :) Na Simpsonovi pořád nedám dopustit, ale začal jsem sledovat i Mythbusters. Samozřejmě taky sleduju pokerový show, abych odkoukal nový finty.

Jak bys popsal svůj aktuální sound?

Vždycky jsem do sebe míchal hodně žánrů... tooly, melodie, industrial, občas něco temnějšího občas něco veselejšího, záleží na náladě a na lidechNa co se na Apokalypse nejvíc těšíš?

Na publikum! Už je to nějaký ten pátek, co jsem u vás hrál, každopádně doufám, že publikum je pořád takové, jaké si pamatuji – šílené, zábavné a milující hudbu!

Co říkáš na zběsilé tempo DJů jako jsou Acid Flux nebo Jason Little? Jaké je tvé maximální BPM?

Každý ať si hraje jak chce, ale já osobně už takovou rychlost nemám rád. Ja v tom slyším jen „superfast kickdrums“ bez synthu, doplněný strašidelnýma samplama z horrorů... je to prostě speedcore, který já nemusím. Mělo by se to hrát na 250 BPM a ne na 180, aby se to mohlo opravdu právoplatně nazývat speedcore. Obvykle bývá moje maximum na 160 BPM, ale záleží na publiku... umím zahrát pomaleji a někdy i rychleji :)


Rozhovor připravil a přeložil:
Nois

Links:
http://www.animasola-rec.de/viperxxl/
http://www.myspace.com/viperxxl

Videa:
http://www.youtube.com/watch?v=bmOL4t-A7zw
http://www.youtube.com/watch?v=R6iAP5okrdk
Zdroj: TZ Apokalypsa, s. r. o.
Missquire
(Michaela Chovancová)
úterý 14. 9. 2010 08:00
Chovancová, Michaela. 2010. Viper XXL: Hrávám do 160 BPM, ale umím i rychleji!. Vychytané.cz. [Online] 14. 9. 2010. [Citace: 16. 4. 2024.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=3686. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Viper-XXL:-Hravam-do-160-BPM,-ale-umim-i-rychleji!
Reklama. Chcete ji také?
Reklama. Chcete ji také?
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.115s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2024
Vaše IP: 3.233.242.67
Serverový čas: úterý 16. dubna 2024 19:21