Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

7. den Letní filmové školy v Uherském Hradišti

Čtvrtek
Přidat na Facebook
Co jste mohli ve čtvrtek zažít:

Pokrok nezastavíš. To ví i na LFŠ, kde se teď dva dny probírá filmová digitalizace. Ta poslední dva roky probíhá i v českých kinech a o tom, jak jí to jde, dnes mluvil i známý odborník Petr Vítek, provozovatel webu www.digitalnikino.cz „Ačkoliv u nás začala poměrně pozdě, i díky podpoře Státního fondu se nastartovala v rychlém tempu. Momentálně je v ČR digitalizováno 78 sálů, 71 z nich má i vybavení na 3D, které je hybatelem české digitalizace.“

Odpoledne Letní filmová škola přivítala dalšího hosta, Roberta Glińského. Polský režisér dorazil akorát včas na debatu po projekci svého dramatu Vše, na čem záleží. Snímkem podle válečných vzpomínek ženy básníka Watta se v roce 1992 vrátil na filmovou scénu, kterou musel opustit potom, co jeho debut Nedělní hrátky o době stalinismu skončil v trezoru.

Mezi nejzajímavější kousky, letos zařazené do sekce Film a živá hudba, jistě patří půvabná podivnost Václava Kubáska z roku 1923 Záhadný případ Galginův. Film byl dlouho považován za ztracený, než byla kopie nalezena za Velkou louží, kde ji svého času promítali krajanům… a patrně nejen jim, protože byla zároveň vybavena českými i anglickými titulky. Muzikální stránky věci se trefně zhostili Please the Trees.

Tradiční fotbalový zápas (resp. tentokrát dvojzápas), jehož první klapka byla odpískána na provizorním hřišti poblíž Hvězdy krátce po třetí hodině, získal letos o rozměr navíc. Díky fotbalové sekci byl totiž přítomen überkomentátor Karol Polák, který (občasným výpadkům mikrofonu navzdory) obohatil událost svým komentářem, ryčně mísícím páně veteránovu odbornost s letně stylovou oplzlostí.

Ve Slováckém divadle bylo při páté hodině odpolední zahájeno promítání nejdelšího snímku maďarského svéráze Bély Tarra Satanské tango. Protože bude ukončeno plus minus v březnu 2011, nemáme ve chvíli, kdy tyto řádky vznikají, ještě k dispozici statistické údaje, shrnující kolik diváků odešlo, kolik usnulo, a kolik se obrátilo na satanismus. Doufejme snad jen, že „dlouhé kamerové jízdy, v nichž se čas zhušťuje v napětí“, vyzvaly ty zbylé k intelektuálně-emocionálnímu tanci.

Praktické informace:/b>

Plné znění dnešních novinek i s fotografiemi naleznete na www.lfs.cz

Katalog se prodává s poloviční cenou a programovou brožuru už můžete získat na Infocentru LFŠ zdarma.

Celkový počet akreditovaných je 5413 včetně jednodenních akreditací. Což už je nyní mnohem více než loni.

Tipy na pátek:

14.30 | Hvězda | Dobrodružství prince Achmeda | hudební doprovod Icon Orchestra
17.00 | Hvězda | Lekce filmu podle Bély Tarra
17.30 | Reduta - velký sál | DCP utopie? - Koncepce digitalizace národního dědictví | diskuzní panel
20.00 | Malá scéna | La Chaconne / Requiem za Jacquese Brela | koncert
20.30 | Hvězda | předání výroční ceny AČFK Bélu Tarrovi + projekce Werckmeisterovy harmonie


Kdo je v Hradišti:

Lisandro Alonso, Juan Concha, Fridrik Thór Fridriksson, Robert Gliński, Olaf Moller, Karol Polák, Carlos Gabriel Rodríguez, Ásgrimur Sverisson, Pablo de Vita, John Williams, Jakub Železný

V pátek přijíždí:

Šimon Caban, Martin Štrba, Béla Tarr, Ivan Vojnár

TZ LFŠ
Verushka
(Veronika Jarešová)
pátek 30. 7. 2010 09:00
Jarešová, Veronika. 2010. 7. den Letní filmové školy v Uherském Hradišti. Vychytané.cz. [Online] 30. 7. 2010. [Citace: 5. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=3539. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/7.-den-Letni-filmove-skoly-v-Uherskem-Hradisti
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Všechno nejlepší!!
Dnes slaví narozeniny člen redakce! Redakce Blahopřeje! ;) 
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.082s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 18.232.56.9
Serverový čas: pondělí 5. prosince 2022 00:01