Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Lavagance představují přelomový videoklip a ladí s producentem Moloko

Slovenská skupina Lavagance, patřící k elitě tamní alternativní scény, chystá po šesti letech existence premiéru nového videoklipu ke skladbě Blood z jejich čtvrtého alba I like this temper. Šestice, která zahajovala bratislavský koncert Depeche Mode nebo Duran Duran, označuje klip za velký mezník v dosavadní činnosti.
Přidat na Facebook
Co do produkčních nákladů, celkové výroby a použití technologií se klip řadí k tomu nejlepšímu, co bylo na Slovensku za poslední roky vyprodukováno. Tříměsíční nasazení ve vysílání už potvrdila stanice MTV Europe, která již v minulosti rotovala jejich debutový klip ke skladbě Miles. Českému publiku bude klip představen v rámci letních festivalů (např. Sázavafest nebo Telč summer fest). Další vystoupení jsou plánována v Berlíně, Manchesteru, Londýně. Videoklip Blood má tak ambice prorazit nejen na české hudební scéně, ale i v zahraničí.

Lavagance zaujali britského hudebníka a producenta Eddieho Stevense, známého především díky produkční i koncertní spolupráci s Moloko, Róisín Murphy, Freak Power nebo melancholickými Zero 7. Pro další spolupráci si vybral Lavagance, za nimiž přiletěl na Slovensko a celé album I like this temper, složené z výběru skladeb napříč celou kariérou skupiny, jim produkoval.

Marek Rakovický, lídr Lavagance, je velmi poctěn, že právě Eddie se pustil do spolupráce se slovenskou kapelou. „Dodal naším skladbám větší hudební svobodu, je to úplně nový pohled, který jsme potřebovali. Jsem velmi rád, že z našich skladeb vynikne opět něco nového. Navíc pro Eddieho to nebyla od začátku jen pracovní rutina, sám chtěl zkusit pracovat s novou kapelou, navíc ze Slovenska. A hlavně se mu od začátku líbil náš materiál, což je pro spolupráci s někým novým asi to nejdůležitější.“

Více info na: http://www.lavagance.com, http://www.myspace.com/lavagance, http://www.facebook.com/lavagance, http://www.cdbaby.com/Artist/Lavagance

Zdroj: TZ Petr Tajčman
Lakina
(Lada Váňová)
středa 18. 8. 2010 08:00
Váňová, Lada. 2010. Lavagance představují přelomový videoklip a ladí s producentem Moloko. Vychytané.cz. [Online] 18. 8. 2010. [Citace: 7. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=3602. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Lavagance-predstavuji-prelomovy-videoklip-a-ladi-s-producentem-Moloko
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.118s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 3.236.65.63
Serverový čas: středa 7. prosince 2022 17:38