Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Dopravní odbavovací systém bude konečně i ve Zlínském kraji!

Hejtmanství získalo evropskou dotaci 98,5 milionů korun na realizaci projektu Komplexního odbavovacího řídicího a informačního systému veřejné hromadné dopravy ve Zlínském kraji (KORIS). Kterých obcí se to týká se dozvíte v článku.
Přidat na Facebook
Stávající systém řízení dopravy v regionu není v současné době zcela účinně dozorován, informační systémy jsou zastaralé, neexistuje možnost účinné kontroly dopravců, ani kontrola návaznosti spojů na jednotlivých zastávkách a informovanost cestujících. Zlínským krajem vytvořený projekt „KORIS“ definuje konkrétní aktivity vedoucí ke zkvalitnění integrovaného dopravního systému v regionu, což v praxi znamená větší využitelnost prostředků hromadné dopravy na základě zvýšení úrovně přepravních služeb a informovanosti veřejnosti o navazujících spojích. „Jedním z velmi důležitých a pozitivních dopadů projektu bude jednoznačné zmírnění zátěže území osobní automobilovou dopravou,“ přiblížil význam projektu náměstek hejtmana Zlínského kraje Jaroslav Drozd.

Mezi aktivity projektu KORIS bude patřit vybudování centrálního dispečinku (spuštění je plánováno během roku 2011) a zavedení informačního systému pro cestující, umístěného ve vozidlech a na zastávkách. Systémem KORIS bude pokryto území Zlínského kraje včetně MHD v Kroměříži, Valašském Meziříčí, Vsetíně a Uherském Hradišti. Území MHD Zlín – Otrokovice bude řešeno samostatným, navazujícím projektem.

Projekt KORIS představuje finanční náklady ve výši téměř 116 milionů korun, přičemž 98,5 milionů korun získal Zlínský kraj z Regionálního operačního programu Střední Morava v rámci oblasti podpory 1.2. Veřejná doprava a konkrétní podoblasti definované jako podpora 1.2.1 Rozvoj integrovaného dopravního systému, přestupní terminály a zastávky. „V současné době připravujeme zadávací podmínky pro výběrové řízení. Po ukončení výběrového řízení budeme projekt realizovat s vysoutěženým dodavatelem tak, abychom ho mohli spustit během příštího roku,“ dodal Jaroslav Drozd.

Partnery projektu jsou:
• obce, na jejichž katastrálním území bude umístěn stacionární informační panel
• České dráhy, a.s. a SŽDC, s.o.
• smluvní dopravci Zlínského kraje zajišťující veřejnou linkovou dopravu v závazku veřejné služby
• smluvní dopravci zajišťující městskou autobusovou dopravu v závazku veřejné služby ve městech Valašské Meziříčí, Vsetín a Kroměříž
• města Kroměříž, Valašské Meziříčí, Vsetín, Uherské Hradiště, Staré Město, Kunovice

Zdroj: Milan Plesar, tiskový mluvčí Zlínského kraje
.Štěpán
(Štěpán Prachař)
úterý 3. 8. 2010 10:50
Prachař, Štěpán. 2010. Dopravní odbavovací systém bude konečně i ve Zlínském kraji!. Vychytané.cz. [Online] 3. 8. 2010. [Citace: 8. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=3558. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Dopravni-odbavovaci-system-bude-konecne-i-ve-Zlinskem-kraji!
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.061s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 18.232.127.73
Serverový čas: čtvrtek 8. prosince 2022 21:46