Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Disco Ensemble – nejlepší punkový export z Finska

Přijďte si 29.9 do nově zrekunstruované Flédy poslechnout finskou punkovou partičku Disco Ensemble. Do česka přijeli již popáté a také ve Flédě představí svou novou desku.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Koncert Disco Ensemble
středa 29. září 2010 19:00
(konec +- pátek 1. října 2010 11:00)
Fléda
Brno (CZ)
Časopis Newsweek nedávno uveřejnil článek s názvem The World’s Best Countries. Na první příčce se umístilo Finsko, která se tak stalo státem s nejvyšší úrovní školství, zdraví a kvality života na světě. My se ale ptáme, jak jsou na tom s punkem?

Možná vás to zaskočí, možná ne, ale vůbec na tom nejsou zle! Vezměme si např. takové Disco Ensemble. Zakládající členové, Jussi a Mikko, pochází z malého městečka Ulvila na západním pobřeží Finska, vyrůstali na Metallice a AC/DC a svůj první koncert odehráli v roce 1997. Tehdy si říkali ještě jen DisCo. Pokud vás mate jejich zavádějící jméno, netrapte se tím. Proč? Protože bylo zvoleno právě proto, aby vás mátlo. V roce 2000 kapela přibírá do svých řad Miikka Koivisto. Na tamní hudební scéně se rovněž objevuje popová skupina, jež si říká Disco. Punkový DisCo, aby předešli zbytečným záměnám, přidávají ke svému jménu dodatek, a tak vznikají Disco Ensemble.

O rok později vydávají svoje první EP nazvané Ghosttown Effect a upisují se nově založenému vydavatelství Fullsteam Records. Jussi, Mikko a Miikka se stěhují kvůli škole do Helsinek, kde potkávají basáka Lasseho, čtvrtého a posledního člena Disco Ensemble. Jejich debutové album Viper Ethics vychází v roce 2003. Deska byla velmi kladně přijata punkovým publikem a zajistila jim mnoho budoucích koncertů a ve finále i jejich první evropské turné.

Deska Viper Ethics je pošťouchla hodně dopředu, ale až First Aid Kit z roku 2005 byl skutečným kopancem do zadku, který je dostal až na 9. místo v oficiálním finském žebříčku nejprodávanějších alb. Pro mnohé se stali nejpopulárnější (alternative-) rockovou/punkovou kapelou ve Finsku. Jejich rozlet směrem k velkým festivalovým pódiím (Roskilde, Hultsfred, Glastonbury, …) nakonec přinesl smlouvu s Vertigo/Universal, která jim umožnila celosvětové vydaní jejich desky First Aid Kit, a to ve více než dvaceti zemích.

V roce 2008 přichází na pulty obchodů jejich třetí deska Magic Recoveries, jejíž produkci si vzal na starosti Pelle Gunnerfeldt (The Hives, Refused, The Robocop Kraus). Album znovu ukázalo, že Disco Ensemble ani zdaleka nejsou na konci svého hudebního vývoje a že mají stále mnoho místo pro další růst. To potvrzuje i jejich nejnovější deska The Island Of Disco Ensemble (2010), ve které ubrali trošku z punkové tvrdosti a dali více prostoru melodii a vůbec skladbám jako takovým, ovšem nikoli na úkor říznosti.

Jak to celé dopadlo si můžete přijít poslechnout 29. září do nově zrekonstruovaného klubu Fléda, kde Disco Ensemble zahrají společně s Jaakko & Jay a From Our Hands.
winslayer
(Lukáš Plaček)
úterý 7. 9. 2010 08:00
Plaček, Lukáš. 2010. Disco Ensemble – nejlepší punkový export z Finska. Vychytané.cz. [Online] 7. 9. 2010. [Citace: 28. 11. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=3647. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Disco-Ensemble-–-nejlepsi-punkovy-export-z-Finska
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.074s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 34.239.154.240
Serverový čas: pondělí 28. listopadu 2022 03:16