Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Steve Rachmad: Otec holandského detroit techna

Steve Rachmad je holandský techno producent, DJ a remixér. Mnohými je považován za otce detroitského techna v Nizozemsku.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Apokalypsa The Bells
pátek 19. listopadu 2010 19:00
(konec +- sobota 20. listopadu 2010 07:00)
BVV
Brno (CZ)
Svět elektronické hudby respektuje Rachmadovu tvorbu díky deepovému a groovy zvuku, kterému nechybí podmanivé melodie stejně jako funk či soul. Kariéra jména Steve Rachmad nabrala strmý růst v roce 1996 a v současnosti patří ke špičce světové techno music. Méně už se o něm ví, že se muzice věnuje již celé čtvrtstoletí.

Životní příběh Steve Rachmada začíná v Amsterdamu. Je mu dvanáct let, když si kupuje první desky, aby je pak zkoušel mixovat, remixovat, stříhat a jinak upravovat pomocí páskového magnetofonu. Takto se už v polovině 80. let rodí jeho první díla. Některá z nich složil pro umělce jménem Tony Scott, který se v té době věnuje dance music a ranému hiphopu.Přibližně ve stejné době objevuje Rachmad inspiraci v celé dance a electro scéně. Oslovují ho např. Time, The System, Arthur Baker. Ve svých 15 letech startuje kariéru DJe s disco setem v malém amsterdamském klubu. Láska k muzice ho žene ke koupi dalších a dalších mašinek, což časem nutně vyústí ve stavbu profesionálního studia.

Steve k tomu sám dodává: "To je přesně to, o čem jsem snil!" Dnes je jeho studio téměř čistě analogové a umožňuje mu stále hlouběji zkoumat možnosti teplého, živého a nestálého zvuku. A co je základním kamenem jeho studia? Nic jiného než legendární automatický bubeník Roland TR-808, kterého si kupuje již v roce 1985.O rok později se Steve seznamuje s house music. Svou pozornost poutá především na rané a tolik nové zvuky znějící z Detroitu a Chicaga. Steve je v rauši z tvorby od Mr. Fingers či Derrick May. Neuplyne příliš mnoho času a podlehnuvší Steve bude vydávat právě pro Derricka Maye a Darrena Emersona…

Následující léta jsou lemována úspěšnými releasy na dnes už legendárních labelech jako 100% pure, Cocoon, Underwater, Fragile, M-Plant či Tresor. Steve Rachmad v duchu módy 90. let maskuje svou přítomnost ve stovkách remixů pod nejrůznějšími pseudonymy. Tak vznikají nové verze tracků od John Tejada, Armand van Helden, Armin van Buuren, Basement Jaxx a desítek dalších.Mezi nejrespektovanější díla lze ovšem zařadit první Rachmadovo album, které spatřilo světlo světa v roce 1996 a nese název "Secret Life of Machines" a autorský podpis "Sterac". Právě toto album je mnohými znalci taneční scény řazeno mezi nadčasovou techno klasiku.

Steve se ovšem neupsal nadobro pouze technu, ač právě to tvoří základ jeho tvorby i DJských setů. Na svých turné po světě jej můžete zaslechnout hrát i electro či disco. Právě množství pseudonymů mu umožňuje měnit styly jako chameleon. Možná jste nevěděli, že Rachmad je skryt pod jmény jako Ignacio, Paralel 9 a samozřejmě Sterac či Sterac Electronics.Není pochyb o tom, že jej baví remixování minimálně stejně jako vlastní tvorba. Svědčí o tom stálé vytížení pro umělce jako M.A.N.D.Y. vs. Booka Shade, DK7, Clashing Egos, Infinity (Juan Atkins vs Orlando Voorn) a tak dále. Steve se v poslední době kromě techna více zaměřuje také na electro, minimal a house. Mimořádně úspěšně si vedou jeho remixy například na labelu Music Man Records. Poznáte ho snadno: v jeho remixech vždy naleznete charakteristický zvuk analogů a soulové kořeny.

Během let ztratil Steve přehled o počtu svých vydaných tracků a remixů. Bezpochyby si ale vybudoval renomé producenta, který stále dokáže balancovat mezi kvalitou a kvantitou. Podobně jako ostatním na špici, ani jemu nedovoluje nabitý kalendář hraní trávit ve studiu tolik času, kolik by sám chtěl. Steve nicméně zůstává dál oddaný svému snu. A vy se k němu budete moci připojit! A pozor, Steve Rachmad přesně v den Apokalypsy slaví narozeniny a slibuje velké překvapení!!!!!!


Zdroj: TZ Apokalypsa, s. r. o.

Missquire
(Michaela Chovancová)
pondělí 13. 9. 2010 08:00
Chovancová, Michaela. 2010. Steve Rachmad: Otec holandského detroit techna. Vychytané.cz. [Online] 13. 9. 2010. [Citace: 9. 2. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=3676. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Steve-Rachmad:-Otec-holandskeho-detroit-techna
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.069s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 35.172.230.154
Serverový čas: čtvrtek 9. února 2023 12:55