Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Open Air Festival zve na čtvrteční „ochutnávku“ zdarma

Open Air Festival otevře ve čtvrtek v 15 hodin své brány všem, a to zdarma. Tento den je „předkrmem“ před vydatnou porcí, složenou z víkendových hvězdných koncertů
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Open Air Festival
čtvrtek 12. srpna 2010 08:00
(konec +- neděle 15. srpna 2010 08:00)
Letiště Panenský týnec
Panenský týnec (CZ)
Pomyslnou třešničkou na dortu jsou Kasabian, Röyksopp a Faithless. Ti mají ve svém kalendáři koncertů uvedenou mezi koncerty po celé Evropě další zastávku: Panenský Týnec, Česká republika. Hvězdy Open Air Festivalu už pomalu balí své kufry, aby v pátek a v sobotu zazářily na O2 Main stage. Röyksopp chystají fantastické pódiové dekorace, Faithless berou obří 12metrovou obrazovku a na koncertě Kasabian vyrostou dvě speciální světelné věže. Po strop naložené kamiony s veškerou pódiovou výbavou pro tyto hvězdy budou již zítra na cestě na Open Air Festival. Produkční team se musí připravit na urychlené vykládání mnoha tun materiálu na speciálním „loading docku“, který vyroste v zázemí na objednávku headlinerům. Stavitelé Open Air Festivalu mají ale napilno už teď, v Panenském Týnci staví další stany, natahují kabely, připravují agregáty... Jak můžete sami sledovat na webu www.openairfestival.cz , nebo na www.facebook.com/openairfestival .

První den za příjemných 0 korun
Čtvrtek bude prvním dnem festivalu. Brány areálu se otevřou v 15 hodin a jak majitelé lístků, tak náhodní návštěvníci budou mít vstup na první den zcela zdarma. „Chceme dát možnost nejen obyvatelům Panenského Týnce a okolních měst, aby se přišli podívat na novou akci v jejich sousedství,“ pozval všechny na Open Air Festival jeho promotér Michal Lukeš. Majitelé vstupenek si samozřejmě mohou už ve čtvrtek vyzvednout své pásky na ruku, čímž se vyhnou čekání během pátečního očekávaného „přívalu“ hostů. Festival zahájí ve čtvrtek 15:30 svým vystoupením český objev roku Charlie Straight, vrcholem večera pak bude koncert Monkey Business – to vše v Multi-culty stage. V O2 Extra Zóně se můžete těšit od 20:30 na vystoupení dvojice DJs, kterými jsou Airto a Chris Sadler.

O zábavu se postarají také neziskové organizace, které si připravily již od čvrtka řadu zajímavých workshopů. Na msíto dorazí mistr sklář, který už má na svém kontě několik kuriózních světových rekordů, mimo jiné se mu podařilo vytvořit funkční letadlo ze skla. Budete si moci také zabubnovat na stánku Neziskovky.cz, navštívit indiánský tábor, ochutnat fair trade produkty, vyzkoušet si vlastnoruční výrobu máčených svíček a dalších dárků.


Sporty, adrenalin a hvězdné koncerty nás čekají v pátek a v sobotu
Otevření kompletního areálu nás čeká v pátek ve 13 hodin. Na rozdíl od čtvrtka bude otevřena také takzvaná „dvoudenní zóna“, ve které najdete většinu festivalových lákadel. Zřejmě to nejdůležitější pro většinu návštěvníků budou hlavní pódia (O2 Main stage,
Coca-Cola stage, Prima Cool stage), kde se odehrají koncerty většiny zahraničních hvězd. V pátek se můžete těšit na den plný taneční hudby, kterému bude vévodit dvojice jmén Röyksopp a Faithless. Těšit se však můžete také na drum and bassové legendy – duo LTJ Bukem a MC Conrad. Pro fanoušky hiphopu je pátek dnem, který si červeně zakroužkují ve svém diáři. Na Open Air Festivalu totiž v tento den vystoupí česká i slovenská špička (Rytmus, PSH, Indy & Wich a další).

Sobota bude naopak patřit „kytarovkám“, mezi kterými nebudou chybět hvězdní britští Kasabian a dánští lamači ženských srdcí The Kissaway Trail. Dorazí také slovenská star Richard Müller. V Multi-culty stage se můžete těšit na řadu divadelních vystoupení, která začínají už ve 13 hodin.
O2 Extra Dětský koutek bude místem, kam zřejmě zamíří rodiče s dětmi. A dobře udělají, na místě je čekají soutěže, klauni, prolézačky... Kromě toho si budou moci rodiče od svých malých nezbedů na chvilku také odpočinout. V rámci festivalové školky bude možné na místě zajistit hlídání dětí.

Milovníci sportu a adrenalinu budou mít v Panenském Týnci rozhodně na výběr. Obří bungee trampolína, čtyřkolky, zorbing, beach fotbal, bossaball – to vše bude připraveno, abyste návštěvníci festivalu protáhli svá těla před koncerty hlavních hvězd.
Kyvadlovou dopravou na festival bez čekání? Rezervujte si místo
Přestože denně přibývají desítky rezervací a prodaných jízdenek ve festivalové kyvadlové dopravě, míst je stále ještě dost. „Rezervaci na www.amsbus.cz ale doporučujeme provést předem,“ upozorňuje mluvčí festivalu Václav Pavlečka. „Protože některé autobusy jsou už skoro plné, takže by hrozilo, že když se spolehnete na nákup jízdenky na místě, budete muset zbytečně čekat na některý z „volnějších“ spojů,“ dodal mluvčí festivalu. Festivalové ekobusy budou odjíždět z Prahy Stodůlek. Pro mimopražské doporučujeme dopravit se metrem (Stodůlky jsou zastávka metra), od jehož východu je zastávka kyvadlové dopravy vzdálena jen několik desítek metrů. Jízdní řád najdete na www.openairfestival.cz, případně v aplikaci www.idos.cz
„Pokud se chystáte vyrazit autem, sledujte u Panenského Týnce festivalové značky,“ upozorňuje manažerka festivalu Marie Marková. „Cestu do areálu vedeme objížďkou přes Toužetín a Vrbno nad Lesy. Mapu najdete na webových stránkách www.openairfestival.cz v sekci jedu na festival,“ dodává Marie.
winslayer
(Lukáš Plaček)
středa 11. 8. 2010 08:00
Plaček, Lukáš. 2010. Open Air Festival zve na čtvrteční „ochutnávku“ zdarma. Vychytané.cz. [Online] 11. 8. 2010. [Citace: 29. 11. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=3587. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Open-Air-Festival-zve-na-ctvrtecni-„ochutnavku“-zdarma
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.101s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 18.207.136.189
Serverový čas: úterý 29. listopadu 2022 01:47