Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Vídenští My Name Is Music vystoupí už ve čtvrtek v Praze!

Již tento čtvrtek vystoupí v pražské MeetFactory kapely My Name Is Music, The Slots a písničkáři Tom Lüneburger a Bernard Eder.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
INDIE NIGHT
čtvrtek 9. září 2010 20:00
(konec +- pátek 10. září 2010 03:00)
Meet Factory
Praha 5 (CZ)
Indie-popové duo My Name Is Music pochází z Vídně, kde už platí za hvězdu indie scény. Minimalistická rocková show s tou nejlepší tradicí White Stripes, Ting Tings, The Kills nebo Blood Red Shoes! Zcela bez komplexů a s výjimečnou přímočarostí strhávají publikum chytlavými songy. Na hudebním serveru Bandzone už strhli poprask, když se okamžitě po vstupu na českou scénu dostali na pozici doporučených interpretů a okamžitě získali stovky fanoušků. Na českém území poprvé koncertovali společně s domácí kapelou Goodfellas, která jejich vynikající koncertní set doporučuje: "Jedna kytara, jeden buben, jeden činel, plus dva hlasy. Groove jako v roce šedesát a sexy songy jako nikdy!"

"Milujeme Prahu, Ve Vídni jsou slavní jen ti, kdo už jsou mrtví", říkají dva muzikanti, kteří navzdory tomu stoupají vzhůru a boří nezávislé žebříčky. Nejposlouchanější kapela na rakouském Myspace přiveze už 9. září do Prahy výbušný sexy groove, strhující rock´n´roll a hlavně geniálně jednoduché aranže v nejlepší tradici White Stripes nebo Ting Tings.

Dle názvu kapely je vaše jméno "hudba", jaká jsou tedy vaše příjmení a další jména?
Niki: Rytmus, melodie a groove! Ale naši přátelé nám říkají prostě Phoebe a Niki? (smích) Milujeme hudbu, je to naše naprostá životní vášeň. Nejraději bychom se jí věnovali od rána do večera. Je to náš život. My jsme hudba!

Vaše album se jmenuje Revolution. Proti čemu vedete revoluci?
Niki a Phoebe: Je to revoluce proti řetězům a poutům. A taky proti tomu, co jsme nuceni dělat a vlastnit. To všechno zpochybňujeme. Jsme proti společenským a politickým tlakům, nesmyslným zákonům, kapitalismu a proti velkým zvířatům systému, který způsobuje tolik bolesti a chudoby. Je to boj proti pochybám, pravidlům, konvencím a náboženstvím. Jediné, čeho tím chceme dosáhnout, je právo používat vlastní hlavu, žít svůj život svobodně a sebevědomě!

Jste duo, pociťujete někdy na pódiu nedostatek hudebních nástrojů?
Phoebe: Chybí mi jen další pár rukou. Kdybych je měla, mohla bych hrát na bicí sestavu, na melodiku a ještě i v klidu zpívat.

Pocházíte z Vídně, jak to město na vás působí a jak tvaruje vaši hudbu?
Niki: Ve Vídni je složitý život pro umělce. Můžete být hvězdou, jedině když už jste mrtví. Za skutečné hvězdy tu platí Mozart, Schubert nebo Falco. Ale dokud byli naživu, nikdo se o ně nezajímal.

A jak pohlížíte na Prahu? Jednou jste tu už vystoupili a už 9. září se sem vrátíte?
Niki: Milujeme Prahu. Myslím, že je trochu podobná Vídni. Obě ta města vypadají stejně, lidé vypadají stejně, ale přesto je tu veliký rozdíl! Pražané jsou víc otevření, víc zvědaví a mnohem
víc si užívají života.

Jaká hudba vám bude hrát v přehrávači až budete cestovat do Prahy?
Phoebe: Niki neposlouchá hudbu, když řídí. Je šílený, poslouchá hudbu, jen když se na ni může absolutně soustředit. Jestli ale budu řídit já, pustím si cestou nějaký dobrý výběr českých muzikantů. Líbí se nám třeba písničkáři Xavier Baumaxa - velmi sofistikovaný groovy muzikant, nebo Dominik Kotyza. Oba jsme potkali na naší poslední návštěvě Česka. Je to zvláštní, zpívají česky a přesto mám dojem, jako bych jim rozuměla, i když česky neumím. A máme rádi Goodfellas, které taky známe osobně. Znějí přirozeně a světově a jejich hudba prostě tak nějak dělá lidi šťastné a usměvavé.

Zdroj: TZ MeetFactory, o. p. s.
Lakina
(Lada Váňová)
úterý 7. 9. 2010 23:45
Váňová, Lada. 2010. Vídenští My Name Is Music vystoupí už ve čtvrtek v Praze!. Vychytané.cz. [Online] 7. 9. 2010. [Citace: 26. 11. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=3659. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Vidensti-My-Name-Is-Music-vystoupi-uz-ve-ctvrtek-v-Praze!
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.072s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 3.229.117.149
Serverový čas: sobota 26. listopadu 2022 20:55