Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Korunka Luhačovice vyhlásila sbírku pro zaplavené Hejnice

Občanské sdružení KORUNKA LUHAČOVICE společně s Hasičským záchranným sborem Zlínského kraje vyhlašuje sbírku pro zaplavenou obec Hejnice na Liberecku, kterou o uplynulém víkendu zasáhly noční přívalové deště.
Přidat na Facebook
Voda zaplavila několik desítek domů. Lidé tak během okamžiku přišli téměř o veškerý svůj majetek. Hejnice, podle měření meteorologů obec, kde napršelo nejvíc vody, zalilo 6,9 miliard litrů vody, pokud počítáme, že průměrný údaj (182 litrů na metr čtvereční) platí pro celé městečko o velikosti 38 kilometrů čtverečních.

Obec v současnosti potřebuje především materiální pomoc. Lidé postupně odstraňují napáchané škody a uklízí své domovy. „Nejvíc lidem pomůžeme tím, když jim shromáždíme především čistící a úklidové prostředky, nejrůznější dezinfekce, saponáty, holinky, pracovní a gumové rukavice, lopaty, stavební kolečka, hrábě, kýble, lopaty, pevné pytle na odpad, hadry, apod.,“ popsala ředitelka občanského sdružení KORUNKA LUHAČOVICE Veronika Záhorská, která přímou pomoc obci koordinuje se starostou Hejnic Jiřím Horákem.


KORUNKA LUHAČOVICE proto vyhlašuje sbírku materiální pomoci. Potřebné věci lidé budou moci nosit od pátku 13. 8. 2010 od 12.00 do soboty 14. 8. 2010 do 12.00 na stanice profesionálních hasičů do Zlína (ulice Přílucká), Luhačovic a do zbrojnice dobrovolných hasičů ve Vlčnově. Hasiči pomoc převezmou a v sobotu věci pomohou naložit do speciálního kamionu, který sbírku odveze přímo do Hejnic. „V případě, že by darovaných věcí bylo dostatečné množství, přerozdělíme sbírku společně se starostou Hejnic dalším postiženým obcím, které leží v těsné blízkosti. Jedná se o Raspenavu a obec Bílý potok,“ upřesnila Veronika Záhorská.

Podle starosty Jiřího Horáka budou lidé po úklidu potřebovat i další věci. Při návratu do svých domů nejvíce ocení například ložní prádlo, ručníky, osušky, utěrky, ale také vybavení do kuchyně jako jsou hrnce, skleničky, talíře, příbory a další nejnutnější potřeby. „V tomto případě, ale žádáme zájemce, aby nosili jen zcela nové zboží, nikoliv se zbavovali nepotřebných věcí ze svých domácností,“ upozornila Veronika Záhorská.

KORUNKA LUHAČOVICE pomoc Hejnicím koordinuje přímo s krizovým štábem Libereckého kraje, který mapuje celou situaci v zaplavených oblastech a přímo určuje, kde je pomoc v tuto chvíli nejvíce potřebná. Záštitu nad sbírkou převzal náměstek hejtmana Zlínského kraje Libor Lukáš.

Přívalové deště zasáhly Liberecko, Frýdlantsko, Děčínsko či Českolipsko během uplynulého víkendu. Od sobotního do nedělního rána se místy srážkové úhrny zastavily přes 100 mm. Nejvydatnější srážky byly pozorovány v Hejnicích 182 mm, Novém Městě pod Smrkem 139 mm, Bedřichově 119 mm, Smědově 136 mm, Na Kneipě 120 mm, v Mimoni 107 mm.

Veškeré další informace poskytne:
Veronika Záhorská
ředitelka občanského sdružení Korunka Luhačovice
tel.: 604 273 913

Zdroj: TZ Michaela Mitáčková
.Štěpán
(Štěpán Prachař)
středa 11. 8. 2010 13:40
Prachař, Štěpán. 2010. Korunka Luhačovice vyhlásila sbírku pro zaplavené Hejnice. Vychytané.cz. [Online] 11. 8. 2010. [Citace: 29. 11. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=3590. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Korunka-Luhacovice-vyhlasila-sbirku-pro-zaplavene-Hejnice
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.059s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 100.24.118.144
Serverový čas: úterý 29. listopadu 2022 18:09