Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Beskydy Sound: poprvé skvělé počasí a vynikající atmosféra

Sobota ve Frýdku-Místku byla ve znamení 4. ročníku festivalu Beskydy Sound. Vůbec poprvé vyšlo pořadatelům počasí a to se odrazilo jak na návštěvnosti, tak na vynikající atmosféře.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Beskydy Sound 2010
sobota 14. srpna 2010 12:30
(konec +- neděle 15. srpna 2010 12:30)
Frýdek - Místek
Frýdek-Místek (CZ)
Čtyři tisícovky diváků si užívaly oblíbené české a slovenské kapely, Dubiozu Kolektiv, ale také koupání v Ostravici.

Největší překvapení pro všechny? Dubioza Kolektiv!

Kdo je zažil na ostravských Colours v roce 2006, tak věděl přesně, jak velkou umí Dubioza Kolektiv udělat show. Většina návštěvníků festival Beskydy Sound však dorazila na koncerty domácích kapel a bosenská parta pro ně byla v rámci festivalu jen okrajovou a neznámou záležitostí – to platilo do první skladby. Dubioza oděná do tradičních žluto-černých oděvů donutila skákat i klidnější povahy v davu pod pódiem. A po koncertě se již celá řada diváků pídila po cédéčku nebo něčem, co jim bude koncert na nábřeží Ostravice připomínat. „Dubioza Kolektiv není v Česku žádným nováčkem, přesto stále není v širším podvědomí lidí, kteří chodí na festivaly nebo po koncertech. Tušili, jsme, že lidi nadchne, při výběru kapel na letošní ročník pro nás byli jasnou volbou.“

Největší tahák? Horkýže Slíže.

Horkýže Slíže jsou folklórem letních festivalů a není problém dojít na jejich koncert prakticky kdekoliv. Ve Frýdku-Místku hrají prakticky každý rok před plným klubem Stoun. I přesto se v anketě na webu festivalu Beskydy Sound více než polovina lidí vyjádřila ve smyslu, že se na kapelu z Nitry těší nejvíce a v sobotu večer to také tak vypadalo. „Těžko říci, co lidi k této partě lidi tak táhne, jedno je však jasné – na Beskydy Sound nebylo co se týče atmosféry pod pódiem lepšího koncertu.“ Jejich hlášky bavily dav – jeho větší polovina se po koncertě rozešla domů, koncerty Satrianiho žáka Geoffa Tysona a domácích The Cornflakes pak sledoval už jen zlomek diváků.

Novinka na Beskydy Sound: skvělá atmosféra

Pořadatelé se letos pokusili udělat maximum proto, aby se návštěvníci na festivalu cítili dobře a měli pohodlné zázemí. Festivalový areál poskytl celou řadu přístřešků, kde se mohli lidé schovat před sluncem, zábava byla přichystána pro děti, díky projektu Čistý festival společnosti EKO-KOM lidé nasbírali za dárky necelých 5 tisíc kelímků a areál byl opravdu čistý. Asi nejpříjemnějším zpestřením byla neoplocená řeka Ostravice, která se tak stala přímo součástí festivalového areálu. Na 200 metrů dlouhé pláži navíc vyrostla stylová čajovna – mongolská jurta, ve které lidé ocenili především studené čajové speciality. „Během neděle nám přišly desítky děkovných mailů a ohlasů. Lidé si festival uprostřed Frýdku-Místku užili a pochvalovali si hlavně příjemnou atmosféru. Obrovský nás to těší a všem návštěvníkům děkujeme“.
winslayer
(Lukáš Plaček)
úterý 17. 8. 2010 08:00
Plaček, Lukáš. 2010. Beskydy Sound: poprvé skvělé počasí a vynikající atmosféra. Vychytané.cz. [Online] 17. 8. 2010. [Citace: 5. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=3600. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Beskydy-Sound:-poprve-skvele-pocasi-a-vynikajici-atmosfera
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Všechno nejlepší!!
Dnes slaví narozeniny člen redakce! Redakce Blahopřeje! ;) 
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.102s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 44.210.77.106
Serverový čas: pondělí 5. prosince 2022 03:08