Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Kasabian při koncertě na Open Air Festivalu „ztratí hlavu“. A ne jednu

Hvězda sobotního programu Open Air Festivalu britská kapela Kasabian zapojí své fanoušky do „bláznivé show“
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Open Air Festival
čtvrtek 12. srpna 2010 08:00
(konec +- neděle 15. srpna 2010 08:00)
Letiště Panenský týnec
Panenský týnec (CZ)
Hvězda sobotního programu Open Air Festivalu (12.- 14. srpna v Panenském Týnci) britská kapela Kasabian zapojí své fanoušky do „bláznivé show“. Ne náhodou se poslední deska jmenuje „West Ryder Pauper Lunatic Asylum“. Slovíčko „Asylum“ znamená blázinec a přesně podle tohoto vzoru Kasabian připravují i svůj strhující koncert. Do davu pod pódiem při něm budou létat umělé hlavy a kapela má připravenu i vlastní vizuální show. Na pódiu vyrostou dvě speciální světelné věže na vizuální efekty.

Kupte si své místo v kyvadlové dopravě na festival
Do otevření bran Open Air Festivalu pro veřejnost už zbývá pouhých devět dní. Tisíce majitelů vstupenek řeší, jak se na festival pohodlně dopravit. Proto Open Air Festival zavádí online nákup jízdenek v kyvadlové dopravě. Systém předprodeje jízdenek bude fungovat od zítra přes www.amsbus.cz , kompletní jízdní řád najdete už dnes na www.idos.cz .

Jak si koupit lístek vysvětluje promotér festivalu Michal Lukeš: „V systému www.amsbus.cz stačí nastavit jako místo odjezdu Praha Stodůlky a jako místo příjezdu Panenský Týnec. Nezapomeňte také zadat příslušné datum. Doporučujeme rovnou nákup jízdenky tam i zpět, abyste předešli zbytečné tlačenici.“ Pokud se chcete před rezervací podívat na kompletní jízdní řád, ideálním řešením je systém www.idos.cz . „Opět musíte nastavit místo odjezdu jako Praha Stodůlky a místo příjezdu Panenský Týnec. Datum změníte na 12. - 15. 8. a můžete se podívat na všechny autobusy, které budou jezdit do Panenského Týnce a zpět,“ dodává Michal.

Cena jedné jízdy je 70 korun při platbě na místě, nebo 85 korun při koupi pomocí rezervačního systému (15 korun jsou poplatky za rezervaci). Členové O2 Extra pojedou výhodněji, tedy za 40 korun. Nárok na slevu pro členy O2 Extra je však možné uplatnit pouze, pokud si členové předem vytisknou potřebný kupón z webu www.o2extra.cz a v rezervačním systému zvolí levnější variantu jízdného. Pro uznání slevy je nutné mít slevový kupón u sebe při nastupování do autobusu (oběma směry). Z pražských Stodůlek do dějiště Open Air Festivalu (a zpět) budou vyjíždět Ekobusy, a to od čtvrtka od 13:00 (první spoj z Prahy na festival) do nedělních 12:30 (poslední spoj z festivalu zpět do Prahy).

Festival vyplnil přihlášku do A Greener Festival Awards
Celosvětová soutěž o nejekologičtější festival A Greener Festival Awards už má svého českého zástupce. Je jím Open Air Festival, který v minulém týdnu vyplnil svou přihlášku. Čím by měl porotu zaujmout? Open Air Festival řekl své „sbohem“ klasickým plastům, které nahradil takzvanými „Bio plasty“. Všechny kelímky a veškeré nádobí od festivalových občerstvení je vyrobeno z obnovitelných zdrojů. Bio plasty totiž vznikají například z kukuřice – narozdíl od běžných plastů, vyrobených pomocí chemických úprav ropy. Díky tomu se Bio plasty rozkládají na kompostu pouhých několik týdnů. To, co z Bio plastů po rozkladu zbyde, je zároveň ideálním hnojivem pro další rostliny, ze kterých mohou opět vzniknout Bio plasty. Kruh se uzavírá a důmyslný systém recyklace je na světě.

Ovšem ne všechen odpad na Open Air Festivalu bude tvořen „rostlinnými plasty“. Proto pořadatelé slibují, že vytřídí více než 90 % vyprodukovaného odpadu na třídící lince, která v zázemí festivalového areálu vyroste. Odtud poputuje roztříděný odpad rovnou ke zpracovatelům.

Festival i jeho generální partner společnost Telefónica O2 myslí na životní prostředí už ve chvíli, kdy na něj vyrážíte. Proto jezdí všechny autobusy v kyvadlové dopravě na stlačený zemní plyn a ne na naftu. „Pokud se nám má podařit vybudovat doopravdy „zelený“ festival, budeme potřebovat i vaší pomoc,“ podotkl promotér festivalu Michal Lukeš. „Proto si prosím přečtěte naše „eko desatero“ na webu www.openairfestival.cz Dozvíte se, co je a co není ekologické,“ dodal.

Chceme festival bez bariér, proto stavíme speciální tribunu
Open Air Festival rád uvítá vozíčkáře a zdravotně a tělesně postižené. Na tyto své fanoušky je dobře připraven. Všichni majitelé průkazu ZTP dostanou 50% slevu ze vstupného na místě pro sebe i pro svůj doprovod. Navíc pro vozíčkáře budou připraveny speciální samostatné toalety na označených místech. Aby si užili i hudební produkci, budou vozíčkáři vpuštěni před první řadu, tedy mezi zábrany a pódium, kde se obvykle pohybují pouze pořadatelé a akreditovaní novináři. Vedle O2 Main stage vyroste speciální tribuna, která je určena právě pro vozíčkáře a zdravotně a tělesně postiženým, kteří si tak mohou vychutnat pěkný výhled hlavní hvězdy Open Air Festivalu bez zbytečných tlačenic.

Open TV přináší profil kapely 100C
Nalaďte si festivalovou Open TV, ve které tentokrát najdete příběh mariánskolázeňské kapely 100C. Jak se kluci dostali z garáže v malém lázeňském městě až na pódium velkých festivalů (včetně Open Air Festivalu) se dozvíte už ve čtvrtek. Nezapomeňte, že si můžete prohlédnout také dalších 17 jiných pořadů, které vznikly exkluzivně pro Open TV. Najdete je na:

www.openairfestival.cz
www.youtube.com/openairfestival
www.o2extra.cz
winslayer
(Lukáš Plaček)
středa 4. 8. 2010 08:00
Plaček, Lukáš. 2010. Kasabian při koncertě na Open Air Festivalu „ztratí hlavu“. A ne jednu. Vychytané.cz. [Online] 4. 8. 2010. [Citace: 1. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=3560. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Kasabian-pri-koncerte-na-Open-Air-Festivalu-„ztrati-hlavu“.-A-ne-jednu
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.096s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 35.172.224.102
Serverový čas: čtvrtek 1. prosince 2022 10:01