Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

V Divadelních řemeslnících promluví nahlas nápovědky

Nejsou obvykle vidět, zato jejich našeptávající hlas občas uslyší nejen herci, ale i diváci z předních řad. Řeč je o profesi divadelních nápověd. Jestli by se vám to hodilo u zkoušek, inspiraci najdete třeba v článku ;)
Přidat na Facebook
V Městském divadle Zlín pracují celkem tři ženy, které se této práci věnují. Hlasy dvou z nich budou moci slyšet tentokrát i posluchači Českého rozhlasu Brno: se Šárkou Machovou a Marií Drobilíkovou si bude ve čtvrtek 12. srpna od 15 do 16 hodin v osmém dílu Divadelních řemeslníků v rámci pořadu Rendez-vous povídat moderátorka Věra Hotařová. Stejně jako v červenci i tento díl bude vysílán živě přímo ze zlínského divadla.

Marie Drobilíková pracuje v Městském divadle Zlín už 40 let. V roce 1970 začala pracovat jako osvětlovačka, od roku 1990 dělala nápovědu pro inscenace ve Velkém sále. Od roku 2004 do současnosti má na starosti představení v Divadélku v klubu, kde je tzv. ženou pro všechno: dělá nápovědu, inspici, zajišťuje i rekvizity.

Pro Šárku Machovou je zlínské divadlo zaměstnavatelem od roku 1994, kdy krátce působila jako uvaděčka a také v obchodní skupině. O rok později se stala nápovědou pro Velký sál a Studio Z, které jsou jejími pracovišti dodnes.

Netradiční pohled na divadelní tvorbu, povídání o tom, co všechno je potřeba udělat, než se zrodí nové představení a zajímaví hosté – to je seriál rozhovorů pod názvem Divadelní řemeslníci živě ve studiu Českého rozhlasu Brno v pořadu Rendez-vous. Jeho cílem je představit lidem nejrůznější profese v Městském divadle Zlín, které se podílejí na vzniku inscenace. Originální projekt odstartoval v lednu s dvojrozhovorem se scénografkou Hanou Knotkovou a dramaturgem Vladimírem Fekarem, únorový díl byl zase věnován malírně a stolárně, o nichž promluvili vedoucí výroby dekorací Josef Holec a umělecký malíř Radek Pluhař, v březnu odhalili taje krejčoven jejich vedoucí František Kuchař a dámská krejčová Jana Večeřová, v dubnu navštívily rozhlasové studio umělecká čalounice Ester Škáchová a modistka Petra Kašpárková, v květnu inspicienti Marie Petříková a Tomáš Komínek, v červnu jevištní technici František Slavík a Vít Stacke a v červenci vedoucí garderoby Blažena Trojanová. Seriál trvá po celý rok 2010. Rozhovory jsou naplánovány jedenkrát za měsíc, celkem jich tedy bude dvanáct a nyní se projekt přehoupl přes polovinu. Posluchači se mohou těšit ještě na povídání o práci zvukařů, osvětlovačů a dalších profesí.
.Štěpán
(Štěpán Prachař)
úterý 10. 8. 2010 08:00
Prachař, Štěpán. 2010. V Divadelních řemeslnících promluví nahlas nápovědky. Vychytané.cz. [Online] 10. 8. 2010. [Citace: 3. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=3577. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/V-Divadelnich-remeslnicich-promluvi-nahlas-napovedky
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.103s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 100.24.118.144
Serverový čas: sobota 3. prosince 2022 04:20