Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Festival Fresh Film Fest letos nabídne kreativní vizuální koncepci

Můžete se těšit na kreativní vizuální koncepci a také vlastní Design shop
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Fresh Film Fest
středa 25. srpna 2010 21:00
(konec +- pondělí 30. srpna 2010 21:00)
Praha
Praha (CZ)
Mezinárodní festival debutů a studentských filmů Fresh Film Fest, který se koná v Praze od 25. do 29. srpna, i letos pokračuje v kreativní vizuální image autorek Adély Svobodové a Pauline Kerleroux. Po vizuálních hrátkách na téma „fresh“ oceněných Cenou Ogilvy, motivem digitální chyby, technikou klíčování či loňskou vesmírnou tématikou přicházejí letos autorky s konceptem barevných filtrů. Pod jemnými vrstvami červené, modré, zelené či fialové barvy, které se prolínají do kompletního barevného spektra, se představují na vizuálech hrdinové filmů z letošního ročníku Fresh Film Festu. Barevné filtry neprobarví jen plakáty, ale i ostatní propagační materiály a festivalové prostory. Dle slov autorek se jedná o pokračování koncepce vizuálů inspirovaných filmovými technikami.

Fresh Film Fest je každoročně otevřen spolupráci s mladými designéry. Stejně jako v minulých letech i letos ceny pro vítěze jednotlivých soutěžních sekcí festivalu navrhli designéři Zdeněk Vacek a Daniel Pošta. Jedná se o mohutné skleněné válce naplněné rozličnými vizuálně zajímavými druhy ovoce a zeleniny – ve válcích tak najdeme například chilli papričky, angrešt, citrony či grep. Zavařené ovoce zůstane v této podobě dlouho „fresh“.

Fresh Film Fest bude již tradičně hostit i speciální vlastní Design shop, který bude po dobu konání festivalu otevřen ve festivalovém centru v Paláci Akropolis, a kde si budou moci návštěvníci festivalu zakoupit kromě festivalových triček, látkových tašek a broží také designové šperky a doplňky od mladých českých designérů, jako je například Zdeněk Vacek či designérské duo Whitefruits. V nabídce Design shopu nebudou chybět také milé drobnosti od Yellowjacketangel, Janji Prokič, Schmucig, Acid design, My square, Weggart a dalších a objeví se zde také tradiční recyklované festivalové tašky z banneroviny, které letos pro Fresh Film Fest exkluzivně navrhla designérka Anna Kozová, držitelka ceny Objev roku na Czech Grand Design 2008 za kolekci chirurgickych nástrojů, které se dle jejího návrhu vyrábějí a používají. Anna Kozová je známá také čilou spoluprácí s manželem, designérem Jerry Kozou.

Součástí vizuálního konceptu Fresh Film Festu je také jeho znělka. Té se letos ujala režisérka Jitka Rudolfová, jež loni debutovala filmem Zoufalci. Pro účely festivalu natočila celkem čtyři typy znělek inspirované tématem „zoufalých hrdinů“, které vizuálně korespondují s grafickou koncepcí festivalu a dramaturgicky zase s tématem letošního Fresh Film Festu, které zní „hrdina“. Ve festivalové znělce se pod různými barevnými filtry objeví Jaroslav Plesl, Václav Neužil, Pavel Šimčík a Radovan Síbrt. Znělku je možné zhlédnout na www.freshfilmfest.net
Mezinárodní festival studentských filmů a debutů Fresh Film Fest se bude konat v Praze od 25. do 29. srpna. Pětidenní filmová přehlídka proběhne v Paláci Akropolis, kinech Aero a Světozor, v Divadle Ponec, pro účely festivalu vybudovaném Letním kině na Parukářce a na Nové scéně Národního divadla. Součástí festivalu bude doprovodný hudební a divadelní program. Více informací na www.freshfilmfest.net
winslayer
(Lukáš Plaček)
pondělí 9. 8. 2010 08:00
Plaček, Lukáš. 2010. Festival Fresh Film Fest letos nabídne kreativní vizuální koncepci. Vychytané.cz. [Online] 9. 8. 2010. [Citace: 27. 11. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=3564. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Festival-Fresh-Film-Fest-letos-nabidne-kreativni-vizualni-koncepci
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.081s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 3.239.75.52
Serverový čas: neděle 27. listopadu 2022 12:30