Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Chybí slunce

V téhle zimě nezimě jsem to už zažila několikrát. V krku knedlík, nos jako špatně utažený vodovodní kohoutek. Ráno vím o každé kostičce lépe, nežli studovaný anatom. A zrcadlo? Ještě, že se na sebe koukám rozespalýma očima, jinak bych ten pohled nemohla absolvovat v pohodě. Ani nálada není nic moc a o elánu raději ani nehovořím.
Přidat na Facebook
Prý v tom nejsem sama. Podle vyjádření odborníků se zvýšená únava a sklon k nízké odolnosti organismu projevuje u velké části populace. A ví se prý i proč tomu tak je. Může za to nedostatek slunečního světla. To jsem si oddychla, přikládala jsem to spíše věku. Názory odborníků je však třeba ctít a nepolemizovat s nimi. Mnoho slunečních paprsků jsem opravdu loni prošvihla. Jaro podle mne trvalo jen několik málo hodin a ty jsem patrně proseděla na nějaké veledůležité poradě, léto bylo pracovně dost vytížené a k mému stolu slunce zase tak moc nesvítí. Dovolená sice slunečná byla, ale asi jsem nestihla dost naakumulovat a pak přišel podzim a teď tahle uplakaná zima.

Přičina je tedy odhalena, důsledky pociťuji a teď zbývá hledat pomoc. A i tady mají odborníci jasno. Pomáhá prý vystavit strádajícího jedince intenzivnímu světlu. Tak tu terapii vyzkouším! Bez ohledu na rychlost otáček elektroměru rozsvěcuji v bytě všechny žárovky. Sedím přímo pod lustrem a přemýšlím, zda je toho světla dost. Mohla bych si ještě zapůjčit reflektor a přisvítit se. Nicméně efekt žádný, jen mi přibylo pálení očí a migréna. Prostě a jasně žárovkové luxy letní sluníčko nenahradí.

Tak se teď utěšuji, že jaro přijde opravdu v březnu a že bude od bezslunečné zimy k rozeznání. Že léto bude to nejkrásnější a že vyjde čas na pořádnou dovču. Podzim pak už nějak přetrpím a nasbíraná sluneční energie se v mém těle přetransformuje do energie osobní. Takže tu příští zimu - dá-li slunce - budu elánem a zdravím přímo sršet. To alespoň říkají odborníci.
oča
(Olga Čadilová)
úterý 9. 1. 2007 08:00
Čadilová, Olga. 2007. Chybí slunce. Vychytané.cz. [Online] 9. 1. 2007. [Citace: 6. 7. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=353. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Chybi-slunce
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.13s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 44.201.96.43
Serverový čas: středa 6. července 2022 03:19