Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Kapely si festival Dokořán pochvalují

Z jejich úst znělo, že je tu výjimečně přátelská atmosféra.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Festival Dokořán 2010
čtvrtek 12. srpna 2010 08:00
(konec +- neděle 15. srpna 2010 11:00)
Karviná
Karviná (CZ)
Jakoby si samotné počasí přálo, aby se festivalu Dokořán dařilo. Zatímco ve zbytku republiky řádily bouře a vydatné lijáky, Karviná se potýkala až s tropickými teplotami, které zdejší největší kulturní událost příjemně doplnily. Nádherný zámecký park se na tři dny stal multipódiem pro více než 60 kapel, djs, divadel a dalších umělců. Prodloužený víkend si spolu s interprety užilo na 2500 lidí.
„Jsme spokojeni. Festival se vyvedl, počasí nám přálo a naši dobrovolníci tvrdě pracovali. Davy lidí proudící areálem dokazují, že si Karviná tuto akci žádá a je s ní spokojena. Toho si velmi vážíme,“ říká Daniel Cieślar, koordinátor festivalu.

ČTVRTEK
Až překvapivě vysoký počet lidí zlákala čtvrteční vystoupení deseti kapel z Karvinska. Kromě obvyklých Sakumprásk a All SKApone’s, jejichž ukončení neslo publikum velmi zklamaně, se do povědomí silně vepsali rockoví Pantha Rhei a alternativní reggae SilesiJAH Allstars. Divák David se k tomu vyjádřil: „Přišel jsem, protože chci poznat aktuální karvinskou hudební scénu a jsem mile překvapen, že má opravdu co nabídnout. Snad se tyto kapely příští rok probojují na velkou scénu.“
Program končil o půlnoci a diváci netrpělivě vyčkávali na pátek, kdy se rozjelo i ostatních pět scén.

PÁTEK
Vysoké teploty a žár slunce dával kapelám a djs zabrat při jejich vystoupení. Přesto ze sebe vydávali skvělé výkony a návštěvníci byli rádi za to, i že mohou pobýt ve stínu obklopujících stromů. Chválu si vyslechli Karviňany právě objevení Slováci Puding Paní Elvisovej se svou alternativou a rockoví Rattle Bucket. Zpěvák Radim Věžník se vyjádřil: „Nestačím se divit. Dokořán je rok od roku lepší a pořád se divím, že to dělají jen dobrovolníci. Bylo to tu super!“
Karviná se však už v té době těšila na Mňágu a Žďorp, kteří zde do pátku ještě nehráli. Jejich dnes již klasické hity do nepohody zpívalo početné publikum s nimi a vlnilo se hezky v rytmu.

Tvrdší česko-americký punk v taktovce Pipes and Pints byl krutý nástup po Mňáze, ovšem diváků neubylo. Příjemným překvapením, které publikum nechtělo pustit z pódia, byli němečtí reggae Yellow Umbrella až z Drážďan. Lídr Jens jen pěl chválu: „Máme raději malé festivaly, protože atmosféra je přátelštější a vztahy bližší. Šel jsem si jen pro pivo a asi na hodinu jsem se zapovídal s místními lidmi. To se mi jen tak nestane. Hrálo se perfektně.“ Jen co skončili svůj přídavek a ukončili páteční program kapel, spustila se za doprovodu blesků a hromů krátká vydatná přeháňka. Dokonale naplánováno.
Ovšem nejen kapely vládly festivalu. Klubová scéna s drumandbassovými a dubstepovými rytmy hlásila permanentně skvělou náladu a plný stan posluchačů lačnících po djs Deadly Viperz a Bifidus Aktif.

DIVADELNÍ SCÉNA
Divadelní scéna hlásila opět plný stav. Velká část publika stála venku, aby alespoň něco zachytili od pražských Meet Factory a stejně tak na Le Parkour exhibici. Ještě více zájemců se našlo právě pro regionální poloamatérské soubory, které předvedly své vtipné inscenace v sobotním odpoledni. Byť Lakomá Bárka z pera mistra Jana Wericha měla být pro děti, divadelníci Z Hůry byli oceněni mnohonásobným potleskem od desítek dospělých i mladých, stejně jako karvinští K.V.A.S. a jejich hra Zubař, do které vtáhli i publikum.
Se slovy „Ta divadla jsou čím dál lepší.“ a hlasitým smíchem opouštěli diváci scénu.

SOBOTA
Sobota bývá skličující, protože jde o poslední festivalový den a další bude zase až za rok. Právě tento den byl žánrově nejpestřejší a šlo poznat, že v Karviné žijí skuteční kulturní fajnšmekři. Opravdu nezvyklá alternativa DVA nebo Traband zaplnili velkokapacitní stan svými fanoušky a ti se s nimi jen neradi loučili potleskem. Klasickými tahouny byli taneční Skyline, kteří do té doby v Karviné nehráli, a tak si je publikum užívalo naplno. Folkoví Brňáci Poletíme? se stali perfektní tečkou živé scény a ani zde si diváci nepřipouštěli konec.
V té době ale už klubové scéně hlasitě kraloval slovenský producent B-Complex, v jehož setu nemohla chybět skladba Beatiful Lies, se kterou zvítězil na Czech Drumandbass Awards. Organizátor Jiří Chlebus řekl: „Vůbec se nedivím, že B-Complex, Computer Artist a další djs nalákali tolik lidí. Česká elektronická scéna je velmi početná a naštěstí pro nás velmi kvalitní.“
Po celou dobu festivalu se v kinostanu spojeném s čajovnou promítali snímky z festivalů Jeden svět a Anifest a slovenských filmových škol. Návštěvník Honza k dílům řekl: „Vidím, že umělci mají vážně jiný svět. Ještě jsem se na něj takhle nedíval a je to dost zajímavá zkušenost tedy.“
„Děkuju všem partnerům, městu Karviná za jejich podporu, dobrovolníkům za jejich práci a návštěvníkům za jejich přítomnost i reakce. Ani se nám nechce věřit, že úspěšně skončil už šestý ročník festivalu a my přemýšlíme o dalším,“ říká předseda pořádajícího sdružení Iniciativa Dokořán.
Více informací na www.festival.dokoran.info.

Vstupné:
200 Kč/3 dny/ předprodej
250 Kč/3 dny, 150 Kč/1 den na místě
10 % sleva/ na místě/ držitelé ISIC, ITIC karet

Vystupující interpreti

Kapely
MŇÁGA A ŽĎORP, SKYLINE, PIPES & PINTS, TRABAND, YELLOW UMBRELLA [DE], PUDING PANÍ ELVISOVEJ [SK], HC3, VEES, BurnOut, Crashpoint, Model Bazaar, Queens of Everything, UP!Great, Svěží zelenina, Caledonia, DVA, Chaotic, Sakumprásk, Poletíme?, Šufunky Gang, Two men, Glayzy, Boudapsova, Christiallinus, All SKApone’s, Odnaha, Epikrux, Apatheia, Mendigos, SilesiJAH Allstars, Pračka, Deffekt, Neversense, Pantha Rhei, The Weeks.

Djs:
B-COMPLEX (Hospital rec. SK), DEADLY VIPERZ (Akira & Anakin), BIFIDUS AKTIF, Flu, Subject Lost, Computer Artist, Local Heroes, Smario, Hrr.Nec, Vje, Pier, Rippa, Spam, Imotep, Firgo, Skart, Djeda, Azashaq.

Divadla:
Autobuf, K.V.A.S, Divadlo Vysokozdvižného Soumara, Meet Factory (Praha), Divadlo z Hůry.

Další program:
Le Parkour a break dance exhibice, workshop břišní tance, promítání snímků studentů filmových škol, módní přehlídka, besedy a fireshow.
winslayer
(Lukáš Plaček)
úterý 17. 8. 2010 08:00
Plaček, Lukáš. 2010. Kapely si festival Dokořán pochvalují. Vychytané.cz. [Online] 17. 8. 2010. [Citace: 4. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=3598. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Kapely-si-festival-Dokoran-pochvaluji
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Všechno nejlepší!!
Dnes slaví narozeniny člen redakce! Redakce Blahopřeje! ;) 
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.132s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 18.207.136.189
Serverový čas: neděle 4. prosince 2022 02:53