Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Pleasure Island Illusions – festival léta – ano či ne?

Na tento fesťák jsme se těšili už týdny a měsíce dopředu. Odhalení jmen účinkujících slibovalo zajímavou akci a relativně nový prostor pro taneční akce také.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
PLEASURE ISLAND - ILLUSIONS
sobota 24. července 2010 12:00
(konec +- neděle 25. července 2010 06:00)
Festival Park / Letiště
Hradec Králové (CZ)
Plni očekávání jsme usedli v sobotu lehce po dvanácté do autíčka a vyrazili směr Hradec Králové. Navigace ukazovala nějakých 210 km dlouhou cestu a tak bylo dost času vyměnit si názory a očekávání o tom, jak to na PI bude probíhat. Společným přáním celé naší výpravy bylo: ,,hlavně ať neprší“. Po příjezdu do Hradce jsme si všimli směrových cedulí, které napovídaly jak se na letiště dostat, což jsme samozřejmě i přes neskonalou pomoc navigace velice ocenili. Hned jak jsme se dostali přes bránu až do areálu, opadl z nás počáteční stres z počasí a začali jsme si užívat :) Našlo se tu spousta věcí, co se nám zalíbila, ale také spousta věcí, která nám celkový dojem z akce trochu zkazila.Takže pojďme začít zápory:

Ceny
Prvním a podle mnoha lidí asi největším zádrhelem byly ceny, a to jak drinků, tak jídla, které byly doslova s vysokohorskou přirážkou (trochu paradox, když Hradec leží nějakých 235 metrů nad mořem). Každopádně 40 korun za čtvrtinkové pivko – ok, to ještě beru, ale za obyčejnou vodu? 120 korun za čínské nudle? A co třeba fígl s braním vršků od pití? Asi opět snaha donutit lidi jejich pitíčka v PETkách co nejdříve vypít, aby pak měli důvod si jít koupit další :/ Prostě to opět, jako na předchozích akcích (podotýkám nejen na akcích United Music), byla snaha vytahat z lidí peníze. Ou ou, kdo ví, kdy se tenhle ,,trend“ změní a my, normální lidi, si budeme moct užít akci bez toho, abychom buď trpěli žízní či utratili nehorázné sumy.

Konec o hodinu dříve? Proč ne ....
,,Paráda ..“, říkali jsme si, když jsme viděli line-up fesťáku poprvé. Perfektně naplánované přesuny mezi pódii nám však narušilo několik časových posunů (což ovšem chápu, že nebyla – tedy snad – vinou UM). Ovšem že třeba takový techno stan skončí o hodinu dřív než má, to jsem opravdu nečekala ...spíš naopak, těšili jsme se na příjemnou ranní dvouhodinovou probíračku v rukou Pet Duo ... Bohužel jen hodina ...co se dá dělat ...Tak snad příště ...

Málo míst k odpočinku
Klasický problém snad všech českých (a nejen českých) festivalů. Jediným štěstím bylo, že nepršelo, a tak se dalo sedět jakž takž pohodlně na zemi. Pro příště bych to viděla buď na samostatný ,,oddechový“ stan či alespoň více dřevěných stolů a lavic.

Extrémně špatně informovaný staff
Myslím, že nemá cenu více rozebírat, nadpis mluví za vše. Pro příště radím obětovat jednu z buněk na tokeny a proměnit ji v jakýsi info stánek, kde by seděla informovaná osoba schopná zodpovědět veškeré dotazy. Kvůli jedné drobnosti jsme strávili asi 30 minut přebíháním od jednoho člena ochranky k druhému, k hlavní pokladně, následně ke směnárnám atd. a stejně jsme se nedozvěděli nic jiného než ,,já nevím, to se zeptejte jinde“ ... :/

Další .....
Další drobnou vadou na kráse celého festivalu byly bezesporu problémy s vrácenkami. Jejich existenci samozřejmě chápu, jejich cenu už méně a jejich nedostatek kolem zhruba 10. hodiny večerní jsem nechápala vůbec. Řadu návštěvníků, zejména pánů, také nepotěšily přetékající ToiToi totemy a dámy zase nedostatek tekoucí vody. Do příště by tyhle věci chtěly vylepšit, jsou to sice maličkosti, ale právě tyhle maličkosti dodávají festivalu to své.

A teď pojďme mrknout na klady, abychom nekončili ve špatném duchu :)

Počasí
Asi největším kladem celé akce bylo samozřejmě počasí. Opět a znova musíme poděkovat tomu nahoře (či dole? ☺;) ať už je to kdokoli, že nad festival parkem držel ochrannou ruku a nedopustil dešti, aby tuhle akci pokazil. Velké díky patří také pánovi ve žluté pláštěnce, který nad Mecca stage bedlivě dalekohledem sledoval, jak se počasí vyvíjí.

Žetony
Od Summer of Love 2008 nejsem velkým příznivcem placení kupony a žetony místo peněz. Ovšem musím uznat, že i přes přemrštěné ceny na barech bylo využití žetonů dobrým tahem. Nikdy jsem nestála v řadě na pití déle než minutku. Co mě však na žetonech nepotěšilo byla nemožnost si je k ránu vyměnit zpět na peníze ...Opět v tom bohužel vidím snahu vytáhnout z lidí co nejvíce peněz. Nikdo z nás asi neví dopředu, jakou bude mít žízeň či hlad a kolik žetonů bude potřebovat. Takže pro příště bych to možná viděla na stánek, kde by bylo možné si žetonky vyměnit zpět na peníze.

Výběr sortimentu na barech
I přes přemrštěné ceny musím ocenit výběr nápojů na barech. Také výběr jídel byl velice bohatý a až na nedodělaný bramborák jsem si vcelku pochutnala. Co také potěšilo – a jsem si jistá, že nejen mě – byl stánek s kávou či čokoládou a dalšími dobrůtkami pro příznivce kofeinu :) Ranní kávička mi hned dodala energii.

Hardstyle stage
Jednoznačným kladem bylo zavedení hardstyle stage na festivale konajícím se v Česku. Jediné co můžu říct: ,,konečně“. Dlouho jsme čekala, až si zase po více než roce budu moct poslechnout hardstyle živě a pořádně si zaskákat. Tahle stage byla pro mě jednoznačně tou nejlepší z celého festivalu. Koho pochválit nejvíc? Pravděpodobně sympatickou blondýnku Korsakoff a její přísný ranní diktát :)Úklidová služba
Velký dík patří slečnám a pánům uklizečům, kteří se starali, aby naše nožky při tanci nedupaly na prázdné kelímky a PET láhve. Bohužel ale asi měli hodně práce, protože lidi jsou holt prasátka a i když byly nachystané koše, jen zlomek lidí je využil :/

Další ...
Spousta návštěvníků festivalu, včetně mě, ocenila line-upy v podobě malých sešitků a taky pláštěnky nachystané u vstupu pro případ deště. Další vychytávkou byly směrové tabule a meeting pointy, sice docela běžné věci, nicméně při takovém množství stageí a lidí perfektní věc.Takže tedy:
- ceny
- předčasný konec několika stageí
- málo míst k odpočinku
- problémy s vrácenkami
- přetékající pánské ToiToi totemy a nedostatek tekoucí vody
- nedostatečně informovaný pořadatelský tým

+ počasí
+ žetony
+ výběr sortimentu na barech
+ hardstyle stage !!!
+ směrové tabule a meeting pointy
+ úklidová služba
+ line-upy s mapkou a pláštěnkyZávěrem .......
Co říct na závěr? Do deníčku si zaznamenávám další (i přes nějaké nedostatky) povedenou akci ...doufám, že takových bude více. Díky všem skvělým djs a lidem, kteří umí udělat pořádnou festivalovou atmosféru!

See you next year!!!
Missquire
(Michaela Chovancová)
úterý 27. 7. 2010 08:00
Chovancová, Michaela. 2010. Pleasure Island Illusions – festival léta – ano či ne?. Vychytané.cz. [Online] 27. 7. 2010. [Citace: 5. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=3517. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Pleasure-Island-Illusions-–-festival-leta-–-ano-ci-ne?
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Všechno nejlepší!!
Dnes slaví narozeniny člen redakce! Redakce Blahopřeje! ;) 
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.074s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 44.197.198.214
Serverový čas: pondělí 5. prosince 2022 19:07