Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Koncertní lavina Kasabian strhla přes 18 tisíc fanoušků

Ve svém premiérovém vystoupení v rámci České republiky se Kasabian zapsali u fanoušků jako parta s neuvěřitelným koncertním nasazením.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Open Air Festival
čtvrtek 12. srpna 2010 08:00
(konec +- neděle 15. srpna 2010 08:00)
Letiště Panenský týnec
Panenský týnec (CZ)
Z pódia znělo „I´m on fire“ a Tom Meighan z Kasabian dokazoval bouřícímu publiku, že svá slova z tiskové konference myslí vážně: „Hudba je především o zábavě a o uvolnění se.“ Kasabian se však podařilo něco víc. Ve svém premiérovém vystoupení v rámci České republiky se Kasabian zapsali u fanoušků jako parta s neuvěřitelným koncertním nasazením. Navíc před koncertem přišla ze šatny neuvěřitelná zpráva. Kapela povolí odvysílání celého jejího koncertu živě na webu www.openairfestival.cz/stream. Nebyli jste na místě? Nevadí! Zažijte rozechvění z Kasabian – díky přenosu O2 a technologii Silverlight se můžete „vracet v čase“ festivalovým streamem a sledovat vystoupení Kasabian až do nedělní půlnoci, kdy stream skončí. Open Air Festival koncertem britských hvězd na O2 Main stage završil třídenní multikulturní program plný zábavy pro celou rodinu. Afterparty však bude pokračovat až do dopoledních hodin. Pořadatelé tímto začali chystat Open Air Festival 2011.

Sobota na letišti v Panenském Týnci opět přinesla zajímavý „multikulturní mix“. Nechyběly koncerty domácí špičky. Dan Bárta na O2 Main stage vytvořil výborný předvoj plejádě zahraničních hvězd. Charismatický belgický šansoniér Arno byl pro mnohé fanoušky příjemným překvapením, ovšem houstnoucí dav si sborově zazpíval až s dalším interpretem. Richard Müller nabídl publiku průřez své tvorby, včetně skladeb z nejnovější desky „Už“. Se soumrakem se zpoza pódia vynořili The Kissaway Trail, čerstvý objev evropské kytarové scény. Dánská parta dokázala, že je na vzestupu a že o ní ještě určitě uslyšíme. Po skončení předposledního vystoupení přibývala netrpělivost publika každou vteřinou. „Co předvedou ti Kasabian?,“ zněla otázka v myslích mnoha návštěvníků. Odpovědi se jim dostalo záhy. A měla podobu energické porce včetně nasazení, které v dalších evropských městech dovede naplnit obří stadióny stejně jako nejprestižnější festivalové areály.

Z letiště v Panenském Týnci proudí spokojení hudební fanoušci i kamiony plné techniky. První ročník multikulturního Open Air Festivalu je za námi. Ve festivalovém městě se bavilo 18 tisíc návštěvníků, další tisíce sledovali online přenos, který zajistil generální partner společnost Telefónica O2. „Open Air Festival 2010 je za námi a tímto dnem začínají přípravy na rok 2011,“ vzkazují fanouškům festivalu autoři projektu Michal Lukeš a Tomáš Dufek.
„Chtěli bychom především poděkovat návštěvníkům Open Air Festivalu i spolupracovníkům, kapelám, sponzorům a produkcím. Kdybychom je měli všechny vyjmenovat, pak by tisková zpráva byl několik stran dlouhý seznam,“ vzkázal promotér festivalu Michal Lukeš. „Všichni jsme pomáhali vytvořit v České republice nový formát akce. Společně v příštím roce budeme pokračovat a věříme, že posuneme nasazenou laťku ještě výš,“ dodal manažer pro sponzoring a eventy společnosti Telefónica O2 Tomáš Dufek.

Streaming s kompletním koncertem Kasabian a The Kissaway Trail
Ve festivalovém městě se v sobotu pohybovalo více než 18 tisíc návštěvníků. Kromě toho však měl Open Air Festival ještě řadu svých virtuálních hostí. „Stream z festivalu sledovalo jen za včerejšek stejně lidí, jako je průměrná sledovanost jednoho hokejového extraligového zápasu na internetu – v play-off,“ srovnával zástupce generálního partnera Telefónica O2 Tomáš Dufek. Právě společnost Telefónica O2 streaming technologicky zajišťovala za mediální spolupráce dalších partnerů – iDnes.cz, iPrima.cz a Prima-Cool.cz

Roste Open Air Festivalová rodina
Od února, kdy Open Air Festival oficiálně vstoupil na českou festivalovou mapu, si tento „nováček“ získal už celou řadu fanoušků. Jen na Facebooku vyrostla komunita, která čítá necelých 6 tisíc příznivců. Těm bude Open Air Festival i nadále poskytovat výhody, soutěže a zajímavý obsah. Uzavření festivalových brán . „Vytvoříme festivalovou rodinu a naše věrné příznivce budeme odměňovat,“ přiblížila svou vizi manažerka festivalu Marie Marková.

winslayer
(Lukáš Plaček)
pondělí 16. 8. 2010 08:00
Plaček, Lukáš. 2010. Koncertní lavina Kasabian strhla přes 18 tisíc fanoušků . Vychytané.cz. [Online] 16. 8. 2010. [Citace: 29. 11. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=3596. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Koncertni-lavina-Kasabian-strhla-pres-18-tisic-fanousku-
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.098s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 44.192.38.248
Serverový čas: úterý 29. listopadu 2022 09:43