Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Diváci se na chvíli stanou novým logem zlínského divadla

Unikátní interaktivní odpoledne chystá Městské divadlo Zlín na čtvrtek 9. září.
Přidat na Facebook
Jeho diváci zažijí zcela nevídanou podívanou, do které se mohou také zapojit. Navíc budou moci během Dne otevřených dveří vstoupit do takových divadelních prostor, která dosud nebyla veřejnosti zpřístupněna. Atraktivní odpoledne plné zábavy, tajemství a překvapení odstartuje v 15 hodin na nádvoří divadla.

Na ploše u fontány vytvoří zaměstnanci zlínského divadla a diváci oživlé nové logo Městského divadla Zlín, jehož proces i výsledek bude zachycen na fotoaparát a kameru. „Čím více diváků přijde, tím větší oživlé logo bude. Každý získá digitální fotografii oživlého loga, jehož bude součástí,“ láká nový šéf vnějších vztahů Petr Podlešák. „Fotíme za každého počasí. Lidé si tedy mohou přinést barevné pláštěnky a deštníky,“ dodává.

Od 15.30 hodin pak vypukne Den otevřených dveří, který potrvá až do 20 hodin. Prohlídky začínají ve foyer divadla u pokladen, vždy v intervalu 30 minut. Diváci uvidí tajemná divadelní zákoutí, do kterých by jinak nemohli vkročit. „Přijďte se podívat, jak vypadá divadlo za jevištěm. Některá místa poprvé otevíráme veřejnosti,“ upozorňuje Petr Podlešák.
A co všechno diváci budou moci spatřit? Jeviště, na kterém jako první uvidí dekoraci k nové hře Věc Makropulos. Herecké šatny s talismany alias zlomvazkami. Maskérnu, ve které se dozví, proč se v ní v současnosti tolik používá zlatá barva. Garderobiéru, kde si prohlédnou kostýmy zlínských herců. Osvětlovací kabinu, v níž jim osvětlovač ukáže, jak se na jevišti udělají blesky. Sklad kostýmů, kde uvidí, jak obléknout princeznu. Malírnu a stolárnu s dekoracemi k několika hrám. Prostor pod jevištěm, aby věděli, co pohybuje točnou a kam se schovává orchestr. Zvukovou kabinu, v níž jim zvukař dokáže, že když osvětlovač zvládne blesky, hromy nejsou taky problém.
Veřejnost budou provádět herci zlínského divadla. Poslední prohlídka začne v 19.30 hodin.

Už jen do středy 8. září mají lidé šanci hlasovat v divácké anketě Aplaus 2010.. Odměnit svým hlasem mohou herce a herečku, kteří předvedli v uplynulé sezoně 2009/2010 nejlepší herecký výkon, i inscenaci, která se podle nich nejvíce podařila.
Hlasovací lístky dvanáctého ročníku ankety Aplaus najdou v katalogu Předplatného. Vyplněné se odevzdávají v pokladně divadla nebo v jeho foyer, přes poštovní adresu Městského divadla Zlín či do hlasovacích boxů v Zelenáčově šopě a v Krajské knihovně Františka Bartoše. Svůj názor však mohou zájemci vyjádřit i elektronicky – hlasovací lístek je umístěn na webových stránkách divadla www.divadlo.zlin.cz v sekci Aplaus 2010.
Z platných anketních lístků bude vybráno deset diváků, kteří obdrží od divadla malý dárek. Vyhlášení výsledků ankety Aplaus 2010 proběhne při slavnostním zahájení nové divadelní sezony 2010/2011 v sobotu 18. září.

TZ Městské divadlo Zlín
Verushka
(Veronika Jarešová)
úterý 7. 9. 2010 08:30
Jarešová, Veronika. 2010. Diváci se na chvíli stanou novým logem zlínského divadla. Vychytané.cz. [Online] 7. 9. 2010. [Citace: 4. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=3649. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Divaci-se-na-chvili-stanou-novym-logem-zlinskeho-divadla
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Všechno nejlepší!!
Dnes slaví narozeniny člen redakce! Redakce Blahopřeje! ;) 
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.066s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 18.232.56.9
Serverový čas: neděle 4. prosince 2022 22:42