Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Městské divadlo Zlín vstoupí do 65. sezony zcela v novém

Nový šéf vnějších vztahů, nové ozvučení Velkého sálu, nová koncepce divadelního plesu, nový jednotný vizuální styl, čtyři noví herci či výběrové řízení na nové uvaděčky a uvaděče – to je jen zlomek novinek, se kterými odstartuje Městské divadlo Zlín svoji 65. sezonu.
Přidat na Facebook
S novým ředitelem divadla Petrem Michálkem, který do funkce nastoupil 1. července, začaly ve zlínském divadle mnohé změny. Jednou z nich je zřízení nové pracovní pozice šéf vnějších vztahů, který má na starosti veškerou komunikaci divadla směrem k veřejnosti. Od 1. září je novým šéfem Petr Podlešák, který přichází z Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně.

Díky novému digitálnímu ozvučení se diváci mohou těšit na kvalitní poslech reprodukované hudby a mluveného slova v celé ploše Velkého sálu. „Odpadá efekt vpředu hlasitě - vzadu není slyšet. Kvůli zavěšení ozvučení se upravil i podhled v sále,“ vysvětluje umělecko-technický šéf Milan Houžva. „Tímto jsme završili všechny etapy nového ozvučení Velkého sálu,“ dodává.

V současné době se pracuje i na kompletní realizaci nového jednotného vizuálního stylu. Autorem vítězného návrhu ve veřejné soutěži se stal zlínský grafik Radek Jahůdka. Diváci se mohou časem těšit nejen na nové logo, ale i na zbrusu novou podobu poutačů, plakátů, brožur k inscenacím či programového měsíčníku.

Novou koncepci získává také divadelní ples, který se v roce 2011 ponese ve stylu třicátých let. „Byli bychom rádi, kdyby se stal nejen plesem města Zlína, ale plesem vůbec celého Zlínského kraje,“ přibližuje ambiciózní plán nový šéf vnějších vztahů Petr Podlešák. „Tančit se bude tentokrát na jevišti, v přízemí hlediště pak bude stolová úprava,“ doplňuje.

Umělecký soubor Městského divadla Zlín posílí od sezony 2010/2011 čtyři noví herci: Svatava Milková, Hana Briešťanská, Marek Příkazký a Roman Blumaier. Na co se ve zlínském divadle nejvíc těší? „Na premiéry, na jaro a na výplatu,“ říká Roman Blumaier. „Až se v divadelní budově přestanu ztrácet,“ odpovídá Marek Příkazký. „Na zajímavé příležitosti a DIVADLO,“ zdůrazňuje Hana Briešťanská. „Těším se, že se víc seznámím s různými lidmi z divadla i mimo něj a že mě třeba zasvětí do zdejších zvyklostí... Těším se na to, až budu vědět, co kde ve Zlíně je, co se kde děje, až udělám pár výprav do okolí... A se zvědavostí se těším na představení, která v divadle vzniknou...,“ říká Svatava Milková.

Zlínská scéna hledá také nové uvaděče a uvaděčky. „Je vám více jak 18 let, baví vás divadlo a máte smysl pro odpovědnost? Pak se přidejte k nám a buďte součástí každého představení,“ láká nové tváře šéf vnějších vztahů Petr Podlešák. Veřejný konkurz se koná ve foyer divadla v pondělí 13. září v 16 hodin. Zájemci by s sebou měli přinést stručný životopis.
Více informací se mohou dozvědět na webových stránkách www.divadlo.zlin.cz a na facebooku www.facebook.com/divadlo.zlin.

TZ Městské divadlo Zlín
Verushka
(Veronika Jarešová)
neděle 12. 9. 2010 08:00
Jarešová, Veronika. 2010. Městské divadlo Zlín vstoupí do 65. sezony zcela v novém. Vychytané.cz. [Online] 12. 9. 2010. [Citace: 28. 1. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=3681. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Mestske-divadlo-Zlin-vstoupi-do-65.-sezony-zcela-v-novem
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.124s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 3.235.25.27
Serverový čas: sobota 28. ledna 2023 14:46