Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Faithless chystají speciální audiovizuální show

Faithless přivezou na Open Air Festival speciální vizuální show v několika plných kamiónech.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Open Air Festival
čtvrtek 12. srpna 2010 08:00
(konec +- neděle 15. srpna 2010 08:00)
Letiště Panenský týnec
Panenský týnec (CZ)
Obří LED obrazovka o úhlopříčce takřka 12 metrů se 13. srpna v noci rozzáří fantaskními barvami za zády britského dua Faithless, jedné z hvězd Open Air Festivalu. Právě Faithless si do Panenského Týnce v pátek přivezou speciální vizuální show k nové desce The Dance, kterou letos vydali. Den předtím budou moci tuhle pastvu pro oči obdivovat návštěvníci maďarského legendárního festivalu Sziget.

Kvůli Faithless vzniká v zázemí festivalové hlavní stage speciální „loading dock“, tedy „na míru“ připravená rampa, která umožní rychlé vyložení techniky a přípravu na koncert. „Faithless přijedou v pátek ráno a náš team musí vyložit několik kamionů a postavit pódium během několika hodin,“ vysvětluje promotér Michal Lukeš. „Proto jsme dopředu připravili speciální konstrukci na hlavním pódiu,“ dodává Michal.

Vystoupení pátečních i sobotních hvězd na O2 Main stage pořadatelé načasovali tak, že kapely mohou českému publiku přidat v podstatě libovolně dlouhý „přídavek“ k jejich show. Faithless totiž hrají v rámci pátečního programu jako poslední. Stejně tak Kasabian v sobotu. „Tudíž je jen na nás, jak dlouho kapely na pódiu udržíme a jakou atmosféru pro ně připravíme,“ usmívá se manažerka festivalu Marie Marková. „Protože třeba Kasabian čeká česká premiéra. Faithless už k nám také několik let nezavítali. Takže bychom měli kapelám i sobě připravit zážitek, na jaký nezapomeneme,“ dodává Marie.

Festival opepřil line-up novými jmény
Vanessa, Love Gangsters, BeatBurgerBand a Lenka Dusilová jako speciální host vystoupení Čechomor. Ti všichni okořenili seznam vystupujících kapel na Open Air Festivalu v Panenském Týnci (12. - 14. 8. 2010). Fanoušky hiphopu potěší nová DJská jména na programu – Kwé, Noir, Rawal a Jorgos. Novinky přibyly také mezi divadly – i ti nejmenší se mohou těšit na příběh pirátů na rozbouřeném moři. Naopak dospělí návštěvníci se mohou připravit na „útok“ na své bránice, které si vzali za cíl teroristé z představení Let č. 321.

Nepotřebují kytary ani bicí, a přesto mají kompletní kapelu
Opravdový orchestr v puse mají členové BeatBurgerBandu, nejlepší české beatboxové kapely. „BBB“ sklízejí respekt nejen na domácí půdě - na Mistrovství světa v beatboxu v Berlíně (Beatbox Battle World Championship 2009) skončili stříbrní v kategorii týmového beatboxu mezi celosvětovou konkurencí. Také v další prestižní světové soutěži World Hip-Hop Challenge kluci z „BBB“ bodovali v rámci teamového beatboxu a díky svému výkonu mají na kontě druhé „stříbro“. Jaro Cossiga, jeden z členů BeatBurgerBand je jako jediný Evropan také člen nejprestižnější americké party - Beatboxer Entertainment New York. Výčet úspěchů a všemožných aktivit „BBB“ a jeho členů by se dal rozepisovat takřka do románu, a proto nezbývá než tuto show vidět na vlastní oči. Ideální příležitost se naskytne v Panenském Týnci v pátek 13. 8. v podvečer na Coca-Cola stage.

Hudební nadsázka i temné aranže
Další dva přírůstky line-upu spolu vzájemně kontrastují. Zatímco Love Gangsters posílají energii do davu v houfných dávkách spolu s nadhledem a nadsázkou, kapela Vanessa je trochu jiného ražení. Apokalypitcké texty a pořádný elektronický nářez zaručuje už přítomnost Moimira Papalescu. Obě pojetí budete mít možnost porovnat už v pátek 13. srpna, kdy Love Gangsters budou zahajovat program Prima Cool stage a Vanessa vystoupí v 17 hodin na O2 Main stage.

Pozor, přistáváme... Ale poutat se nemusíte
Černý humor, globální antihrdiny a mnohem více nabídne divadelní představení Let č. 321, které „přistane“ v sobotu v 17 hodin na Multi-culti stage. Co můžete očekávat popisují samotní autoři na svých stránkách: „Jedenáctého září 2001 sundali teroristi dva přerostlé paneláky a svět si rval vlasy. Dnes ale chystají mnohem větší pecku a tentokrát se svět bude popadat za břicho.“ Let č. 321 usadí diváky do letištního salónku, kde se odehrává důležité setkání mezinárodní teroristické skupiny. Řídí ji Ivan, manažer s pestrou nabídkou výbušnin za ceny, které si můžete dovolit i vy. Dále se těšte na Ahmeda, zapomnětlivého Afghánce a teroristickou legendu v jedné osobě, jeho despotického bratra Babura, naivní servírku Božku, zarputilou severokorejskou budovatelku komunismu Chung Chu, striktní fundamentalistku s pilotní licencí Nasiru a především vrchovatou porci ironie a legrace.

Open Air Festival ale myslí i na rodiny s dětmi, pro které si Divadelní společnost Kulich připravila pohádku Piráti. Jak dopadnou trosečníci, jejichž osud je v rukách Piráta Hnátka, Kebule, Kapitána a Pirátky Radky? Odpověď hledejte na Multi-culti stage v sobotu ve 14:10.

Akce 1+1 vstupenka zdarma pokračuje
Chcete se pobavit, aniž byste zruinovali rodinný rozpočet? Máme pro vás tedy dobrou zprávu. Akce 1+1 vstupenka zdarma pro členy O2 Extra pokračuje, a to až do vyčerpání zásob, nebo nejpozději do 10. srpna. To je poslední den, kdy můžete získat slevový kód, který pak nejpozději 11. srpna musíte předložit v prodejně TicketPro. V přepočtu tak zaplatíte za jednu vstupenku pouze 440 korun (místo 880). Ušetřit můžete i na VIP vstupence, neboť i na tyto lístky se sleva vztahuje. Více o této výhodě pro zákazníky O2 najdete na internetových stránkách www.o2extra.cz .

Open TV vás zchladí
Štáb festivalové Open TV tentokrát zamířil na Smíchovskou pláž, odkud uvidíte rozpálenou reportáž ze sprchování s Axe. To si mimochodem užijete i na Open Air Festivalu, takže alespoň budete vědět, nač se můžete těšit. Open TV má kromě toho v zásobě ještě dalších 16 pořadů. Nalaďte si rozhovory s interprety, pohledy do zákulisí i pozvánku na Open Air Festival, a to na jednom z kanálů Open TV:

www.openairfestival.cz
www.youtube.com/openairfestival
www.o2extra.cz
winslayer
(Lukáš Plaček)
středa 28. 7. 2010 08:00
Plaček, Lukáš. 2010. Faithless chystají speciální audiovizuální show. Vychytané.cz. [Online] 28. 7. 2010. [Citace: 28. 11. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=3528. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Faithless-chystaji-specialni-audiovizualni-show
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.075s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 3.239.75.52
Serverový čas: pondělí 28. listopadu 2022 13:18